נשות עסקים

למרות הנתונים על חוסר שוויון של נשים בהנהגה ובפוליטיקה, יש בארץ הרבה מאוד נשות עסקים מצליחות, המהוות מודל לאימהות ולקריירה. יש יותר מסיבה אחת להצלחה של אישה, אבל מה שבטוח מדובר בנשים חזקות שהלכו אחרי החלום שלהם, התמודדו והצליחו.

 

אז מהי בעצם הצלחה? הצלחה היא גם הגשמה של חלום וגם הצלחה כלכלית. כאשר מדברים על אישה שהיא מצליחנית בתחום שלה, מיד משווים את המשכורת שלה למשכורת של גבר באותה משרה. אם היא מצליחה להרוויח כמו גבר, אז  יש פה גם שוויון וגם הצלחה.

 

לחשוב גם על הילדים וגם על העסק

ניהול נכון של עסק לא חייב להיות על חשבון גידול הילדים. תמיד אפשר למצוא פתרונות נכונים לשני הצדדים. הילדים לא ייפגעו מכך שהאם קרייריסטית ועובדת, ומצד שני היא גם לא תוותר על שהייה בחברתם ברגעים החשובים שהם זקוקים לה.

היום בעידן האינטרנט יש כמה נשות עסקים מצליחות שמנהלות עסקים און ליין לצד גידול הילדים. הן מגשימות את החלום שלהן וגם מייעצות לנשים אחרות בתחילת דרכן. 

 

הרבה פעמים אישה, יותר מגבר, זקוקה לאמונה. העובדה שהיא גם צריכה לגדל ילדים וגם לפתוח למשל עסק, עלולה להרתיע אותה. משום מה זה אף פעם לא עניין של גברים. כאשר גבר לומד משפטים, ברור לו שהוא הולך לפתוח משרד עורכי דין והוא לא ממש שואל את אשתו אם זה בסדר. אישה לעומת זאת תשבור את הראש, מי יטפל בילדים שלה עד שהיא חוזרת ועד איזה שעה היא יכולה להשאיר אותם עם המטפלת.

 

נשות עסקים יותר גמישות מגברים

אם תיקחו לדוגמה אישה שרוצה לפתוח עסק ולצורך כך עליה לקיים בהתחלה הרבה פגישות. מכיוון שהיא מגדלת בעיקר את הילדים (אלא אם כן יש לה סידור אחר). היא תדאג לקבוע את הפגישות שלה בשעות שהילדים שלה בגנים או בבתי הספר, כי אחר כך היא לא תוכל.  נשות עסקים תהיינה יותר גמישות בזמנים שלהן, והן ימצאו את הזמן כיצד לקדם את העסק שלהם בזמן שהילדים לא בבית, אחרי שהם הולכים לישון. זה לא סוד שנשים עצמאיות שמגדלות ילדים קטנים, ערות לפעמים עד אמצע הלילה כי הן חייבות לספק עד מחר משהו שקשור לעבודה שלהן. הן חייבות לעמוד במילה שלהן, כי הן מצליחניות והן יודעות כיצד לתמרן בין עסק, בית, ילדים ובעל לבין הקריירה הנהדרת שלהן. האמת היא הרבה יותר מגברים. 

 

"אם אין לך גב מאחוריך בתחילת הדרך ואת צריכה להאמין בסיכונים, אל תסכני דברים קיומיים". חלי ממן מייסדת רשת קבוצות תמיכה לאורח חיים בריא."תדייקי את החלום שלך וקחי אותו כמה שיותר רחוק". מנכ"ל ובעלים של בית האופנה מאיה נגרי. (צילום: