נסיעות שיתופיות - במה מדובר והאם זה בשבילכם

המחירים הגבוהים של הרכבים בשוק הפרטי והבעיות המתמשכות שקיימות במערך התחבורה הציבורית בישראל, גורמים ליותר ויותר אנשים להעריך מחדש את דרכי ההתניידות ממקום למקום. זאת ככל הנראה הסיבה למה בשנים האחרונות, ניתן לראות עלייה במספר האנשים שבוחרים להתנייד באמצעות נסיעות שיתופיות. אז מה הן נסיעות שיתופיות? ובכן, כשמן הן, מדובר בנסיעות משותפות של כמה נוסעים שמתקבצים ביחד על מנת לנסוע  ולהגיע ליעד משותף, או לכמה יעדים הקרובים זה לזה. מה הם היתרונות של נסיעות משותפות? על כך במאמר הבא.

 

נסיעות שיתופיותנסיעות שיתופיות

 

הורדת העומסים והתלות במסלול הקבוע

נתחיל משני היתרונות הברורים ביותר עבור כל מי שבוחר לנסוע בנסיעות שיתופיות, במייחד כשהשוואה נעשית אל מול התחבורה הציבורית – הורדת העומסים והתלות במסלול הקבוע. כאשר שלושה או ארבעה אנשים בוחרים לנסוע בנסיעה שיתופית, המסקנה היא, שישנם לפחות בין אחד לארבעה רכבים פחות על הכביש. מה שעוזר להוריד במעט את עומסי התנועה המוכרים כל כך עבור כל מי שנוסע בשעות העומס בכבישי ישראל, ובפרט באיזור גוש דן – האיזור העמוס והפקוק ביותר. הדבר תקף במיוחד, אם נכפיל את כמות הנסיעות השיתופיות. במילים אחרות – יותר נוסעים בנסיעות שיתופית, פחות רכבים על הכביש ופחות עומסי תנועהה. יתרון נוסף של הנסיעות השיתופיות במיוחד אל מול קווי האוטובוסים והרכבות, הוא שהן אינן תלויות במסלול קבוע. למעשה, מסלולה של הנסיעה השיתופית, נקבע על פי מסלולם של הנוסעים בשילוב המסלול הקצר ביותר להגעה ליעדים השונים.

 

שמירה על איכות הסביבה

יתרון נוסף, ואולי המהותי ביותר כשזה נוגע לנסיעות שיתופיות – הוא שמירה על איכות הסביבה. ככל שיש יותר רכבים על הכביש  -כך רמת זיהום האוויר עולה. רמה גבוה של זיהום אוויר יכולה לגרום למחלות זיהומיות שונות, להחרמה של מצבים רפואיים קיימים ואפילו לסוגי סרטן שונים. בנוסף, ישנה גם פגיעה סביתית שיכולה להשפיע לא רק עלינו, אלא על גם על הדורות הבאים. לכן, אם יש לנו את האפשרות לצמצם את האפשרות לפגיעה באיכות הסביבה ולנסוע בנסיעות שיתופיות וכך גם לצמצם את הנזק וגם להוריד עומסים – לא כדאי שננצל את ההזדמנות?

 

שירות נסיעות שיתופיות של באבל דן

אם הגעתם עד לכאן והשתכנעתם שנסיעות שיתופיות הן בדיוק מה שאתם צריכים, בוודאי תשמחו לדעת שחברת באבל דן מציעה שירות נסיעות שיתופיות ברחבי גוש דן. השירות מתבצע כולו דרך האפליקציה של באבל דן וכולל מיניבוסים מרווחים ומפנקים, ומסלולים שתואמים ליעד אליו אתם צריכים להגיע. אז למה אתם מחכים?