ניתוח אף - סכנות ותהליך ההחלמה

ניתוח אף - סכנות ותהליך ההחלמהניתוח אף פלסטי הוא ניתוח פופולארי במיוחד, בארץ וברחבי העולם. ניתוח זה מאפשר הקטנה או הגדלה של האף. בנוסף, ישנם ניתוחים הקשורים בניתוחי אף, כגון הקטנת נחיריים.

 

ניתוח אף עשוי להיות נדרש מסיבות שונות, כאשר שתי הסיבות העיקריות הן רפואית ואסתטית. ניתוח אף רפואי עשוי להידרש ממצב בו הנחיריים אינן בשיווי משקל עקב תנועת סחוס, כאשר המחיצה המפרידה ביניהם אינה באזור סימטרי. מצב זה ידרוש ניתוח יישור מחיצה. במצב אסתטי, לעומת זאת, המטופל מעוניין בפיסול מחדש של האף או בשינוי קל של צורתו.

מיהו מועמד אידיאלי לביצוע ניתוח אף?

מועמד אידיאלי לניתוח כזה יהיה מי שמעוניין בשיפור מראה האף, כיוון שהם חשים שלא בנוח עם המראה הקיים. בנוסף, על המועמד להיות בטוח ששיפור מראה האף יגביר את ביטחונו העצמי ויאפשר לו להתרכז בתחומי חיים אחרים, מלבד אי הסיפוק שהוא חווה מצורת אפו הנוכחית.

 

גם בריאות פיסית ופסיכולוגית של המטופל הם פרמטרים חשובים בקביעת התאמתו של המועמד לעבור ניתוח אף. כמו כן, רצוי להגיע לניתוח אחרי גיל 15, זאת החשיבות שבמוכנות הנפשית להליך זה.

ניתוח אף למטרות אסתטיקה

אנו מדברים כאן על פעולה לעיצוב של האף המנותח. זהו ניתוח פלסטי במסגרתו הרופא משנה את צורת האף. הצורה עשויה להשתנות עקב סיבות שונות, לרבות: אי סיפוק המטופל מהמראה החיצוני הקיים של אפו היא סיבה עיקרית לעניין.

לאחר הניתוח יש לאפשר לאף מנוחה, כגון הימנעות משכיבה על הבטן בעת השינה, מה שיותר מנוחה והימנעות מסוגי ספורט בהם עשויה להיות מעורבות של האף. הדבר החשוב ביותר לאחר הניתוח או להיוועץ בצוות המטפל או ברופא המשפחה במקרים של שאלות. השבתת הפעילות השגרתית לאחר הניתוח תאפשר החלמה במהלך השבועות עד החודשיים שלאחרי הניתוח.

 

ניתוח יישור מחיצה

ניתוח זה מספק פתרון למצבים של בעיות סחוס באף, הכוללות התעקמות המחיצה ואי סימטריה בין הנחיריים. זהו ניתוח פשוט יחסית הכולל יישור המחיצה בחזרה למקומה. גם לאחר הניתוח רצוי להימנע מאימוץ האף למספר שבועות.

 

ניתוח שינוי גודל נחיריים

סוג ניתוח זה הוא פחות נפוץ, אולם הוא עשוי להידרש עקב תופעת לוואי מניתוח יישור מחיצה. זהו מצב בו המטופל חש שקשה לו יותר לנשום מהאף גם לאחר ההחלמה מהניתוח, כנראה במצב בו הנחיריים קטנות משמעותית מהמצב שהיה לפני הניתוח. גם לאחר ניתוח כזה יש לנוח בהתאם ולאפשר לאף מספר שבועות ללא פעילות.

 

ניתוח אף - סיבוכים אפשריים

  • דימום
  • רגישות לחומר הרדמה מסוג אחד או יותר.
  • בעיות נשימה אחרי הניתוח
  • נפיחות באזור הפנים והאף
  • רגישות באזור שנותח
  • שינויים אסתטיים בפנים
  • שינויים בגוון הקול
  • זיהום
  • אפשרות להצטלקות (רק במקרי ניתוח להקטנת נחיריים או ניתוח אף בשיטה הפתוחה).

ניתוח אף – כיצד מתכוננים?

תיאום ציפיות איכותי הינו חשוב לניתוח יעיל ומוצלח. גם כימיה בין המנתח לבין המנותח מתחילת התהליך ועד לסיומו היא גורם חיוני להצלחה.

 

מהלך הניתוח ואחריו

ניתוח אף אורך לרוב כ-2-1 שעות. בסופו מונח על האף סד המיועד למנוע נפיחות ולקבע את עצמות האף. בנוסף, מוכנסות לאף ספוגיות לספיגת הדם ומניעת דימום שלאחר ניתוח.

 

לאחר הניתוח, המטופל עשוי לחוש נפיחות באזור העיניים והאף, ואולי תחושת גירוד או חוסר נוחות כללים באזור המנותח וסביבו.

 

*** מאמר זה אינו מחליף התייעצות עם גורם רפואי מוסמך

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

פתיחת פרסום חינם לעסקים

 

פרסום עסקים חינם

 

טיפים לעסקים

 

המלצות טיולים בארץ

 

המלצות טיולים בחו"ל

 

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים