מומחה פינוי דירה – מומחים בפינוי וניקוי דירות של אגרנים כפייתיים

 מהי אגרנות כפייתית?

אגרנות כפייתית היא תופעה שבה אדם כלשהו הנראה נורמטיבי לחלוטין וברוב תחומי חייו הוא אכן יכול להיות נורמטיבי לחלוטין (כלומר הוא לא חייזר, לא נראה מוזר, יכול להיות אדם משכיל וחכם, כך שאין קשר ליכולות הקונטיביות שלו או לנורמטיביות שבו בתחומי החיים השונים) מחליט לאגור מכל הבא ליד. הוא יכול לאגור קופסאות מהרחוב, רהיטים לא שמישים, בגדים מפחי הזבל, חפצי נוי מחברים ועוד. אם אתם מכירים אחד כזה, מומחה פינוי דירה יכול להגיע עם שרשרת מומחים בפינוי וניקוי דירות של אגרנים כפייתיים ולסייע כשלב ראשון בפינוי ובסידור הדירה.

אגרנות כפייתית

 

האם יש שימוש לחפצים שנאגרים?

האם הוא ישתמש בכל מה שאגר? סביר להניח שלא. למה? משום שאין להם באמת ערך, אין בהם שימוש אמיתי, הם סדוקים, הם מפורקים, הם שבורים, או שהם שלמים – אבל מי באמת צריך אופניים לא עובדים במחסן הבית? ומי באמת צריך ספסל שבור שלא ניתן לשבת עליו? האגרן הכפייתי משאיר את החפצים בביתו בטענה לעצמו שאולי ביום מן הימים יהיה להם שימוש. יכול להיות שהוא באמת מאמין שביום מן הימים הוא ישתמש בכל החפצים הללו, אבל בפועל מה שקורה זה שהוא אוגר ואוגר, בינתיים הבית מתאסף בחפצים שונים מסוגים שונים, משתלט על החלל, צובר אבק, תופס מקום, הלכלוך מתחיל לתת את אותותיו, והופ – הנה מתחילה סכנה תברואתית, סכנה בטיחותית, סכנה בריאותית.

 

למה האגרן צובר חפצים?

זוהי שאלה מורכבת והתשובה אינה חד משמעית. האגרן יכול להיות סופר אינטליגנטי, אבל הצורך שלו לאגור מקנה לו ביטחון עצמי, הקרבה לחפצים מאפשרת לו להרגיש באזור הנוחות שלו והוא באמת מאמין שיבוא יום ויהיה לחפצים הללו שימוש. הוא לא מוכן לוותר עליהם, אלא שיש כאן בעיה שדורשת טיפול אמיתי. מומחה פינוי דירה חייב להגיע לביתו של אגרן כפייתי ולסייע לו להיפטר מכל מה שלא רלוונטי לחייו. מומחים בפינוי וניקוי דירות של אגרנים כפייתיים הם אנשים מיומנים ורגישים שיודעים איך לפנות ברגישות ובמיומנות את החפצים של האגרן בלי לשפוט את הרגלו ה"מוזר".