איך לנצל את המקום במחסן לטובת אחסון

פנו מקום

הכלל החשוב ביותר הוא בעצם להבין שהמקום במחסן שלנו הוא סופי, גדול ככל שיהיה – אי אפשר למתוח את המחסן ליותר מגודלו. לכן, חשוב מאד להפטר מהדברים שבהם אנחנו לא מתכוונים להשתמש יותר, על מנת לפנות מקום לדברים שכן נשתמש בהם, ולדברים שחשוב לנו לאכסן. לרוב, אם נחפש קצת במחסן נמצא שם דברים ששוכבים שם כאבן שאין לה הופכין והפעם האחרונה שהשתמשנו בהם הייתה לפני קום המדינה, אז כדאי להניח לדברים הללו, ולהניח אותם בערימת האשפה.

 

ניצול המקום במחסן לאחסון

תוויות על קופסאות

סמנו את הקופסאות שלכם, ואת הפריטים שתרצו לשים בהם. כך תדעו, למשל, שהמברגים נמצאים בקופסה המסומנת "מברגים", ולא תצטרכו להזכר במשך חצי שעה באיזו קופסה הנחתם אותם (או לחילופין לחפש בכל הקופסאות במחסן רק כדי לגלות שהוצאתם את הקופסה המיועדת והשארתם אותה בחצר). בנוסף, המלצה למתקדמים – צרו טבלה על נייר (או באקסל) שבה יהיו רשומים הפריטים שאכן קיימים בכל קופסה, עם משבצת לסימון ליד שם הפריט, וסמנו בעיפרון (כדי שאפשר יהיה למחוק) פריט שכרגע לא נמצא בקופסה המיועדת לו.

סימון על המדפים למחסן

אם נרצה להתקדם קצת יותר משלב הסימון על הקופסאות, ותכננו לרכוש מדפים למחסן לביתי בכמות ראויה ובגודל מתאים, לאחר שנציב את המדפים למחסן במקומם, לפני מיקום הקופסאות עליהם – השקיעו את הזמן (ועוד כמה מדבקות), וסמנו את המדפים – אפשר באותיות, אפשר בשמות ואפשר רק במספרים. לאחר שהנחנו את הקופסאות עם הפריטים שלנו על המדפים ניתן להוסיף לטבלה על איזה מדף נמצאת כל קופסה.

טיפול במחסן

לא נרצה שהמחסן שלנו, ובעקבות כך גם הפריטים המאוחסנים בתוכו, ינזקו מאבק, מרטיבות ומעובש. לכן, אחת לתקופה מסוימת (עפ"י מידת הלחות, הרטיבות והאבק באיזור המגורים שלכם) קחו לכם את הזמן והעבירו מטלית לחה, או יבשה, על איזורי האחסון ועל המחסן כולו – כך תשמרו עליו נקי מאבק ועל הפריטים שלכם בטוחים.

סדרו את הפריטים לפי סדר מסוים

כך יהיה קל יותר להתמצא במחסן, ולפעמים גם לראות מה חסר (למשל: נגמרו לנו מסמרי העץ) על פי מיקומו. כמו כן, על מנת למצוא את הדברים יותר בקלות – קופסאות פלסטיק שקופות יסייעו במלאכה.