וייטאנם - נין בינג והא לונג ביי

נין בינג והא לונג בייאם יש מקום שוייטנאמי ימליץ לך לבקר בו הוא האל לונג ביי, ולא בכדי. מדובר במפרץ בצפונה של וייטנאם המכיל כאלפי איים קארסטיים, ואשר הוכרז על ידי אונס"קו בשנת 1994 כאתר מורשת עולמית, והוא נחשב לאחד משבעת פלאי תבל. אבל לא רק הא לונג ביי מדהים ביופיו, אלא גם העיירה נין בינג והכפר השכן שלצידה, טאם קוק נחשבים כמקומות שלא מומלץ לפספס בעת חופשה בוייטנאם.

הדרקון ששקע

על פי המסורת הוייטנאמית זכה מפרץ הא לונג ביי לשמו בעקבות הפלישה הסינית לוייטנאם. אז שלחו האלים משפחה של דרקונים להגן על וייטנאם, ואלו ירקו מפיהם אבני ירקן שהפכו עם הזמן לשרשרת של אלפי איים שמטרתם היתה ליצור חומה בלתי עבירה עבור הסינים. עם סיום הקרבות החליטו הדרקונים לחיות במקום ואט אט שקעו בים השליו. לפי מקורות אחרים, שמו של המפרץ ניתן לו בשל עדות מפי קצין צרפתי בסוף המאה השמונה שטען כי ראה במקום דרקון.

 

מפרץ הא לונג ביי נמצא במרחק של ארבע שעות נסיעה מהאנוי. רובן של סוכנויות הנסיעות בעיר, וגם בלא מעט בתי מלון תוכלו להרשם לטיולי שייט במפרץ. חלק מהטיולים הם ליומיים, הכוללים שינת לילה בספינה, וחלקם לשלושה ימים. בשל המחיר הסביר לא מומלץ "להתקמצן" וכדאי מאוד לקחת את האופציות הטובות יותר. כמובן שלא יזיק לקבל המלצות מתיירים אחרים.

פעילויות שמוצעות במהלך השיט במפרץ

כמובן שתמיד תוכלו לתפוס שמש ופשוט לנוח על הסיפון העליון של הספינה. אבל לא מעט מספינות השייט מציעים פעילויות שונות, כמו שיט קייאקים. השייט נערך לרוב בזוגות ומאפשר לכם להגיע לרצועת חוף שלווה על אחד מאלפי האיים שנמצאים מסביב. שם תוכלו לשחות בים. בספינות מסויימות מציעים גם אפשרות לקפוץ למי המפרץ ולשחות.

 

אפשרות אחרת היא לצאת לסיור במערת נטיפים שנמצאת באזור. אל המערה הזו מוליכות 101 מדרגות ומומלץ להצטייד בנעלים סגורות כדי לבקר בה.

 

במידה ותקחו את הסיור הארוך יותר, בן שלושת הימים, ייתכן ותגיעו גם אל הכפרים הצפים. בהם מתגוררים צועני הים או הנוודים. מדובר למעשה במשטח חביות צפות וריקות שמעליהם נבנו משטחי עץ המשמשים כקרקע עליהם נבנו צריפים ופחונים בצבעים שונים. כ-1,600 איש חיים במפרץ זה, בארבעה כפרים שונים, שתושביהם מתפרנסים בעיקר מדייג.

נין בינג – ההא לונג ביי של היבשה

לכאורה מדובר בעיר תעשייתית השוכנת כ-90 ק"מ מעיר הבירה האנוי. בתוך שעתיים וחצי של נסיעה תוכלו להגיע אל האתר הנמצא בכפר טאם קוק, המפורסם בזכות סלעי הגיר הענקיים הניצבים בין שדות האורז, ומזכירים מאוד את האיים הרבים של הלונג ביי. על הנהר היוצא מהמפרץ של טאם קוק ניתן לשוט בסירות משוטים. בסירות הללו  חותרים תושבים מקומיים העוסקים בחקלאות. אלו נקראים לדגל ומתבקשים למלא את "חובתם" למדינה שתומכת בהם בתקופות שבהם השדות אינם מפיקים תוצרת. אופן החתירה הוא מיוחד מאוד מאחר ורובם נוהגים להשתמש בכפות רגליהם, ולהניע את הסירות.

 

במהלך השייט תוכלו להגיע אל שלוש מערות מיוחדות שנמצאות בתווי הנהר. את פניכם יקדמו בכל אחת מהמערות הללו נשים מקומיות המשייטות בסירות העמוסות בשלל מוצרים למכירה ממים ובקבוקי שתייה ועד חטיפים ומזכרות. במידה ואין לכם עניין לרכוש מהם פשוט השיבו בנימוס והן יניחו לכן. למרות שהשייטים מקבלים שכר מהמדינה עבור "שירותם" מומלץ לתת להם טיפ קטן, אך יש לעשות זאת בסיומו של השייט, כשאתם ניצבים על קרקע יציבה.

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

המלצות טיולים בארץ

 

המלצות טיולים בחו"ל

 

פרסום עסקים חינם

 

טיפים לעסקים

 

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים