מתכננים טיול במזרח? כך תצטיידו לקראת טרקים ארוכים

סיימתם את שירותכם הצבאי וכעת אתם מעוניינים לצאת לטיול במזרח? יצאתם לפנסיה וכעת אתם מתכננים טיול טרקים למזרח הרחוק? החלטתם לעשות הפוגה באמצע החיים ולצאת אל אותו טיול במזרח עליו חלמתם כל חייכם? במאמר זה נמליץ לכם על אותו ציוד חובה שישרת אתכם באותם טרקים ארוכים. 

ציוד בסיסי לטיול טרקים במזרח

אין כמו לטייל ברגל. להרגיש את הקרקע, להתנתק מספר ימים מהציביליזציה והלחצים של היומיום, לנשום את האוויר הצח ולהיחשף לנופים המדהימים של אותה מדינה בה אתם מתכננים לטייל. אם גם אתם מתכננים טיול במזרח המערב טרקים ארוכים, חשוב שתיקחו בחשבון את קנייתו של הציוד הבא:

  • תרמיל – אחד החוקים החשובים אותו צריך לזכור כל תרמילאי הוא : TRAVEL LIGHT. כלומר, לטייל עם כמה שפחות מטען. חשוב לא לסחוב יותר מ- 8 -10 קילוגרמים על הגב במהלך הטרק ורצוי שהתיק יהיה בצבע בולט. חשוב לקנות תרמיל איכותי בנפח מינימאלי של 45 ליטרים ובנפח מקסימאלי של 65 ליטרים. תרמיל זה ישמש אתכם במהלך הטרקים ולנשיאת חפצים בין האוטובוס לגסט האוס.
  • תיק קטן – מומלץ לקנות תיק קטן אשר יכיל את רוב דברי הערך שלכם. תרמיל זה ישמש אתכם לטרקים הקצרים יותר וחשוב שיהיה בו מקום לכל אותם דברים להם יש צורך בטיולים היומיומיים או באתר עצמו. בנוסף, חשוב לוודא שקל להכניס אותו לתרמיל הגדול.
  • כיסוי תרמיל – שק ניילון גדול המתלבש על התרמיל וניתן לנעילה מלמעלה. כיסוי זה שומר על התרמיל מלכלוך ובלייה ומעניק לכם מקום נוסף לאחסון מעיל או כביסה מלוכלכת ברווח שבין הכיסוי לתרמיל.
  • שק שינה או ליינר – ישמש אתכם ללינת שטח במהלך הטרק. חשוב לקחת בחשבון שבהרבה מקומות במזרח יש אפשרות לשכור שק"שים, אך רוב המטיילים מעדיפים שקי שינה משלהם. באם אינכם מעוניינים לסחוב שק שינה תוכלו להביא ציפה ופרוש אותה על המיטה בגסט האוס (כנ"ל לגבי ליינר).
  • נעליים – יש לרכוש נעליים גבוהות שיתמכו היטב בקרסול שלכם ויהיו אטומות בפני נוזלים. חשוב מאוד שהנעליים יהיו סגורות ונוחות להליכה. נעליים עם בולמי זעזועים, סוליה רחבה, אחיזת שטח טובה.
  • ביגוד – תחתונים, גרביים מבודדים ללא תפרים בולטים ושמתייבשים במהירות, מספר חולצות ליום ולילה וזאת בהתאם למזג האוויר, שלושה זוגות מכנסיים מבד סינטטי וקל אשר מתייבשים מהר.
  • רחצה – לא לשכוח לקנות תיק כלי רחצה אשר נפתח ונפרש ובתוכו דיאודורנט, קצף גילוח, מברשת ומשחת שיניים, מסרק וכו'. בנוסף, יש לקנות מגבת קטנה מבד מיוחד אשר מתייבש מהר.

פריטים נוספים וחשובים

פרטים חשובים נוספים אותם רצוי לקחת אתכם הם: כובע, חם צוואר, פנס ראש, סוללות לפנס, שקית שתייה,  תיק תרופות, ערכת תפירה קטנה, פנקס פלוס עט וכמובן סכין לדרמן איכותית. הקסם של מוצר זה בא לידי ביטוי בעובדה שהוא אידיאלי לטיולי תרמילאיים, שכן הוא הומצא על ידי טים לדרמן כאשר היה בטיולו במזרח. אולר זה משלב מגוון כלים וניתן לבחור אולר פשוט המשלב סכין, מברג ופלאייר או מברג הכולל כלים רבים, כמו למשל פותחן בקבוקים, פלאייר שפיץ, מברג בינוני, מספריים, פותחן פחיות, סרגל, סכין קומבו, מסור, קוצץ חוטים ועוד. הכל בסכין אחת! לרכישת לדרמן איכותי >>

שיהיה טיול מוצלח!