מתווך אמין - יש דבר כזה!

 

 

מוכרים או רוכשים נכס נדל"ן? מתלבטים האם להסתייע בשירותיו של מתווך נדל"ן? זה הזמן לדעת הכול על השירותים המקצועיים העומדים לרשותכם על ידי משרדי תיווך מובילים בתחומם.

 

תיווך הוא אחד מענפי השירות המקצועיים ביותר בענף הנדל"ן ועל פי הערכות שונות הוא חולש על שליש מעסקאות הנדל"ן המתבצעות בישראל מדי שנה, כלומר, אחד מכל שלושה נכסים נמכר באמצעות משרדי תיווך ו/או מתווכי נדל"ן עצמאיים. עד אמצע שנות ה-90 של המאה החולפת, תחום התיווך בענף הנדל"ן, התמודד עם תדמית בעייתית וזאת לנוכח העובדה שהתחום לא היה מוסדר בחוק. בשנת 1996 נכנס לתוקפו חוק המתווכים במקרקעין שמטרתו להסדיר את תחום התיווך בכל הנוגע לנכסי נדל"ן בישראל. חוק זה, מגדיר בין היתר את התנאים הנדרשים לצרכי קבלת רישיון מתווך ואת התנאים לקיומו של תהליך התיווך אל מול מוכרי/רוכשי הנכס, לרבות, התנאים בהם זכאי המתווך לדמי תיווך בגין פועלו. חשוב לציין שמיום כניסת החוק לתוקף, ענף התיווך זוכה לתדמית חיובית יותר בקרב הקהל הרחב המסתייע בשירותי הענף מעת לעת.

 

תיווך נדל"ן - מה חשוב לדעת?

 

תיווך נדל"ן הינו שירות מקצועי המיועד לרוכשי ומוכרי נכסים כאחד, כאשר המטרה העיקרית של השירות היא לחבר בין מוכרי נכסים לבין רוכשים ו/או שוכרים פוטנציאליים וזאת בדרך להשלמתן של עסקאות נדל"ן. כיום, פועלים בישראל קרוב ל-15 אלף מתווכי נדל"ן המועסקים ו/או מנהלים בבעלות פרטית משרדי תיווך עצמאיים ו/או סניפי שירות של רשתות נדל"ן בינלאומיות בכל רחבי הארץ. חשוב לציין שעל פי חוק המתווכים במקרקעין, כל אדם המעוניין לעסוק בתיווך נדל"ן, נדרש לעבור מבחן רישוי מטעם רשם המתווכים הפועל במשרד המשפטים.

על אף התדמית החיובית של ענף התיווך בשנים האחרונות ועל אף התנאים (המוסדרים בחוק) הנדרשים  לצורך עיסוק בענף תיווך נדל"ן, מתווכי נדל"ן אינם מוערכים על פועלם המקצועי בקרב חלקים מסוימים מהאוכלוסייה הכללית וזאת בהתבסס על סטיגמות ודעות קודמות שבחלקן טוענות לחוסר אמינות מצידם של מתווכי נדל"ן.

 

מתווך אמין ומקצועי - כיצד תמצאו אותו?

 

נבהיר מראש, בדומה לכל תחום שירות אחר, גם בענף תיווך נדל"ן, אתם עלולים לפגוש "חאפרים" המוצאים שם רע לענף בכללותו. אותם "חאפרים" פועלים ברוב המקרים ללא רישיון, ולכן, אנו ממליצים לכם כבר בשלב הראשון לפגישת ההיכרות שלכם עם מתווך נדל"ן כזה או אחר, לדרוש ממנו להציג בפניכם תעודת רישיון בתוקף המאפשרת לו לעסוק בתחום.

 

מעבר לכך, אנו ממליצים לכם לקיים עימו שיחה עניינית בנוגע לנכס אותו אתם מעוניינים למכור/לרכוש, וזאת על מנת להיחשף לידע המקצועי העומד לרשותו, להיקף השירותים אותם הוא מציע לכם ולניסיון המעשי העומד לרשותו בענף הנדל"ן. במידת הצורך, אל תהססו לעשות בירור ענייני אודות מתווך הנדל"ן וזאת באמצעות פנייה יזומה ללקוחות אותם הוא שירת בעבר ובהווה.

 

חשוב לנו לציין, שהרוב המוחלט של משרדי התיווך הפועלים כיום בישראל, יכולים לספק לכם שירותי תיווך מקצועיים לאורך כל הדרך, וברובם מועסקים מתווכי נדל"ן אמינים, מנוסים ובעלי תודעת שירות גבוהה במיוחד.

שירותי תיווך נדל"ן

משרדי תיווך נדל"ן מספקים לכם מגוון רחב של שירותים מקצועיים המיועדים לצרכי מכירה או רכישה של נכסים מכל סוג וגודל, כאשר בין יתר השירותים המוצעים למוכרי הנכסים תוכלו למצוא:

  • הערכות שווי נכסים - שירות ייעודי באמצעותו תוכלו לקבוע את המחיר הריאלי הנדרש לצרכי מכירת הנכס. בחלק מהמקרים, מתווכי נדל"ן מסתייעים בשירותיהם של שמאי מקרקעין המהווים את הסמכות העליונה בכל הנוגע לתמחור נכסי נדל"ן.
  • מערך פרסום ושיווק - משרדי תיווך נדל"ן מעמידים לרשותכם מגוון רחב של אמצעים לצרכי פרסום ושיווק הנכס המיועד למכירה, החל ממאגרי מידע פנימיים העומדים לרשותכם לצרכי איתור רוכשים פוטנציאליים, דרך מודעות פרסום בלוחות נדל"ן ועד לשיווק הנכס באמצעים שונים ברחבי רשת האינטרנט ומחוצה לה.
  • הצגת הנכס בפני רוכשים פוטנציאליים - כחלק מהסכם ההתקשרות של מוכרי הנכס אל מול משרד התיווך, נציגי המשרד אמונים על הצגת הנכס בפני כל רוכש פוטנציאלי המביע עניין כזה או אחר ברכישת הנכס.
  • ניהול משאים ומתנים בשלבי מכירה מתקדמים - כאשר רוכש פוטנציאלי מביע עניין ברכישת הנכס, מתווכי נדל"ן מספקים לכם שירות ומענה מקצועי לצרכי ניהול מו"מ מולו בשמכם.
  • שירותי ייעוץ והכוונה בכל הנוגע לקידום הליכי המכירה - מתווך נדל"ן מקצועי מספק ללקוחותיו מענה מקצועי ופתרונות שונים הנחוצים לצרכי קידום הליכי המכירה, לרבות, הכנת הנכס לקראת מכירה, הפניית הלקוח לגורמי מקצוע כגון: קבלני שיפוץ, יועצי משכנתאות וכדומה.

לצד סל השירותים המוצע למוכרי נכסים, משרדי תיווך מספקים מעטפת שירות מקצועית ורחבת היקף גם לרוכשי נכסים, וזאת בהתאם להליך אופטימיזציה באמצעותו מתווכי הנדל"ן יודעים לאתר ולהציג בפני הלקוח הפוטנציאלי את הנכס המותאם ביותר לצרכיו ומסגרת התקציב העומדת לרשותו.

 

לסיכום, הסתייעות בשירותיו של מתווך דירות מקצועי, מנוסה ואמין, תאפשר גם לכם ליהנות ממגוון רחב של שירותי תיווך בדרך למכירת הנכס או רכישתו.