משאבה למדיח כלים - מחירים וסוגים

לרבים מאיתנו יש בבית מדיח כלים, החוסך את הצורך שבשטיפת הכלים המייגעת. למעשה, אחרי שנכנס המדיח לבית כבר קשה לדמיין כיצד נראו החיים לפניו. יחד עם זאת, כמו כל מכשיר מורכב גם המדיח יכול לעיתים להתקלקל ורכיביו מתבלים, כולל המשאבה שצריכה החלפה. בנוסף, לעיתים יש צורך לקנות ולהתקין משאבה מיוחדת עבור מדיחי כלים שרוצים להתקין ביחידות דיור נמוכות יותר מקו הביוב המרכזי.

 

משאבה למדיח כלים - מחירים וסוגים

 

סוגים שונים של משאבות למדיחים

קודם כל נסביר שתפקידה של משאבה למדיח כלים הוא פשוט לרוקן ממנו את המים המלוכלכים, וזאת באמצעות פרופלור שמהווה חלק ממנה. כאמור, בנסיבות שונות המשאבה והפרופלור אינם מתפקדים עוד כמו שצריך או מפסיקים לפעול לחלוטין, בעיקר בגלל הצטברות לכלוך, ולכן המים כבר לא מנוקזים היטב או בכלל מהמדיח. במרבית המקרים, הפתרון לבעיה זו הוא להחליף את המשאבה, והשאלה היא איזה משאבה מתאימה למדיח שלכם.

 

התשובה פשוטה יחסית: כל מה שצריך לעשות הוא לבדוק את היצרנית והדגם של המדיח שלכם. לאחר מכן, תוכלו להיכנס לאתרי אינטרנט רבים (וגם לחנויות פיזיות) המציעים למכירה משאבה למדיח כלים. כאן תמצאו סיווגים של המשאבות בהתאם ליצרניות ולדגמים הספציפיים. יש לציין כי טווח המחירים של משאבות כאלו הוא ממש לא מכה כואבת לכיס, ובדרך כלל המחיר ינוע בין כ- 150 ל- 250 שקלים – כתלות בסוג המשאבה ובגורם המוכר אותה.

 

יחד עם זאת, הסיפור אינו נגמר בשלב זה, כי צריך כמובן להחליף את המשאבה. מאחר שלרובנו אין את הידע המקצועי והטכני הנדרש על מנת להסיר את הישנה ולהתקין בצורה נכונה את החדשה, יש לפנות אל בעלי המקצוע. כאן המחיר כבר קצת יותר גבוה, כאשר סקרים נוכחיים מראים שהעלויות הממוצעות נעות בין 350 ל- 400 שקלים עבור ההתקנה. כמובן שלפני ההגעה של בעל המקצוע הביתה יש לומר לו בטלפון על היצרנית והדגם של המדיח שברשותכם, כדי שיוכל להגיע אליכם עם החלק הנכון. חשוב שהחלק יהיה מקורי של היצרן.

 

משאבות למדיחים שמתחת לקו הביוב

משאבה למדיח כלים יכולה להיות גם מסוג אחר לחלוטין. מדובר במצבים בהם יוצרים יחידת דיור בקומה שמתחת לקו הביוב המרכזי, למשל במרתף, או במקום רחוק מהקו באופן אופקי. על מנת שהמים יוכלו להגיע אל המערכת המרכזית יש לקנות משאבת ניקוז, הנקראת לעיתים גם סילוקית. יש סוגים שונים של משאבות כאלו ומה שצריך לוודא הוא שמדובר במשאבה המתאימה למדיחי כלים.