מצעים למיטת תינוק – החשיבות של העיצוב

הרבה פעמים כשהורים קונים מצעים עבור מיטת התינוק שלהם, הם מתייחסים בעיקר לשאלות כגון, גודל או נוחות. הם לוקחים בחשבון גם שאלות כגון מבנה המצעים והמרכיבים שלהם. אך זה רק חלק מהעניין, שכן בבחירת מצעים למיטת תינוק יש משמעות גם לעיצוב שלהם.

 

ילדים ובפרט תינוקות, מתפתחים בין היתר דרך דברים שהם חווים וסופגים מהסביבה, צבעים, ריחות, סימנים, צורות, אלה עוזרים להם להבין טוב יותר את העולם, אלה עוזרים להם להבין מה בדיוק מתרחש סביבם, לאט לאט הם אוספים רמזים ודברים אחרים שעוזרים בתהליך ההתפתחות.

 

לשם כך, הורים משתמשים, בין היתר גם במרכיבים של מצעים למיטת תינוק, לצד אלמנטים כמו צעצועים, בגדים ועוד שורה ארוכה מאוד של דברים שונים שמוכרים ככלים להתפתחות. כאמור, מצעים למיטת תינוק הם חלק מהם.

 

 

כשאנחנו מסתכלים על מצעים למיטת תינוק, אנחנו הרבה פעמים רואים מצעים בסיסיים, אנחנו לא מתייחסים לעומק שלהם, אנחנו לא מתייחסים למה שהם באמת מכילים, הדברים המהותיים שמרכיבים אותם. כך למשל, אנחנו לא מתייחסים לסימנים, צורות, כותרות ועוד שלל דברים שמודפסים עליהם ויש להם חשיבות רבה, כאמור, בתהליך התפתחות הילד.

 

לפני שאנחנו נכנסים לעובי הקורה, חשוב לומר, אנחנו יכולים למצוא היום מגוון רחב של מצעים למיטת תינוק, כאלה שמתאימים לבנים, בנות, כאלה שאין להם ייחוד מסוים בכל הקשור למין התינוק, מצעים שמבליטים נושא מסוים על חשבון נושא אחר ועוד. כמו כן, אנחנו יכולים למצוא מצעים שיכולים להשתלב עם אלמנטים אחרים בחדר ועוד.

המשמעות של מצעים להתפתחות התינוק

לכאורה זה נשמע לא קשור, אך נניח ואנחנו רוכשים לתינוק מצעים עם צבעים מסוימים, בהירים מן הסתם על מנת שזה יהיה משמח וחגיגי, הרי שהתינוק יכול כבר מגיל צעיר לקלוט צבעים מסוימים אשר בהמשך הוא יוכל גם לזהות אותם במקומות אחרים.

 

זה נכון גם לגבי סימנים וצורות שונות, כמובן שהן לא צריכות להיות מסובכות מדי, אך הן בהחלט יכולות להיות חשובות בתהליך ההתפתחות. כך גם אם אנחנו משתמשים באלמנטים כמו חיות או כלים מסוימים. הילד יכול להכיר את אותם דברים ולימים הוא יוכל לעשות בהם שימושים שונים.

 

צריך לומר שלשם כך יש לבצע תחלופה של מצעים, כלומר רצוי לקנות כמה סטים שונים על מנת שהתינוק יוכל לקבל מכל אחד מהם דברים שונים. צריך לומר שהרבה מאוד הורים היום, לא ממהרים לרכוש מצעים שמותאמים על פי מין, זאת מתוך כוונה ברורה, שכל ילד ילמד להכיר גם דברים שקשורים למין השני ולא רק דברים שקשורים אליו.

 

לפני סיום נציין, אנחנו יכולים היום מגוון רחב של מצעים מסוגים שונים ואלה יכולים להחזיק מעמד זמן רב, הן בקרב התינוק הראשון והן בקרב התינוקות שיבואו לאחר מכן.