טיפים למציאת חברת הובלות

 

חברות הובלההרגע הגדול מתקרב ובא ואתם עומדים לעבור דירה, בשעה טובה. בתוך כל ההתרגשות, ואלף ואחת המטלות שנופלות עליכם, עכשיו עליכם גם לחפש חברת הובלות מתאימה. לכן כדי שהמעבר שלכם יעבור בשלום, ובכמה שפחות מפח נפש, הנה כמה טיפים שמומלץ מאוד לאמץ, ואשר יאפשרו לכם לאתר חברת הובלות שתדאג להעביר את המטלטלין שלכם בשלום לבית החדש.

סקירה מוקדמת והערכת מחיר נכונה

חברת הובלות טובה תדאג לקיים רשימת מלאי של חפציכם, ותנסה לאמוד קרוב ככל האפשר את הכמות ואת המשקל של החפצים. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא באמצעות סוקר מטעמה שיגיע אליכם הבית, ויאמוד באופן יסודי את הכמויות של החפצים ואת משקלם הכולל. המטרה של האומדן הזה היא לוודא כמה מקום אמור הציוד שלכם לתפוס במשאית ההובלה.

שתפו את הסוקר שיגיע אליכם בחששות שלכם לגבי כלים או חפצים חשובים ורגישים, ודרשו פתרונות מתאימים לטילטול והעברה של החפצים הללו. כמו-כן חלקו איתו מידע לגבי פריטי רכוש שאין בכוונתכם לקחת איתכם לדירה החדשה, פשוט כדי להפוך את האומדן שלו למדויק ככל האפשר.

לא לשלם את כל הסכום מראש ולקבל המלצות

אל תשלמו פיקדון גדול לפני תחילת העבודה. שימו לב שמובילים בעלי מוניטין לא ידרשו מזומן או הפקדה גדולה לפני המעבר. אתם צריכים לשלם להם רק בעת המשלוח. אם אתם משלמים מראש, רוב הסיכויים שלא תהיה לכם שליטה לגבי טיב ההובלה. בנוסף, כאשר אתם משלמים, טוב תעשו אם תשתמשו בכרטיס אשראי ודאגו לקבל חשבונית מס לפי החוק, פשוט כדי להגן על עצמכם מפני פעילות הונאה אפשרית.

 

דאגו לקבל המלצות מקרובים או חברים שעשו שימוש בשירותיה של החברת ההובלה הזו. במידה ולא הצלחתם להשיג המלצות כאלו, דאגו להשיג רשימה של שלושה לקוחות מהאזור שלכם שעברו לגור בו בשלושת החודשים האחרונים. המלצתנו החמה היא להתקשר ללקוחות אלו ולשאול שאלות ישירות על החוויות שלהם מן המעבר.

ארזתם לבד?

כמו לכל נושא גם לאריזה העצמית יתרונות וחסרונות. נכון שכאשר אתם אורזים את החפצים שלכם אתם שומרים על מידה לא מבוטלת של פרטיות. כמו-כן אתם אחראים לכך שהחפצים שלכם יטופלו כראוי, וגם אתם חוסכים לא מעט כסף. אבל, אם יש לכם הרבה מאוד חפצים, ואין לכם כל כך הרבה זמן, חשק או סבלנות אז מומלץ לתת למובילים לארוז עבורכם. הם ידאגו לצייד אתכם בחומרי אריזה מתאימים ולרוב יוודאו שהחפצים שלכם יגיעו ליעדם עם כמה שפחות נזק. וכן, רובם ייקחו אחריות על נזקים במידה ויתרחשו.

 

לעולם אל תחתמו על חוזה ריק. דאגו לקבל כל דבר בכתב. יש לרשום את אומדן הניתוח וכל העמלות הנוספות, כמו גם את תאריכי האיסוף והמשלוח שלכם. קראו את החוזה שלכם וודאו שכל החפצים שלכם רשומים. דאגו לכסות את עצמכם מול כל אותן "הפתעות" לא נעימות. כמו מובילים ש"פתאום" גילו שהמעבר הוא לקומה העשירית, או הכביש הצר שנמצא מול הדירה החדשה שלכם. פשוט וודאו שכל הקטעים הללו יכוסו באמצעות חוזה כתוב וברור, וכך גם לגבי העלויות השונות.

 

 

בידקו שיש ביטוח

ביטוח הובלות והגנת שווי, זהו ביטוח שכל חברת הובלות רצינית אמורה להחזיק ברשותה. רוב חברות ההובלה לוקחות אחריות על ערך הסחורה שהן מעבירות, ועל נזקים אפשריים שיכולים להתחולל כתוצאה מההובלה. האחריות אינה רק לחפצים שלכם ולמה שעלול לקרות להם, אלא גם מה שעלול לקרות לצד ג' שמא חס וחלילה יפגע בעת ההובלה.