מערכות מולטי מרובות שלבים לקירור וחימום

מערכות מולטי מרובות שלבים לקירור וחימום עוזרות למשקי בתים להשתמש בפחות אנרגיה. התרמוסטטים של מערכות אלו תומכים בשלבים רבים של חימום וקירור, ברמות משתנות בין הדגמים השונים.

תרמוסטטים תומכים שלבים שונים של חימום וקירור, או בחימום וקירור במשולב. יהיה עליכם להגדיר ידנית את סמל מחבר הכוכבים בתפריט המכשיר, ואם אתם זקוקים לעזרה, המומחים שמשווקים מערכות מולטי יעזרו לכם להבין את אופן השימוש במערכות אלו.

בחירה מושכלת בערכה שמתאימה לכם

הדגמים המתקדמים של מערכות מולטי תומכים בעד שלושה שלבי חימום ושני שלבי קירור למערכות קונבנציונליות, ושני שלבי חימום וקירור בחום עזר למשאבות חום.

במאמר זה, נדבר על הסוגים השונים של מערכות מולטי, ונבין את היתרונות הרבים בבחירת מערכת שהכי מתאימה לצרכים שלכם.

איך עובדות מערכות מולטי

מערכות מולטי מודרניות בעלות שלב יחיד נמצאות לרוב בבתים קטנים ובמקומו בהם מזג האוויר בדרך כלל מתון, אבל יש צורך במערכות רב שלביות על מנת לחמם ולקרר בתים גדולים או לעמוד בדרישות של מזג אוויר קר או חם מאוד.

מערכות מולטי מרובות שלבים פועלות כמו מאוורר תקרה במהירויות שונות: נמוכות, בינוניות וגבוהות. במקום פשוט להפעיל חימום או קירור, ניתן להתאים את טמפרטורת האוויר שנדחף דרך פתחי הבית על מנת להגיע לטמפרטורה שהוגדרה בצורה יעילה או מהירה ככל האפשר.

יעילות מערכות מולטי

מערכות מולטי יעילות ביותר מכיוון שהן משתמשות ברמת החימום או הקירור הנמוכה ביותר הדרושה, או שניתן להשתמש ברמות גבוהות יותר בימים קרים או חמים מאוד.

השימוש בשלבים נמוכים יותר של חימום או קירור יעיל יותר היות והמערכת אינה צריכה להידלק ולכבות באותה תכיפות על מנת לשמור על טמפרטורה קבועה. שלבים גבוהים יותר משתמשים גם באנרגיה גבוהה יותר, כך שהפעלת שלבים נמוכים יותר כדי להגיע לטמפרטורה הרצויה, חוסכת אנרגיה.

מערכות שלבים מרובים מטופלות באופן שונה לאחר התקנת התרמוסטט

מערכות מולטי בשלבים מרובים של חימום וקירור מטופלים בצורה מעט שונה במשך פרק זמן קצר לאחר התקנת התרמוסטט. הסיבה לכך היא שהתרמוסטט זקוק לזמן על מנת ללמוד ולהתאים אישית תכונו לחיסכון באנרגיה ונוחות כמו זמן לטמפרטורה לבית.

ברוב הבתים, זמן לטמפרטורה ייקח כשבוע ללמידה, אך עשוי לקחת יותר אם מערכת החימום או הקירור שלכם אינה פועלת לעתים קרובות.

התרמוסטט יטפל במספר שלבים של חימום או קירור בצורה שונה במהלך פרק הזמן שהוא לומד על ביתכם, על העדפות הטמפרטורה שלכם ועל היעילות של המערכת שלכם. לפני שהתרמוסטט יפעיל את זמן הטמפרטורה, השלב השני של חימום או קירור יופעל כשתכוונו את נקודת ההגדרה מעבר לטמפרטורה הנוכחית.

בקרת מהירות מאוורר לשלבים מרובים של חימום או קירור

מערכות מולטי מרוות שלבים כוללות ברוב המקרים מהירות אחת בלבד של מאוורר, בעוד שלמערכות שלב יחיד יש לעתים מהירויות מאוורר מרובות. התרמוסטטים של היום תומכים במערכות עם מהירויות מאוורר מרובות או עם שלבי חימום או קירור מרובים.

אם אתם זקוקים לסיוע בקביעת מהירות מערך מאוורר אחד או מהירויות מאוורר מרובות, בקשו את הסיוע של המומחים או צרו קשר עם צוות התמיכה של החברה ממנה קניתם את מערכת המולטי שלכם.

ההתקנה על ידי אנשי המקצוע בלבד

מערכות מולטי צריכות להיות מותקנות על ידי מהנדסים או טכנאים מוסמכים שיתקינו את היחידה בביתכם. חשוב להבין שאם לא תבחרו בשירות ההתקנות של החברה ממנה רכשתם את המערכת, לא תהיה לכם אחריות לתפקוד המערכת.