מסכי אוויר – לשם מה אנחנו צריכים אותם?

כמה פעמים אמרו לכם כשהמזגן דולק לסגור את הדלת על מנת שהאוויר הקר לא יברח החוצה? כמה פעמים הסבירו לכם שיש לסגור את דלתות הבית או העסק, בשביל למנוע כניסה של ריחות לא נעימים מבחוץ פנימה?

 

כאשר מדובר במבנה מגורים, הבעיה היא פחות קריטית משתי סיבות, הראשונה היא שיש פחות אנשים שמושפעים מכך, השנייה היא, לא מדובר על מבנה שמייצר פרנסה בסופו של דבר, אז ניתן להתמודד עם המצב בצורות שונות. אך כשמדובר בעסק, זה כבר עניין אחר, מאחר ואם אנחנו נשאיר את המקום פתוח והאוויר הממוזג יצא או ריחות לא נעימים ייכנסו פנימה, זה ישפיע על תפקוד העובדים וזה עלול למנוע מלקוחות להיכנס פנימה. שני דברים שיכולים להוביל לירידה ברווחיות העסק.

 

מסכי אוויר הם הפתרון שכל עסק צריך בשביל להתמודד עם מצבים שכאלה וכן בכלל, עם מצבים של מניעת כניסה של אלמנטים מסוימים מבחוץ פנימה. נהוג להתקין מסכים כאלה מעל דלתות הכניסה, הן על מנת למנוע יציאה של אוויר ממוזג, וכן בשביל למנוע כניסה של ריחות ועשן, אוויר חם או יתושים ומזיקים אחרים פנימיים.

 

מסכי אוויר מזכירים במראה שלהם מזגן, אך בעוד שמטרתו של מכשיר זה הוא להוציא אוויר קר, הרי שמסך אוויר מטרתו למנוע יציאה של אותו אוויר קר אל מחוץ למבנה, כאמור. כל מסך אוויר מגיע במידות שונות, בדרך כלל מדובר על מידות של 120,150 ס"מ, הם מעוצבים בצורה דקה וחסכונית, כל שהם לא תופסים הרבה מקום, והם כוללים תריס שמאפשר פיזור של האוויר באופן אחיד על פני כל החדר. ניתן להתקין את המסך בגבהים מסוימים.

איפה וכיצד מתקינים מסכי אוויר

ברמת העיקרון, ניתן להתקין את המסך בכל מקום, למרות שיש רבים אשר בוחרים להתקין אותו מעל פתחים מסוימים, בין אם זה מעל הדלת או החלון. חשוב לומר, שניתן למצוא מסכי אוויר אשר מותאמים להתקנה במפעלים או עסקים בהם עובדים עם מכונות שמייצרות עשן כבד, כך אותם מסכים קולטים אותו בצורה קלה ומפנים מהשטח על מנת לייצר אוויר נקי.

 

אחת הנקודות המשמעותיות שיש לשים לב אליה בכל מה שקשור לשימוש במסכי אוויר היא, המכשיר אמור לייצר רמת רעש נמוכה, על מנת שיהיה ניתן לעבוד לצידו, וכן יש לוודא שהוא יכול לספוג כמות גדולה של אוויר.

 

עוד נקודה שחשוב לשים לב אליה היא, מסכי אוויר מגיעים בשני מצבים גובה, גבוה ונמוך, כאשר במקרים מסוימים המסך מגיע עם שלט בעזרתו אפשר להפעיל את המכשיר ולכוון אותו.

למי זה יכול להתאים?

מסכי אוויר יכולים להתאים בעיקר למסעדות, בתי קפה, מפעלים, חנויות, בתי ייצור, ומבנים נוספים שמתבצעים בתוכם עבודות מסוגים שונים אשר מחייבים שמירה על אוויר קר בזמן תהליך העבודה.