יתרונות ברכישת מנוי פוטושופ שנתי לעומת רכישת התוכנה

 

מנוי פוטושופ שנתיעולם התוכנה הולך ומשתכלל ועובר מהפכות של ממש. דוגמה מאוד בולטת לכך היא המהפך שיצרה חברת אדובי עבור משתמשי התוכנה פוטושופ. מדובר בתוכנה מאוד פופולארית שהוכתרה על ידי רוב אנשי המקצוע כטובה ביותר בתחומה. ומה הפלא? שהרי היא מאפשרת עיצוב ועריכה גראפית ברמה הגבוהה ביותר. אז אם אתם בעניין של לרכוש פוטושופ ואתם מתבלטים מה כדאי לרכוש? מנוי שנתי, תוכנה קבועה או שאולי בכלל הפתרון הוא אחר. הנה הסבר קצר שגם יכול לתת לכם מושג לגבי שוק התוכנה והכיוון שאליו הוא הולך בשנים הקרובות.

תם עידן התקליטורים

פעם, לא ממזמן כל כך, כשרצינו לרכוש תוכנה היינו קונים תקליטור התקנה שבאמצעותו היינו מתקינים את התוכנה. אלא שככל שמהירות האינטרנט גברה, היתה עובדה אחת ברורה לכולנו והיא שתם עידן התקליטורים. היום באמצעות רכישה מקוונת מאפשרת לנו לשלם ולהוריד את התוכנה מבלי לקום מהכיסא כמעט (חוץ מלחפש אחרי הארנק אולי). אבל אז מגיע שלב אחר והוא שלב השידרוגים, כלומר הגירסאות החדשות והמשופרות יותר. רוב היצרנים מציעים לנו לרכוש חבילת שדרוג כדי שחלילה לא נשאר מאחור. כל זה נשמע לכם מוכר לא?

 

אבל אז החליטה חברת אדובי לטרוף את הקלפים ולשנות את הדברים. היא החליט למכור את התוכנה באופן שבו פוטושופ נמכרת עבור כל שימוש. הווה אומר עליכם לרכוש מנוי שנתי כדי להשתמש בתוכנה. ואילו כל נושא השידרוגים, ובכן הוא כבר לא רלבנטי כי חברת אדובי מטפלת בעניין באופן כמעט ישיר. כאשר השידרוגים יוצאים הם מוצעים לכם כלקוחות ועליכם להחליט אם להתקין אותם או לא, והפעם ללא כל תוספת תשלום שהרי שילמתם כבר על המנוי.

מה עושים אם לא מעוניינים במנוי שנתי?

עד כה הכל טוב ויפה אם אתם אכן משתמשים בפוטושופ באופן מקצועי. אבל מה קורה אם אתם משתמש מתחיל או כזה שמפעם לפעם משתמש בפוטושופ ולא ממש מעוניין לשלם על המנוי? אז כן אפשר לרכוש דרך אי ביי תוכנות ישנות (לא מהחברה עצמה) ממשתמשים ותיקים. כאן באמת תקבלו תקליטור מסורתי ותבצעו התקנה. יכול להיות שלחלקכם זה באמת יתאים לשלם באופן חד פעמי במקום לשלם תשלום שנתי, אבל, ויש כאן בהחלט אבל גדול מאוד, קחו בחשבון שמדובר בתוכנה ישנה ולא מעודכנת.

Free Creative Cloud 

לעומת זאת שימו לב שבעת רכישת פוטושופ היום אתם למעשה רוכשים מנוי ל-Free Creative Cloud   מה שאומר כי אתם למעשה מקבלים כאן מגוון נוסף של מוצרי אדובי המסייעים בעריכת וידיאו ועיצוב גראפי. כלומר בעצם אתם מקבלים כאן הרבה יותר מאשר רק את תוכנת הפוטושופ, אלא מכלול תוכנות ששווים יכול להסתכם בכמה אלפי דולרים.

מה שיפה כאן הוא שגם אם לא נרשמתם לתכנית של Creative Cloud, אתם בעצם יכולים לנצל את החברות בו.

 

ההבדל בין ישראל לשאר העולם

כישראלים אולי התרגלנו שמוכרים לנו הכל "ביוקר", אז זהו שאדובי שומרת על רמת מחירים כלל עולמית, ודי בצדק. שהרי אם אתם מורדים את התוכנה באופן מיידי הופך כל הנושא של רכישה בארץ או בחו"ל לממש לא רלבנטי. בכל מקרה המלצתנו החמה לרכוש את התוכנה בארץ בעיקר לאור היתרון החשוב של קבלת השירות בשפה העברית, שאז הכל הרבה יותר פשוט ונוח.

עוד דבר, מאוד חשוב לרכוש את המוצר אצל משווק מורשה של אדובי ולא אצל משווקים מצד שלישי, פשוט כדי שבאמת תקבלו את כל החבילה.