מלונות מומלצים בים המלח

ים המלח – הלוקיישן הנמוך ביותר בתבל

ים המלח זהו אוצר טבע בשטחי ישראל שכמותו לא ניתן למצוא בעולם. מלבד היותו הים הנמוך בעולם (במקום הנמוך בעולם), הוא עשוי להיכלל בעתיד הקרוב בשבעת פלאי עולם החדשים. מדובר במקור שופע למלחים המשמשים ליצירת חומרים כמו ברום, מגנזיום ואשלגן. מפעלי המלח במשך שנים רבים מנצלים את הים על מנת למצות את המינראלים שבו, וכך מבצעים פגיעה ארוכת טווח בים. מי יודע אם הים יהיה עדיין זמין עבורנו, המטיילים, המבקרים והנופשים, בעוד שנים בודדות? ייתכן שעוד כמה שנים יהיה מאוחר מדי; לכן – מהרו עכשיו ליהנות מהמקום המרהיב.

 

ים המלח - מלונות

רוב בתי מלון בים המלח שוכנים בחוף הדרומי שלו, כולל צימר דורה ומלון הוד המדבר ים המלח. ייחודיותם של בתי המלון בים המלח הוא המיקום המיוחד בו הם שוכנים. כאשר משווים את אופי החופשה בים המלח לזה של אילת, מבחינים בהבדלים ברורים: באילת מטיילים אוהבים את האווירה התוססת ואת הפעילות המאפיינת את העיר בשעות היום והלילה; בים המלח, לעומת זאת, האורחים אינם תרים אחר בילויים ומסיבות, אלא דווקא בריחוק ובשקט, כמו גם בסגולות הבריאות שהמקום מאפשר. ים המלח מציע אווירה מדברית, מתקני ספא מפנקים למדי ונוף מרהיב לים.

 

ים המלח - צימרים

כל יישוב באזור ים המלח הוא לכל הפחות נווה מדבר קסום ולכל היותר גן עדן עלי אדמות שלא כדאי לפספס, גם לא בעבור חופן דולרים.

 

מהדרך המדברית שאינה נגמרת אל בית המלון המפנק והמקורר – נראה שיש לנו חופשה שאינה פחות ממושלמת. חדרי אירוח יפהפיים הם סטנדרט שאי אפשר לצפות לפחות ממנו במסגרת חופשה בים המלח. בעין גדי ובקליה, למשל, מוצעים חדרי אירוח בעשרותיהם, למשפחות ולזוגות, הכוללות פינוקים כגון בריכה, טיפולי בריאות, מדבר ושקט לנפש ולנשמה.

 

מלונות, מלונות מלונות... – מה עוד יש לעשות באזור ים המלח?

חופשה בים המלח עשויה שלא להתאים לכל אחד. ייתכן שייראו את החופשה הזו כסוג של התבודדות, ואולי אפילו כחוויה משעממת. אולם עבורנו מדובר בדיוק בקסם אותו אנחנו מחפשים. מלונות בים המלח מציגים אפשרות לחופשה קסומה. ראשית, הים עצמו, בו ניתן לצוף עקב ריכוז המלחים הגבוה שבו, הוא תופעה ייחודית בעולם כולו. ישנם עשרות מעיינים קרים וחמים הסובבים את ימת המלח הגדולה, ואפילו עוד לא התחלנו לדבר על הבוץ המפורסם על סגולות המרפא שלו. מובן שאפשרי לערוך טיולי ג'יפים באזור, וליהנות מטיפולי ספא שלאחריהם תרגישו חדישים ומחודשים.

 

מלונות בים המלח – האם יש מחירונים?

בסופי שבוע ובחגים, ניתן ליהנות בחופשות במתי מלון בדירוג חמישה כוכבים במחיר של בין 650 ל-950 שקלים ללילה לאדם. בימי אמצע השבוע ובעונות בשנה עם תפוסה נמוכה יותר, המחירים צונחים ועשויים להגיע לכדי 320 שקלים ללילה עבור אדם בחדר זוגי באותו בית מלון. חופשה בצימר עשויה להיות אף פחות יקרה מחופשה בחדר בית מלון.

 

חופשה בים המלח – האם ישנה עונה מומלצת לכך?

על אף שהשאלה נשמעת טריוויאלית למדי, הרי שמדובר גם בשאלה חשובה. תופתעו אולי לשמוע שדווקא בעונת החורף זוכה ים המלח לקסם שלא תוכלו למצוא במקומות אחרים. היופי של המקום בימות החורף הוא נדיר ומזג האוויר נעים. המלונות הרבה פחות מלאים בעונה זו לעומת עונת הקיץ, מה שמאפשר חופשה פרטית יותר; גם הטבע עוצמתי ופראי יותר בימים אלו.

 

המאמר באדיבות: פורטל מלונות כשרים בחו"ל