מכונות סימון והטבעה בלייזר שינו את חיינו בעשור האחרון - כמה זה עולה?

מכונות לייזר, המשמשות לסימון והטבעה על מתכות וחומרים נוספים, כמו למשל ציפויים מסוגים שונים, פלסטיק, גומי וקרמיקה, שינו את חיינו בעשור האחרון. במאמר זה נסביר מהם היתרונות של מכונות אלו וכיצד אלו משפיעים על העלויות שלהן ביחס למכונות הדור הקודם.

שיטות הסימון הקיימות

ניתן לסמן מוצרים באמצעות שיטות שונות, כאשר האחרונה והחדישה ביותר מבחינה טכנולוגית היא סימון והטבעה בלייזר. חלק מהשיטות הסימון נכון לשנת 2020 הן:

  • סימון בלייזר – ניתן לסמן באמצעות מכונת לייזר על מגוון רחב של מוצרים מכל מיני סוגי חומרים. הלייזר תמיד יזהה באופן נכון את המוצר ויתאים את הסימון וההטבעה לאותו מוצר וחומר גלם.
  • סימון באמצעות מדבקה – הדבקה חד פעמית של מדבקה על מוצר. המדבקה אינה ניתנת להסרה.
  • סימון באמצעות ברקוד – סימון באמצעות ברקוד יבטיח לנו זיהוי נכון של המוצר.

נכון להיום, סימון מוצרים נדרש כמעט בכל תחום.

אז ועד היום – מהשיטה הידנית ועד ללא מגע אדם

אם בעבר הסימון נעשה באופן ידני, לאחר מכן, כאשר הטכנולוגיה החלה להתפתח, הסימון התחיל להיעשות באמצעות מדבקות ולאחר מכן באמצעות ברקוד. כיום, הטכנולוגיה החדשנית הביאה את שיטת הסימון באמצעות מכונות סימון בלייזר, מכונות ושיטה אשר הצליחו לגרום למהפכה בתחום. מכונות הלייזר מסוגלות לבצע סימון וחריטה על כל חומר. הן קטנות, מאפשרות עבודה שקטה, יצרנית, חסכונית ויעילה כאחד.

מכונות הלייזר מאפשרות פעולות של חריטה וסימון באופן מהיר ומדויק וכיוון שהן אינן מצריכות מגע אדם, ניתן להסתמך על הדיוק של המכונות וזאת באמצעות תוכנת הפעלה ידידותית למשתמש, אליה גם ניתן לייבא קבצים מתוכנות אחרות. בנוסף, ניתן לשלוט באמצעות תוכנה זאת על עומק הסימון של הלייזר, לסמן שילובים שונים של אותיות וגרפיקה (כולל ברקודים) ולהתאים את הסימון לכל חומר בכל גודל, עומק וצורה.

קבוצות מכונות הלייזר

נכון להיום, ישנן מספר קבוצות של מכונות לייזר, ביניהן עמדות סימון פתוחות אשר מיועדות בעיקר לסימון על קווי ייצור, קבוצת מכונות הגלאבו המתאימות לסימון ולהטבעה על סוגי מתכות שונות וכן קבוצת מכונות הגאנטרי. ישנן גם מכונות סגורות, בהן נעשה שימוש בעיקר לחיתוך של חומרים אורגניים. באם גם אתם מעוניינים להתחיל ולהשתמש בדור החדש של מכונות הסימון וההטבעה, קרוב לוודאי שהצעד הראשון שלכם יהיה בחירת מכונת סימון והטבעה בלייזר המתאימה לצרכי העסק . כלומר, מכונה המתאימה לתקציב העסק, לחומרים אותם הוא מעוניין לסמן ועוד. התמחור תמיד יהיה בהתאם לסוג המכונה.

כיום, תהליכי הסימון והחריטה באמצעות לייזר הם תהליכים הנמצאים בחזית הטכנולוגיה וחשוב לבחור בספק, מנוסה כמו גלובוס ציוד טכני בע"מ, אשר יעזור לכם בהתאמת מכונת הלייזר לצרכי העסק, ידריך אתכם לגבי המכונה ויספק לכם אחריות עליה. בהצלחה!