מגייסים עובדים חדשים? 5 טיפים לפניכם

עובדי החברה מהווים אחד מהנכסים החשובים ביותר של הארגון. עסקים קטנים כגדולים יכולים לשגשג ולהצליח בזכות עובדים יסודיים, ישרים ונאמנים לחברה או להיכשל ולהגיע לפשיטת רגל בשל עובדים הפוגעים בעסק גונבים ממנו נכסים פיזיים או נכסים מסחריים. אספנו עבורכם חמישה טיפים חשובים לפעולות שכדאי לבצע כחלק מתהליך הגיוס.

 

בחינת הפרופיל של העובד בלינקד אין וברשתות החברתיות

לאחר שקיבלתם את קורות החיים של העובד הפוטנציאלי והתרשמתם מניסיונו בתחום בו אתם פועלים  מגיע שלב הסינון האמיתי. קיימות מגוון דרכים לברר עוד מידע על העובד באמצעות הרשתות החברתיות כמו פייסבוק ולינקדאין ולגלות האם הוא עבד בעבר אצל מתחרה שלכם? האם הוא נוהג לשתות או האם הוא עוסק בתחום שונה מזה שעליו הצהיר בקורות החיים? איתור השקרים הקטנים בקורות החיים יכול להעיד על אדם שיושרה (אינטגריטי) אינה מהווה אחד הערכים הבסיסיים באופיו. אם תרצו לגלות יותר קיימת דרך אחת נוספת. נפרט עליה מעט.

 

הזמנה לבדיקת פוליגרף

בדיקות עובדים לאחר ראיונות העבודה ולפני חתימה על הסכם העסקה באמצעות מכון פוליגרף מורשה מעניקות לכם תובנות נוספות על מידת היושרה של אותו אדם ומסוגלות לנבא האם הוא מועד לעבירות צווארון לבן כמו גניבת סודות מסחריים, מעילה בכספי הקופה או בכספי לקוחות הנמצאים אצלכם בנאמנות וכן האם הוא עומד להשתמש במשאבי החברה לצרכים פרטיים. כל העבירות הללו עשויות להצטבר לאורך זמן לסכומים ניכרים שהופכים את העסקתו ללא כדאית. מלבד בדיקות הפוליגרף הקלאסיות המבוצעות על ידי חוקרי פוליגרף מנוסים ניתן לבצע גם בדיקות אמינות.

 

ביצוע בדיקות אמינות באמצעות ראיון במכון פוליגרף

בדיקות אמינות אינן מתבצעות באמצעות מכשיר חשמלי כמו בדיקת פוליגרף אלא מבוצעות על ידי חוקרים מיומנים משירותי הביטחון המסוגלים לזהות את רמת האמינות של אדם לפי תשובות על שאלות. נבחן כמה מבחנים שיכולים לעלות בבחינת אמינות למשל: שאלה כמו "האם גנבת עט ממקום העבודה הקודם?" יכולה לזכות לכמה תשובות. "לא" – תשובה שבטח כלל תעיד על כך שהאדם אינו מוכן להעיד על עצמו כ"גנב" גם בעבירה פשוטה. "כן" היא דווקא תשובה טובה המעידה על יושר משום שבאופן נורמטיבי שימוש בבית בעט שנלקח ממקום העבודה אינו נחשב כגניבה.

 

שאלה נוספת יכולה להיות קשורה לסיבות האמיתיות שאדם עזב את מקום העבודה הקודם או הועזב בעבר. חוקר מקצועי ידע לדלות את הפרטים הרלוונטיים לאופיו של אותו עובד והסיבה הגרמה לפיטוריו או לכך שלא החזיק מקום עבודה יציב לאורך זמן.

 

איתור עובדים חדשים באמצעות העובדים הקיימים

דרך נוספת למצוא עובד אמין היא באמצעות תשלום דמי הפניית עובד חדש לצוות העובדים הקיים בחברה. תופתעו לגלות אך במיוחד בתחום הפיתוח והמכירות לעובדים הקיימים שלכם יש חברים שיכולים להתאים לחברה ככפפה ליד. דברו איתם ונסו לתגמלם אם יפנו אותם לארגון שלכם.

 

שימוש בחברת משאבי אנוש מנוסה

עדיין לא מצאתם את העובד המושלם? העזרו בחברת משאבי אנוש הפועלת בנישה שלכם. יש חברות המאתרות עובדים בתחום הרכב, אחרות בתחום המלונאות ומרבית חברות ההשמה ישמחו למצוא עובדים בתחום התקשורת, ההייטק והמכירות. לעתים, שווה לשלם לחברה ההשמה סכום השווה לחודש העסקה של עובד לאחר שעבר את הסינון באמצעות הפוליגרף ומבדק האמינות מאשר להקדיש משאבים רבים לגיוס ישיר בעצמכם.