מטבעות דיגיטליים למתחילים - מה אתם חייבים לדעת?

מעוניינים להשקיע במטבעות וירטואליים כדי לגרוף תשואה גבוהה ורווחים משמעותיים בפרקי זמן קצרים יחסית? האם נמאס לכם שכולם מדברים על השקעה בביטקוין ועל מטבעות וירטואליים אחרים ולכם אין ידע בנושא?

 

מטבעות דיגיטליים

 

השקעה בביטקוין ו/או במטבעות דיגיטליים אחרים עשויה להניב לכם תשואה גבוהה במיוחד, זהו אפיק השקעה חדש יחסית וכמו בכל תחום ההשקעות, ישנם סיכונים שכדאי להתייחס אליהם. חשוב לזכור כי שוק המטבעות הדיגיטליים הוא חדש ועדיין נמצא בחיתוליו, לא מעט אנשים וחברות, לרבות בתי השקעות מובילים, החלו להשקיע במטבעות וירטואליים בגלל פוטנציאל הרווח העצום ומסיבות נוספות.

 

שוק בתחילת דרכו

מטבע הביטקוין הגיח לעולם בשנת 2009, זהו מטבע דיגיטלי מבוזר שלא נמצא בבעלות או בפיקוח גוף מרכזי, לא של מדינה ולא של בנק. בתחילת הדרך המטבע הדיגיטלי הצית את דמיונם של חובבי הכלכלה החופשית, בעוד משקיעים בשוק ההון חששו ממנו. בתחילת דרכו, הביטקוין שימש לא פעם למימון עסקות לא חוקיות של סמים ונשק, הוא היה נפוץ גם בקרב מהמרים וארגוני פשע, אך עם הזמן הפרויקט זכה להצלחה, בגלל הקוד הפתוח של טכנולוגיית הבלוקצ'יין העומדת מאחורי המטבע הדיגיטלי, ובעיקר בגלל פעולת הכרייה שאפשרה לאנשים רבים להרוויח לא מעט כסף.

 

מה זה מטבע דיגיטלי מבוזר?

מטבע דיגיטלי מבוזר כמו ביטקוין ומטבעות נוספים הוא סוג של אמצעי תשלום באמצעים טכנולוגיים חדשניים. ערכו של המטבע הדיגיטלי לא מושפע מערך של סחורה או מקביעה של גוף מרכזי כמו מדינה או בנק, הערך של המטבע המבוזר נקבע לפי הסכמה ברשת המשתמשים. כמו כן, יש כמות ידועה מהמטבע הדיגיטלי.

 

הביטקוין נחשב למטבע הדיגיטלי הראשון והמוכר מכולם, כיום יש עשרות מטבעות דיגיטליים והיד עדיין נטויה. גם פייסבוק החלה במיזם ליצירת מטבע דיגיטלי (ליברה) של הרשת החברתית הפופולרית, ויש עוד מטבעות דיגיטליים מוכרים בהם כדאי להשקיע, ביניהם המטבעות הדיגיטליים במערכות כמו את'ר וריפל.

את המטבעות הדיגיטליים מנפיקים גופים פרטיים שאינם מפוקחים על ידי גורמים רשמיים ומדיניים, הגוף מפתח טכנולוגיה בלתי ניתנת לשכפול, והמטבע פתוח לכולם ולא שייך לחברה שהנפיקה אותו. לכן, למעשה זו תוכנה מתקדמת ומוצפנת שרצה על אלפי מחשבים במקביל, כל פעולה נרשמת במסד נתונים מבוזר, ומראש מנפיקים כמות ידועה ומגבלת של מטבעות – כך מונעים ירידות ערך ואינפלציה של המטבע.

 

קנייה ומסחר של מטבעות דיגיטליים

כדי לרכוש ולהחזיק מטבעות דיגיטליים יש להוריד מהאינטרנט תוכנה ייעודית הנקראת ארנק דיגיטלי. ניתן להשיג ביטקוין או כל מטבע דיגיטלי אחר בשלוש דרכים עיקריות:

  • תשלום בגין כריית מטבעות חדשים.
  • תשלום עבור סחורה או שירות.
  • קניית המטבע מסוחרים או במכונה אוטומטית.

אפשר להשקיע בביטקוין ובמטבעות דיגיטליים מבוזרים אחרים, זהו מטבע לכל דבר ועניין ואפשר לשלם באמצעותו, לרכוש מוצרים ושירותים שונים וכמובן להשקיע. יש בורסות שונות בהן קיים מסחר פעיל במטבעות דיגיטליים, עם זאת חשוב לזכור כי שוק המטבעות הדיגיטליים הוא תנודתי, עם הזמן נוצרו כלים מתקדמים להשקעה במטבע המבוזר, למשל מסחר באלטים, לכן כדאי ללמוד את הנושא לעומק, להבין כיצד להשקיע נכון ולפעול בזהירות בגלל התנודתיות בשוק והסיכונים הקיימים.