מטבחי יוקרה - לא מה שחשבתם!

מטבחי יוקרה - לא מה שחשבתם!

אנשים רבים מבקשים לבנות מטבח יוקרתי, כזה שיגרום לחוש גאווה בכול פעם שיביטו עליו, כזה שיחושו נוח לנוע בו בכול פעם שיבשלו בו, כזה שיפשט מגוון פעולות וכזה שגם עוד עשרים שנה ישמור על אותה איכות ראשונית. אי לכך אנשים רבים מבקשים מטבח יוקרתי, אך פה ניתן למצוא שיש לא מעט מטבחים שונים אשר מיישרים קו עם ההגדרה, ועל כן כל אחד צריך לשאוף למטבח יוקרתי, גם אם המטבח שלו קטן וגם אם התקציב שלו צר, וזאת כי כל עוד מקבלים החלטות באופן חכם, ניתן להשיג את הרצוי גם מבלי להוציא סכומי ענק.

יוקרה במחיר שפוי

ציינו שתמיד יש לשאוף לקטגוריה של מטבחי יוקרה ובאותה נשימה ציינו שלא תמיד מטבח יוקרתי אמור לעלות הון תועפות. כיצד הדבר מתאפשר? ובכן אחת האופציות היא להבין על מה ניתן להתפשר ועל מה לא, כך למשל ניתן להחליט שהולכים על מטבח מעץ מלא אשר ידוע כמאוד איכות ויוקרתי, אך באותה נשימה הולכים על רמות גימור יותר פשוטות, בוחרים שיש איכותי אך לא יקר, בוחרים קרמיקה בעלת מחיר נוח וכדומה, כלומר כל עוד מבינים היכן ניתן לעגל פינות והיכן לא, הרי שניתן להשיג מטבח יוקרתי במחיר שפוי.

בוחרים חברת מטבחים

עוד דרך אשר מאפשרת להשיג מטבח יוקרתי לצד הוצאה נוחה, מתייחסת לבחירת חברת מטבחים שהיא כן איכותית ועם זאת לא מאוד יקרה. מכאן שאם התקציב אינו מהווה בעיה הרי שניתן ללכת עם כל חברת מטבחים שרוצים, אך אם התקציב יותר חונק, הרי שראוי לבחון איזו חברת מטבחים גם עושה עבודה יפה, גם עובדת עם חומרי גלם טובים וגם מחזיקה שורת שכלולים טכנולוגיים, אך יחד עם זאת המחירים שלה עדיין סבירים. כמו כן לא פעם שווה לרכוש חלק מהציוד אצל חברת מטבחים יוקרתית ואת השאר לרכוש אצל חברה יותר זולה, כלומר יש לערוך כראוי שיעורי בית מקדימים.

תכנון נכון

תכנון הנו שם המפתח בכול הנוגע לאיכות התוצאה של מטבחי יוקרה, ועל כן מטבח יוקרתי יהיה כזה שניכרת בו מחשבה רבה - מחשבה אודות צרכים ארגונומיים, הרגלי עבודה, התייחסות לכמות האנשים שנמצאים ביחד במטבח, הרגלי הניקיון, זמני וחלוקת העבודה, גילאי בני המשפחה, התדירות בה עורכים קניות למטבח, הרגלי האירוח וכדומה. לאחר שחושבים על הכול, מבינים מה רצוי ואלו חומרי גלם ופיתוחים טכנולוגיים הכרחיים, יהיה יותר קל להבין על מה אין לוותר, במה יש להשקיע וכדומה, וזאת כי לא פעם מספיקה הברקה אחת במטבח (למשל כיריים אינדוקציה, ציריים איכותיים וכדומה) על מנת שכול המטבח יקבל מראה יותר איכותי, כלומר מראה  יותר יוקרתי. לסיכום נציין שאם גם אתם מבקשים ליהנות ממטבחי יוקרה, אין לשכוח שלצד שלל עיצובים מרשימים, חומרי גלם מובילים ופיתוחים טכנולוגיים, התכנון ובחינת התקציב האישי הם ללא ספק חלק מהותי ממטבח יוקרתי.