קניית מחשבים ניידים חדשים או תיקון מחשבים ניידים - האם מומלץ להגיע למעבדה ייעודית?

לפני שאתם לוקחים החלטה על תיקון מחשבים ניידים

תיקון מחשבים ניידים - האם מחשבים ניידים קטנים = תקלות קטנות וזולות לתיקון? 

תיקון מחשבים ניידים, טאבלט וסמארפון - איתור תקלות

 תיקון מחשבים ניידים

 הטלפונים החכמים בעיקר אלה בעלי המסך הגדול והטאבלטים (tablet computer), היוו לזמן קצר בלבד מאין איום, על שוק המחשבים הניידים (Laptop) ואפילו הביאו לייצור מודלים משולבים של מחשבים ניידים וטאבלט ביחידה אחת.

לאורן של התפתחויות אלה בדרישות השוק ההתקדמויות הטכנולוגיות צומצם גודלם הפיזי של המחשבים הניידים ובמידה וגודלם הפיזי נשמר. הועמסו אל תוך המכשיר אין ספור תוספות רכיבי חומרה מסוגים שונים ששיפרו את ביצועיו של המחשב הנייד.

התפתחויות טכנולוגיות אלה הביאו למצב שבו נדרשת התמחות ייעודית לשם תיקון מחשבים ניידים. אם בודקים את דרך התיקון של טלפונים חכמים וטאבלטים הרי שמוצאים שבאלה כאשר ישנה תקלה מוחלפים מכלולים שלמים כגון מסך, לוח ראשי ורק במקרים מסוימים מתבצעת החלפה של רכיבי חומרה זעירים יותר.
הסיבה נעוצה בעלויות התיקון וחוסר היכולת לאבחן במדויק את מקור התקלה.

בדומה, גם תיקון מחשבים ניידים התאפיין בעבר בהחלפת מכלולים שלמים או השבתה של מחשב והחלפתו או על ידי החברה שמספקת אחריות או על ידי הלקוח בשל עלויות תיקון גבוהות.

הצורך במתן מענה מהימן לטיפול ותיקון מחשבים ניידים התעורר ככל שהשימוש בהם נעשה נפוץ יותר ובעיקר כאשר החלו לעשות שימוש במחשבים ניידים על ידי סטודנטים ותלמידים. המחשבים הניידים יוצרו כך שניתן היה להחליף מכלולי חומרה מסוימים בקלות יחסית ולאחר הכשרה פשוטה בתיקון מחשבים ניידים אולם עלויות התיקון היו גבוהות בשל הצורך להחליף מכלול שלם ולא רכיב יחיד.  

תיקון במעבדה לתיקון מחשבים ניידים או קניית מחשבים ניידים חדשים באתר או בחנות המחשבים?

מעבדה לתיקון מחשבים ניידים אשר מתמחה בתחום, זה מאפשרת לכם לקבל אבחון מדויק של מקור התקלה במחשבכם. לתקן ולהחליף רק את הפריט הפגוע ללא צורך בהחלפת מכלול שלם. דוגמא טובה היא החלפת מקש בודד בלוח המקשים ללא צורך בהחלפת המקלדת כולה.

יש לציין שהביקוש הגדול למחשבים בכלל וטכנולוגיות תקשורת הביא לכך שבחנויות לממכר מחשבים ייבצעו לעתים ניסיונות לתיקון מחשבים ניידים גם כאשר אין בידם את האמצעים הטכנולוגיים לעדכון מדויק של מקור התקלה. במקרים רבים ניסיונות אלה מתבצעים בדרך של ניסוי ותהייה כאשר כל פעם מוחלף רכיב אחר ולא תמיד התקלה באה על תיקונה. עלויות התיקון מטפסות בהתאם ולא תמיד נמצא פתרון.

יצרניות המחשבים הניידים המובילות והיבואנים המעניקים אחריות למחשבים ניידים חדשים משתמשים בשירותן של מעבדות לתיקון מחשבים ניידים, משוכללות אשר מסוגלות לענות על דרישות הטכנולוגיה המתפתחת.

מעבדות אלה מסוגלות לבצע אבחון מדויק של מהות התקלה וכך להוזיל משמעותית ולזרז את החזרתו של המחשב הנייד לתקינות ולעתים אף לבצע שדרוג משמעותי תוך כדי תיקון.

מעבדה לתיקון מחשבים ניידים אשר מסוגלת לספק שירותי אחריות עבור יצרניות המחשבים הינה מעבדת המחשבים אותה אתם מחפשים.

מעבדה כזאת תעניק לכם שירות מהיר ואבחון תקלות מדויק שמאפשר תיקון מהיר ואמין של המחשב הנייד.
נציין שבמרבית המקרים גם חנות המחשבים תעביר את מחשבכם לתיקון במעבדת מחשבים משוכללת ולעתים ללא כל ניסיון עצמאי לתיקון במקום.

במקרים אלה למעשה חנות המחשבים גובה מכם עמלת תיווך ורק מעבירה את המחשב למעבדה ומחזירה אותו ממנה.

ניתן למצוא כיום מעבדות משוכללות לתיקון מחשבים ניידים אשר מעניקות שירותי איסוף והחזרה לבית הלקוח. אמתו עם המעבדה את תחום התמחותה (היצרנים) וכנסו לאינטרנט ובדקו אם ישנה המלצות לגביה והיקף עבודתה.

לסיכום ניתן כיום וכדאי לתקן מחשב נייד ואם הדבר מתבצע במעבדה אמינה הרי שגם אם המחשב בן 3-5 שנים (נצח במונחי התפתחות טכנולוגיים) הרי שלצד התיקון מעבדה רצינית תוכל גם לבצע שדרוג ועדכון למחשב הנייד שלכם ותאפשר לכם להמשיך ולהשתמש בו.