מחפשים פתרונות הצללה? כל מה שכדאי לדעת על פרגולות מאלומיניום

מחפשים פתרונות הצללה? מתלבטים בין פרגולות מעץ לפרגולות מאלומיניום? אנשי צוות המקצועי מקבוצת טרלידור מציינים שמאז התיקון לחוק התכנון והבנייה (הידוע בכינויו כרפורמת הפרגולות) בשנת 2014, ישנה מגמה של עליה חדה בקרב הישראלים שרוכשים ומתקינים פרגולות במרפסות, גגות, גינות וחצרות. מתוקף סיווגן כמבנה קבוע, מותנית התקנת הפרגולות בקבלת אישורי בנייה מהרשויות המקומיות.

 

עד אז הייתה התקנת הפרגולות מלווה בהליך ביורוקרטי מטרטר ומורכב, מה שגם לאנשים להימנע מהתקנתן כדי שלא להיכנס מלכתחילה לסבך הביורוקרטי אל מול הרשויות. רפורמת הפרגולות קיצרה ופישטה את ההליך הביורוקרטי באופן משמעותי והובילה לזינוק חד בביקושים ובהיצע. כיום מונה הענף לא מעט חברות, מפעלים ויבואנים של פרגולות ופתרונות הצללה מסוגים וחומרים שונים. 

סוגים נפוצים של פרגולות

 

בישראל ישנם כיום מגוון סוגים שונים של פרגולות, כשהנפוצים שבהם הם הפרגולות מאלומיניום והפרגולות מעץ. שכיחות פחות הן הפרגולות שעשויות מחומרים פלסטיים או משולבות בחומרים פלסטיים שונים כמו פוליקרבונט, סנטף (לוח פוליקרבונט גלי) או לוחות פוליגל, זאת על אף עלותן הנמוכה יותר בהשוואה לפרגולות האחרות, אם בשל הזווית האסתטית ואם בשל עמידותן הפחותה בפני פגעי מזג האוויר.

 

מקבוצת טרלידור מדגישים שבחירת סוג הפרגולה צריכה להיעשות תוך התייחסות למגוון שיקולים שונים כמו מיקומה המתוכנן, תנאי מזג האוויר השוררים במקום, צורכי השימוש בפרגולה (הצללה בלבד או הצללה וגם מיגון מפני רוחות וגשמים), וכן ההיבט הפרקטי לעומת ההיבט העיצובי, תדירות השימוש בה, תנאי התחזוקה, המחיר ועוד.

 

ההבדלים שבין עץ ואלומיניום

על אף שהפרגולות מעץ עדיין מובילות בישראל ברמת הפופולריות שלהן, הפרגולות מאלומיניום כובשות בהדרגה את השוק, בשל מכלול רחב של סיבות שונות, החל מהעובדה שהאלומיניום איננו מחליד, ועל כן הוא ניחן בעמידות יתר לאורך זמן, ועד לעובדת היותו של האלומיניום קל יותר ביחס לעץ, ולפיכך הפרגולות מאלומיניום פשוטות וקלות יותר להתקנה.

 

כמו כן, הפרגולות העשויות מאלומיניום כרוכות בתחזוקה מינימלית בלבד, זאת להבדיל מפרגולות העץ, שמעצם היותן עשויות מחומר גלם טבעי הן חשופות מאוד גם לפגעי מזג אוויר וגם לריקבון, חרקים ומזיקים שונים, מה שמצריך תחזוקה שנתית שוטפת ועלול להיות כרוך בהוצאה כספית גבוהה לצורך שימור העמידות והמראה המצודד של הפרגולות לאורך זמן.

 

למה לא, אלומיניום ועץ ביחד?

הצוות המקצועי פיתח לאחרונה פרופילי אלומיניום הצבועים בגוון וטקסטורת עץ.

כיום ניתן להתקין פרגולות העשויות 100% מחומר האלומיניום הצבוע במבחר גוונים וטקסטורות של עץ וכך בעצם נוצר פרגולה "עץ" חמימה העשויה מאלומיניום.

מעבר לאמור, ניתן לשלב צבעי עץ ואלומיניום. לדוגמא לבצע את מסגרת הפרגולה בצבעי המתכת המטאלים ולקבל את מלואות הפרגולה בגוון עץ ולהיפך.

כל סגנון וכל עיצוב שתרצו, טרלידור לרשותכם.

פרגולות אלומיניום