מחלקת היולדות בבילינסון

המרכז הרפואי בילינסון בפתח תקווה, הוא אחד המרכזים הרפואיים המתקדמים בישראל. ההנהלה של בית החולים שמה לה למטרה ליצור מעטפת ייחודית לכל יולדת המגיעה לבית החולים כדי שהלידה תתבצע במלוא האחריות וההשגחה הרפואית, כך שהכול יעבור בשלום והיולדת תצא מבית היולדות בידיים מלאות.

בית החולים בילינסון

בית חולים בילינסון קיים כבר שנים רבות ובכל שנה יש בו הוא זורם עם הקדמה והמודרניזציה ומצייד את מחלקת היולדות בציוד המתוחכם ביותר הקיים בעולם כדי לאפשר ליולדות לידה קלה ונעימה עד כמה שאפשר.

היחס האישי לכל יולדת מתחיל מהגעתה לחדר מיון נשים בו מתבצעות בדיקות מקיפות ומעמיקות לגבי מצבה בכל שלב של ההיריון והלידה. אם מצבה מעיד על כך שהיא לקראת לידה, היא מקבלת חדר לידה ומתחיל הליך של קליטה, בדיקת מצבה הרפואי ובניית תוכנית הלידה בהתאם לרצונה של היולדת. עם אפידורל או בלעדיו, לידה טבעית או בשיטה ייחודית אחרת.    

לרוב היולדות לתהליך כולו מצטרפים בן הזוג, האימא ולעיתים גם דולה אשר אמורה לסייע לה בלידה עצמה כדי לנתב את דרכה במסע הכואב. הן מתרגלות נשימה והתמודדות עם כל ציר ברגע הגעתו ועד שחולף הציר.

בית חולים ללא כאב

בית חולים בלינסון מתנהל בשיטת בית חולים ללא כאב. המגמה היא לאפשר לכל יולדת ליהנות מהחוויה העוצמתית של הלידה לכל אורכה ועד רגע הלידה עצמה וזאת ללא כאב. היולדת יכולה לבחור כמה אופציות של שיטות להקלה על הכאבים כשהפופולרית ביותר היא זריקת האפידורל.

זריקה זו מוחדרת לעמוד השדרה בגב התחתון ותוך כעשרים דקות בדרך כלל מפחיתה משמעותית את סף הכאב. עם זאת היולדת חשה בכאבים ולכן היא מבצעת את הליך הלידה בהתאם להתקדמות ובמיוחד בעת הגעתם של צירי הלחץ המובילים ללידה.

הצוות הרפואי בבית היולדות

חווית הלידה בבילינסון היא נקודה מרגשת במסכת החיים של כל יולדת ובמיוחד כאשר מדובר בלידה ראשונה. זו הסיבה שהצוותים הרפואיים והסיעודיים עוברים במהלך השנה סדנאות והכשרות אשר סוללים את דרכם לסייע, להבין ולתמוך ביולדת ובסובבים אותה ברגעים החשובים ביותר בחייהם.

ציוד מקצועי עבור היולדות

במחלקת היולדות ובמחלקת היריון בסיכון, נהנות היולדות מציוד משוכלל כמו מכשירי אולטרה סאונד חדשניים המאפשרים לצוות לראות באופן מדוקדק את מצבו של העובר לאורך כל שלבי ההיריון כדי לעלות על בעיות אם הן נראות חלילה ולטפל בהן בהתאם.

אשפוז לאחר לידה

קיימות כמה אופציות ליולדות, אשפוז במחלקה רגילה כשהתינוקות נמצאים בתינוקייה, בטיפול מלא של צוות האחיות. ביות גמיש כאשר התינוקייה ממוקמת צמוד למחלקת האשפוז של היולדות או ביות מלא שבו התינוק נמצא בחדר עם אימו ונהנה מפינוק החל ביום הראשון.

לנוחות בני הזוג, אפשר לבצע בבית החולים בלינסון את רישום הילוד במשרד הפנים.

המלצות טיולים בחול
המתוקים של ענבל - מארזים ממותגים ומתוקים
תכשיטים נגד עין הרע
רישום עסקים לאתר
קרקע באנר פנימי