גו ביטוח רכב דיגיטלי
המלאכה 6, חולון 5811801    טלפון: *8811   

הוספה למועדפים המלץ על עסק זה שלח למערכת תלונה על בעל העסק


מה לעשות בזמן תאונת דרכים?

בכבישי ישראל מרחשות בכל יום כמות רבה של תאונות דרכים, הגורמות לפגיעות ברכוש, בגוף ובנפש. מעורבות בתאונת דרכים היא סיטואציה מלחיצה, מתסכלת ולא נעימה, בפרט במקרים בהם יש נפגעים בהם יש חובה להזעיק מיד אמבולנס ומשטרה. ברגעים הראשונים לאחר התרחשות התאונה, חשוב לפעול באופן יעיל ונכון תוך שמירה על איפוק וקור רוח. ריכזנו עבורכם את הפעולות העיקריות אותן חשוב לבצע לאחר תאונת דרכים, אשר יכולות לחסוך לכם בהמשך הדרך עוגמת נפש, זמן יקר וכסף.

תיעוד התאונה והחלפת פרטים

תיעוד הפגיעות וזירת האירוע: חשוב לצלם את מקום התאונה, לרשום את מספר הרישוי וסוג הרכב השני ואת כל הפגיעות והנזקים שנגרמו לכלי הרכב. תיעוד מדויק יכול לעזור בהמשך לחברת הביטוח ולחוקרים ולמנוע מצב שינסו לשייך לאירוע נזקים שלא נגרמו כתוצאה מהתאונה.

 

החלפת פרטים מלאים: חובה לרשום בצורה ברורה ומסודרת את פרטי הזיהוי של הצד השני, לרבות שם פרטי, שם משפחה, מספר טלפון, כתובת מגורים, תעודת זהות, מספר רישיון נהיגה, פרטי ביטוח רכב (שם החברה, מספרי הפוליסות –ביטוח חובה, מקיף וצד ג' ככל וישנן).

 

איסוף פרטי העדים: במידה והיו עדים לתאונה עליכם לקחת מהם פרטים מזהים ומספר נייד. במידת האפשר חשוב לתעד את גרסתם למקרה וכן לצלם את העדים שנמצאים במקום, על מנת למנוע מצב שיעשו בהמשך שימוש באנשים שלא היו עדים לתאונה.

 

הפעלת הביטוח: חובה לדווח מיד על קרות התאונה לגורם המבטח (חברת ביטוח או סוכן ביטוח) ולפעול בהתאם להנחיות שייתנו לכם.

 

שירותי גרירה וקבלת רכב חלופי: במידה שרכבכם ניזוק בצורה חמורה ואינכם יכולים לנסוע בו, עליכם לבקש שיישלח לזירת התאונה גרר ורכב חלופי (בהתאם לתנאי הפוליסה). זכרו להוציא מהרכב את המסמכים ואת החפצים האישיים שלכם.

 

חשוב להדגיש, כי הזמנת ביטוח רכב הוא נושא קריטי שיכול לסייע לכם רבות לאחר מעורבות בתאונת דרכים. במסגרת ביטוח רכב נכללים שלושה סוגים - פוליסת ביטוח חובה, אותה כל בעל רכב מחויב לעשות מכוח החוק, המכסה נזקי גוף שנגרמו לאנשים בשל פגיעת הרכב. ביטוח צד ג', המכסה את נזקי הרכוש שנגרמו לצדדים שלישיים וכן ביטוח מקיף, המעניק פיצוי על נזקי רכוש לכלי הרכב שלכם ושל צדדי ג'.

 

מה עושים בזמן תאונת דרכים

עשה ולא תעשה לאחר תאונת דרכים

עריכת רישום מסודר של פרטי התאונה: מומלץ שתרשמו לכם בהקדם האפשרי את סדר האירועים והשתלשלות האירוע, לרבות נתיב וכיוון הנסיעה שלכם, המהירות בה נהגתם, הנתיב בו נסעו הרכבים המעורבים וכדומה. יש לכך חשיבות מאחר ובשלב זה הפרטים טריים בראשכם וזה יעזור בשלב של הגשת תביעה לביטוח.

 

אל תחתמו על מסמכים: ישנם מצבים בהם תתבקשו על ידי הנהגים האחרים המעורבים באירוע לחתום באותו רגע על כל מיני הצהרות, כגון הודאה באשמתכם, תיעוד שלהם על פרטי התאונה ועוד. חשוב שלא תסכימו בשום אופן לחתום על כל מסמך שהוא.

 

חשוב להדגיש, כי ישנם אמצעי זהירות בהם חובה להשתמש בעת הנסיעה ברכב, אשר יכולים לשמור על הבטיחות שלכם ושל הנוסעים ולצמצם את הנזקים בעת מעורבות חלילה בתאונת דרכים. כך לדוגמה: שימוש בחגורת בטיחות מקדימה ומאחור, כריות אוויר, מערכות אי סטייה של הרכב ומערכות בטיחות לרכב.

 

להזמנת ביטוח רכב דרך המובייל תוכלו לרכוש תוך מספר דקות באתר גו ביטוח רכב במהירות.

תכשיטים נגד עין הרע
המלצות טיולים בארץ
קרקע באנר פנימי
פרסום עסקים באינטרנט - צימפי
רישום עסקים לאתר