מה היתרונות של צעצועי עץ

 צעצועי עץ מלווים ילדים בגילאים שונים, בכל העולם כבר דורות רבים. המגוון רחב וכולל בין היתר קוביות להרכבה, פאזלים, מכוניות, רכבות ועוד. מדהים לראות שגם עם כניסתה של הטכנולוגיה לחיים ואפילו לשעות הפנאי של הילדים, צעצועי העץ לא איבדו את מעמדם וחברות המייצרות צעצועי עץ כגון חברת BRIO אינן קופאות על השמרים וממשיכות לייצר עבור פעוטות חלומות עץ קסומים.

 

מה היתרונות של צעצועי עץ

 

למעשה משחקי עץ כנראה היו מאז ומעולם, הרי זה החומר הבסיסי והטבעי ביותר. רבים תוהים מה קסמם של הצעצועים האלה, הרי אין להם בטריות, מוזיקה ואורות נוצצים, התשובה היא שהקסם שלהם טמון באיכות ובפשטות. ילדים והורים גם יחד מבינים שלא כל הנוצץ זהב ומשחק העשוי מעץ טוב יותר מכזה זהה לו העשוי מפלסטיק. 

 

לצעצועי עץ יתרונות רבים, בעיקר על פני האלטרנטיבות מפלסטיק או מתכת זולה, ילדים בכל הגילאים יכולים לשחק בהם ללא חשש, להלן כמה יתרונות מרכזיים המעודדים משחק בצעצועי עץ.

 

איכות ועמידות

אחד היתרונות הבולטים של צעצועי עץ, הוא האיכות והעמידות של החומר.  רכישת צעצועים של יצרניות מובילות כגון BRIO החברה השוודית הותיקה הפועלת משנת 1884, מבטיחה שחומרי הגלם נבחרו בקפידה, הם ברובם טבעיים ואינם מכילים רכיבים רעילים.  החומר הטבעי חזק יותר מהחומר המקביל לו, הפלסטיק ומבטיח עמידות לאורך זמן ובעיקר בטיחות.

 

בטיחות

יתרון עצום שיש לצעצועי העץ האיכותיים, הוא היותם הרבה יותר בטוחים למשחק לפעוטות וילדים. עצם העובדה שהם עמידים ואינם נשברים בנקל, אין להם קצוות חדים כמו לצעצועי פלסטיק. המגע של העץ נעים יותר. מעבר לבטיחות לילדים, צעצועי העץ בטיחותיים יותר לסביבה, הם ירוקים ולעיתים אף ממוחזרים.

דמיון והשראה –  זה נכון שמשחקים באופן כללי מעודדים יצירתיות ומחשבה, אבל מכיוון שמשחקי עץ בדרך כלל אינם של דמויות מוכרות או ממוסחרות, כמו מוצרי הפלסטיק, לילד יש אפשרות להחליט לבדו על השם, המטרות והייעוד של המשחק, דבר שללא ספק מעודד את הדמיון ואת ההשראה.

 

העשרה – בנוסך לערך הרגשי ופיתוח יכולות מחשבה, צעצועי עץ הוכחו כמסייעים לפיתוח היכולות המוטוריות, פתרון בעיות ותפיסת המרחב פיזיותרפיסטים של התפתחות הילד, פסיכותרפיסטים וגם פסיכולוגים של ילדים, כולם  מעודדים שימוש במשחקי עץ על מנת לקדם תהליכים רגשיים, קוגניטיביים ומוטורים.

 

חסכון כלכלי – בעולם של היום, כאשר רוב המוצרים, לרבות צעצועים,  עשויים מחומרים פשוטים הנוטים להישבר ולהתקלקל בנקל, מוצרי העץ של חברות איכותיות כמו הצעצועים של BRIO עמידים ואינם נשברים, לכן הם יכולים לעבור מדור לדור בין אחים ואפילו לאחיינים. עצם העובדה שאין צורך בהוספה של בטריות או הטענה בחשמל מעלה את החסכוניות שבהם.

 

ההורים בשנים האחרונות מחפשים דרכים להוציא את הילדים מן המסכים ובעיקר את הפעוטות וילדי הגן הרכים. אחת הדרכים היא באמצעות חשיפתם לצעצועים מיוחדים, צבעוניים ובעיקר שונים ממשחקי הפלסטיק שהם מכירים, ההמלצה ההורים האלה היא משחקי עץ יפיפיים שמחזירים את הילדים פשוט להיות ילדים.