מהן השיטות הטובות לגיוס עובדים?

כל בעל עסק באשר הוא, בין אם בארץ או בעולם רוצה עובדים טובים, מסורים ונאמנים אשר הוא יכול להפקיד בידיהם את העסק ולסמוך עליהם בעיני עצומות. עובדים טובים הם הכנס הגדול ביותר שיש לכל חברה או עסק ובזכות החומר האנושי החברה תצלח או חלילה תיפול ותתרסק. מכאן שחשיבותם של עובדים טובים היא אקוטית ביותר. אך משימה זו איננה פשוטה כלל, איך בכל זאת ניתן למצוא את העובדים הללו? הבאנו לפניכם מספר המלצות לגיוס ולבדיקת איכותם של עובדי עבור העסק שלכם.

חברות השמה

כיום קיימות חברות השמה אשר תפקידן הוא לשלוח אליכם את האנשים הטובים והאמינים ביותר עבור המשרה שאתם מציעים בחברתכם. הסוכנים של חברת ההשמה עורכים ראיונות עם המועמדים למשרה בכדי לברר אם הם אכן מתאימים לפרופיל הנדרש? והאם יש להם את הכישורים המתאימים עבורכם? לאחר מכן חברת ההשמה או הסוכן יעבירו את קורות החיים של המועמד המתאים.

 

בדיקת העובדים שאתם מגייסים

אם ברצונכם לבדוק האם העובדים אשר אתם מגייסים למשרות בחברתכם יהיו נאמנים ללא משוא פנים, תוכלו לעשות זאת באמצעות מכון פוליגרף אשר יבצע בדיקות אמינות של העובדים. יתרונותיה של בדיקת פוליגרף הן: שאלות הנשאלות על ידי חוקר אובייקטיבי המייצג את הארגון שלכם, חוקרים אשר הם אמינים ולא יטו את הבדיקה מטעמים שונים, שמירת הדיסקרטיות שלכם במיוחד כשמדובר בחברה בה המידע הוא מסווג, אנשי צוות אשר ידעו לזהות מאפייני אישיות שונים בעובדים שלכם וידעו כיצד להתנהל מולם בפרט במידה ויש נסיון להונאה. כל אלו ועוד יבטיחו כי אתם אכן מעסיקים את העובדים הנכונים.

 

חבר מביא חבר

בחברות הייטק נהוג לבקש מהעובדים הקיימים לגייס חברים שלהם שהם חושבים שעשויים להתאים לעבודה בחברה במגוון תחומים שונים. את העובד אשר מצליח לגייס חבר לעבודה, מתגמלת החברה בתגמול כספי אשר משתנה מחברה לחברה. בכך, מבטיחה לעצמה אותה החברה כי אנשים איכותיים המגיעים מאותו התחום יגויסו לשירותיה וכך כולם מרוויחים.

 

פלטפורמות המדיה החברתית

מאז הוקמו רשתות חברתיות שונות כגון: פייסבוק, לינקדאין וכדומה, החיפוש אחרי עובדים טובים ואיכותיים הפך לפשוט יותר, כך מה שנדרש מכם הוא לנסח הודעה בה אתם מציינים את דרישות התפקיד באופן מפורט ולטרגט את קהל היעד אליו אתם פונים. גם פייסבוק וגם לינקדאין מאפשרות לכם לפלח את הקהל ולטרגט את מודעת הדרושים שלכם ככל שניתן.

פורטלים למציאת עבודה

בנוסף לרשתות החברתיות בהן תוכלו לחפש עובדים מתאימים לחברתכם. ישנם אתרי אינטרנט אשר יוכלו לסייע לכם במציאת עובדים כגון: אול ג'ובס, ג'וב מאסטר, פורטל דרושים ועוד. גם באתרים אלו תוכלו לנסח את המודעה המתארת את המשרה הפנויה בחברתכם ולסנן את המועמדים הפונים אליכם בחזרה על ידי שאלות שונות ועוד.