מהי השקעה אלטרנטיבית

זו שאלה רחבה למדי ויכולה לשלב מגוון רחב מאוד של אפשרויות. במהותה, השקעה אלטרנטיבית היא כל השקעה שאינה נמנית על שלושת סוגי הנכסים המסורתיים (מניות, אג"ח ומזומן).

עולם ההשקעות האלטרנטיביות הוא די עכור. אמנם התגמולים הפוטנציאליים הם לרוב גבוהים, אך מרבית האזורים אינם מוסדרים לחלוטין, מכיוון שהסיכונים הללו יכולים להיות גבוהים למדי.
כמו בכל סוג השקעה, ישנן הזדמנויות לגיטימיות אך ישנן גם הונאות.

מטרת בתי ההשקעות היא להנחות אתכם בין סוגי ההשקעות האלטרנטיביות השונות שם בחוץ, כך שתוכלו לבחור בחירה מושכלת. אין מאמר זה תחליף עבור ייעוץ ומומלץ לך לפנות לייעוץ מקצועי לפני שתשקיע את הכספים שלך.

 

אלה נחשבים לשלושת סוגי הנכסים המסורתיים - מניות, אגרות חוב או השקעות במזומן.

רוב האנשים עם כסף להשקעה בוודאי סמכו על הכסף שלהם לשילוב של שלוש הזדמנויות ההשקעה הללו, אך כאשר העושר שלכם יגדל ותחליטו לחפש פתחים וסיכויים מגוונים יותר לגידול כספכם, כנראה שתרצו לחקור את עולם ההשקעות החלופיות.

ההגדרה הבסיסית להשקעה חלופית היא נכס מורכב יותר מטבעו, בין השאר בעלות על מניות שתוכלו לקנות ולמכור בהתבסס על מחירן הנוכחי.

אנשים הרפתקנים יותר יאהבו את הרעיון של גיוון באסטרטגיית ההשקעה שלהם, והמאפיין של השקעות אלטרנטיביות רבות הוא רגולציה פיננסית מוגבלת וחוסר נזילות פוטנציאלי, כך שהסביבה המוגברת לתגמול סיכון היא אטרקטיבית.

 

אנו נבחן את הזדמנויות ההשקעה האלטרנטיביות השונות בפירוט רב יותר.

השקעות אלטרנטיביות רבות נוטות להיות בעלות דרישת השקעה מינימלית גבוהה למדי, ומבני האגרות יהיו לרוב ברמה גבוהה יותר ממה שהייתם מצפים לשלם אם כספכם הושקע בקרן נאמנות.
יש לזכור כי בעוד שהרבה מההשקעות האלטרנטיביות הללו כפופות לרגולציה פחות דקדקנית בהשוואה להשקעות מבוססות נכסים מסורתיות, החיסרון בכך הוא היעדר נתוני ביצועים הניתנים לאימות כך שניתן למשוך משקיעים פוטנציאליים.

חלק לא מבוטל מהקרנות המוסדיות הגדולות כמו ספקי פנסיה החלו להקצות חלק קטן יחסית מהתיק שלהן להשקעות אלטרנטיביות. החשיבה שלהם מאחורי זה היא שניתן למנות לטובה השקעות חלופיות מכיוון שתשואתן של שיעורי נכסים רגילים אינה תומכת בתשואותיה. תרחיש הסיכון והתגמול הגבוה הוא אטרקטיבי להבנת קרנות גדולות אלה כאשר מחפשים הזדמנויות למגוון, אך הם נוטים להגביל את החשיפה הכוללת שלהם להשקעות אלטרנטיביות לנתון הנמצא איפשהו מתחת ל -10% מסך התיק.

אם אתה בוחן דרכים שונות לגרום לכסף שלך לעבוד קשה יותר עבורך, כדאי להשקיע השקעות חלופיות.

 

מהי השקעה אלטרנטיבית