מד סיטורציה- חשיבות עליונה

נמצאים בפרשת דרכים? מחפשים כיוון? מתלבטים מה ללמוד? מעוניינים להתפתח מקצועית בתחום המאפשר גם העצמה אישית? מה בנוגע ללימודי רפואה אלטרנטיבית?

 

ממכללת ברק ללימודי רפואה משלימה מסבירים שעד לפני עשורים ספורים נחשבה הרפואה האלטרנטיבית לנחלתם של משוגעים לדבר בלבד, אולם בשנים האחרונות היא זוכה להכרה ולגיטימציה מצד הממסד הרפואי והמדעי המערבי, זאת לאחר אינספור מחקרים שהוכיחו מעל לכול ספק את מידת השפעתה ויעילותה.

כיום, נפוץ הטיפול האלטרנטיבי בקרב הציבור הרחב, והוא מוענק בבתי חולים רבים ובמסגרת סל הבריאות במרפאות קופות החולים השונות, כמו גם בקליניקות פרטיות, אתרי ספא וכן הלאה, מה שהפך את לימודי רפואה אלטרנטיבית למקצועות המבוקשים והפופולריים ביותר בישראל.

 

קהל היעד ללימודי רפואה משלימה

לימודי רפואה אלטרנטיבית על כול ענפיהם השונים, מכוונים אל מגוון רחב מאוד של קהלים, החל מאנשי מקצוע מתחומי הרפואה הקונבנציונלית או מתחומים בעלי זיקה אליה כדוגמת רופאים, אחיות, פסיכולוגים, פיזיותרפיסטים, מרפאים בעיסוק וכיוצא בזה, המעוניינים לשדרג את ארגז הכלים המקצועי שלהם בטכניקות עבודה חדשות ויעילות, להרחיב את קהל לקוחותיהם ולמנף את הטיפול המוענק למטופליהם.

הלימודים מותאמים גם לאנשים חסרי כול רקע קודם בתחום, הנמצאים בתחילת דרכם המקצועית או כאלו השרויים בפרשת דרכים מבחינת הקריירה ורוצים לעבור הסבה מקצועית לתחום מעניין ומאתגר ששכרו בצדו. אחד מיתרונותיו הבולטים של התחום הוא שניתן לעסוק בו הן כשכירים במגוון רחב של מסגרות ציבוריות ופרטיות כאלו ואחרות והן כעצמאיים בקליניקה פרטית משלהם.

 

מגוון תחומים ומסלולי לימוד

ראוי להבהיר כי הרפואה המשלימה איננה מתיימרת להוות תחליף לרפואה קונבנציונלית, אלא משמשת לצד הרפואה הקונבנציונלית, זאת במטרה להעניק למטופל מענה כולל. ניתן לפנות ללימודי רפואה אלטרנטיבית במגוון תחומים ומסלולי לימוד, החל ממסלולים תלת עד חמש שנתיים כדוגמת פסיכותרפיה, נטורופתיה, טיפול רב תחומי במגע, דיקור סיני ותזונה טבעית, ועד ללימודי תעודה, סדנאות, השתלמויות וקורסי הכשרה קצרי מועד שאורכם נע בין שלושה עד שישה חודשים.

 

כאמור, בישראל קיימים כיום אינספור מוסדות לימוד שונים, המציעים מגוון מסלולים ואפשרויות ללימודים בתחום. עם זאת, במהלך בדיקת האופציות למיניהן, כדאי להקדיש זמן ולבחון את טיבם של מוסדות הלימוד, את תנאי הקבלה אל הלימודים, רמת מקצועיותם של המרצים וחברי ההנהלה האקדמית, שיתופי פעולה עם מוסדות אקדמיים בחו"ל והכרה בלימודים ובתעודות של המוסד מצד איגודים מקצועיים בארץ ובעולם.

 

החשיבות של מד סיטורציה

כשרמת החמצן בדם מופיעה ברמה משמעותית ובעלת סכנה, ניתן לצפות בזה משפיע על הגוף.
אפשר בין השאר לראות את זה על העיניים, איברים נעשים כחולים, בלי קשר למצב מזג האוויר.
עם זאת, לא ניתן להסתמך רק על סממנים אלו. מד סיטורציה נועד בעיקר למי שחווה פציעות או מחלות מסוימות עם חשש שאין מספיק נוכחות של חמצן בדם.
בדיקת סיטורציה נעשית בדרך כלל בעזרת המכשיר הנוח לשימוש אשמר מתאים גם לשימוש ביתי.
הוא משמש אנשים הסובלים מקוצר נשימה, חולי לב וחולי ריאות. הנתונים של המכשיר הינם קריטיים.

 

החשיבות של מד סיטורציה