מדריך לרכישת כיריים קרמיות

אם אתם מחפשים כיריים חדשות, ומתעניינים באפשרויות השונות של כיריים קרמיות, הדבר הראשון שאתם צריכים להבין הוא שקניית מכשירים ביתיים גדולים אינה יכולה להתבצע בגחמה. חשוב שתוודאו גם שאתם לוקחים בחשבון את היסודות הנכונים, כמו כיבוי אוטומטי, התחממות אוטומטית, והפסקה והפעלה, שהן התכונות הפופולריות ביותר בכל הדגמים של כיריים קרמיות.

אבל יש עוד כמה דברים שתצטרכו לקחת בחשבון, ומדריך זה מוגש כדי לעזור ולהבטיח שאתם מקבלים את ההחלטה הנכונה ביותר לצרכים שלכם.

מהן כיריים קרמיות?

כיריים קרמיות הן כיריים שמונעות אלקטרונית. יש בהן 'אזורי חימום' ללא הכוויות שאתם רגילים לחוות מכיריים רגילות. הן מגיעות במגוון סגנונות שמתאימים לכל מטבח, ומייצגות חלופה לשיטת הבישול המסורתית על גז.

החלק 'הקרמי' במונח מתייחס לגימור הזכוכית של הכיריים, ולא לכיריים שהן פלטה שעשויה מקרמיקה. זכוכית קרמית חסינה וקשיחה מסוגלת לעמוד בכמויות חום גדולות, כי אחרת הן יהיו חסרות תועלת, וכבונוס נוסף, הן גם קלות לניקוי.

איך עובדות כיריים קרמיות?

כיריים קרמיות כוללות גופי חימום מתחת לפני השטח. ברוב המקרים, יש סליל מתחת לאזור החימום, שמופעל על ידי הזרם החשמלי. כאשר הסליל מתחמם תראו אותו זוהר באדום, וכך החום מועבר לכלי שמבשל את האוכל שלכם.

אין דרישות מיוחדות להתקנת כיריים קרמיות, רק צריך שיהיה בהישג יד מקור כוח מתאים. אחרי הכול, אין צורך לחבר את הכיריים לאספקת הגז שלכם.

איך משתמשים בכיריים קרמיות?

רוב הדגמים של כיריים קרמיות מכילים היום בקרות מגע. כשכיריים אלו נכנסו לראשונה לשוק, לצרכנים לקח זמן להתרגל אליהן. מאז העלייה בפופולריות שלהן בשנות התשעים, הוקדשה לייצור שלהן שימושיות רבה יותר, וכיום לרוב הדגמים יש בקרות נהדרות ומתקדמות.

לכיריים קרמיות יש מחווני חום שמראים לכם מתי בדיוק ניתן להשתמש בהן ומתי האזור חם מכדי לגעת בו. יש להן את אותן יכולות כמו כל כיריים אחרות ותוכלו להשתמש בהן על מנת לבשל את אותם המאכלים בדיוק, מטיגון חביתות ועד הרתחת תפוחי אדמה.

איך מנקים כיריים קרמיות?

אחד השיקולים הטובים ביותר בבחירת כיריים קרמיות הוא קלות הניקוי שלהן. מכיוון שברוב המקרים כיריים אלו זמינות בדגמים פשוטים עם משטח עבודה מזכוכית, הן קלות לניקוי בדיוק כמו משטחים אחרים. אתם יכולים להשתמש במוצרי ניקוי המטבח הרגילים שלכם, אבל פשוט בדקו לפני הניקוי אם הם מתאימים.

הגודל והצורה חשובים: האם אתם רוצים דגם מרובע או מלבני?

חשוב לוודא שיש לכם את המרחב הדרוש על השיש כדי להתאים את הכיריים הקרמיות למשטח, כמו גם לחלל האוורור שמתחת.

הקפידו למדוד את שטח השיש הזמין לפני שאתם יוצאים לקניות, וכשאתם מוצאים כמה דגמים של כיריים שיכולים להתאים לכם, בדקו את המפרטים שלהם, כדי לוודא שהגודל מתאים.

פריסת הכיריים

עליכם לקחת בחשבון את המיקום והפריסה של הכיריים ואת הגודל שלהן ביחס לסירים ולמחבתות שבהם אתם משתמשים בדרך כלל.

הנה מה שאתם צריכים לחפש:

  • כיריים מרווחות היטב כך שתוכלו להציב עליהן כמה סירים בבת אחת.
  • מיקום כלים בחזית כך שלא תצטרכו להישען על מבערים אחרים כדי לערבב רטבים.
  • מרכיב כפול עם שתי טבעות חום – לסירים קטנים יותר אתם מפעילים את הטבעת הפנימית, ולסירים גדולים יותר אתם מפעילים את שניהם.
  • אזור בישול גמיש – כך שתוכלו להרחיב את אזור הבישול.
  • דגמים מלבניים בדרך כלל מרווחים יותר, אבל ניתן למצוא דגמים מרובעים שיש בהם גם פריסות טובות.

קחו בחשבון את כלי הבישול שלכם

סירים ומחבתות צריכים להתאים בנוחות מעל אזור הבישול ולא לגרום לשימוש מוגבל ברכיבים אחרים. כלי הבישול צריכים להיות שטוחים וחלקים, והבסיס שלהם צריך להתאים לגודל אזור הבישול על מנת לספק מגע טוב עם המשטח הקרמי.