מדריך לבחירת מקרר איכותי - על מה לתת דגש

רוצים להחליף מקרר אבל לא יודעים היכן להתחיל? צריכים מקרר חדש אבל נאבדים בשלל האפשרויות, הסוגים והגדלים? תנו לנו לנסות לעזור עם מדריך לבחירת מקרר איכותי, כזה שיתאים לצרכים האמיתיים שלכם וישרת אתכם נאמנה שנים קדימה – כי זהו באמת נושא רחב ועם שפע אפשרויות.

הימים בהם מקררים היו קופסאות סתמיות וענקיות שעמדו במטבח ו"פשוט" קיררו והקפיאו מזון, מזמן חלפו. המקררים היום אמנם עדיין יכולים להיות גדולים ו"קופסתיים" במהותם, אך הם מעוצבים בקפידה, כוללים טכנולוגיות קירור חכמות וחסכוניות באנרגיה, שקטים, אינם צוברים קרח בפריזר ובאופן כללי מעניקים חוויית משתמש הרבה יותר רחבה מאשר רק לקרר לכם את המזון.

שוק המקררים כולל מגוון מותגים, כאשר ישנם מותגים ותיקים שכבר עשורים רבים מייצרים מקררים, אך בשנים האחרונות אלו לא אחת מזדנבים אחרי יצרניות חדשות ומובילות אשר מביאות חידושים אמיתיים ומהותיים לתחום, כאשר בראשון ניתן לציין את סמסונג הקוריאנית והמקררים החכמים והיעילים שלה – מובילת השוק החדשה בישראל וברחבי העולם.

שיקולים מרכזיים בבחירת מקרר

עוד לפני שמגיעים לאלמנטים כמו עיצוב המקרר, כמות הדלתות במקרר, מיקום הפריזר ועוצמת הרעש של המדחס, אתם צריכים להכיר להתחשב בכמה נתונים מרכזיים:

 • כמה מקום יש לכם במטבח: תמדדו ותבינו מראש כמה מקום יש לכם במטבחעבור המקרר החדש. המקום הוא מגבלה משמעותית שמן הסתם תקבע את הגודל המקסימלי של המקרר שתוכלו לרכוש, ולכן גם מאפיינים אחרים בהקשר לצורה ולסוג שלו.
 • כמה מקום אחסון אתם צריכים במקרר: כמה אנשים אתם בבית, כמה אתם אוכלים בבית, האם אתם צריכים יותר שטח קירור או דווקא שטח הקפאה גדול? שיקולים אלו קריטיים בבחירת מקרר איכותי וישפיעו על האפשרויות העומדות בפניכם מבחינת גודל, סגנון דלתות וכו'.

סוגים עיקריים של מקררים

בעת בחירת מקרר חדש ואיכותי, חשוב שתכירו מהם הסוגים הנפוצים של מקררים הזמינים לכם לבחירה, כאשר כל סוג מספק חוויית שימוש שונה ורמות מחיר שונות. סמסונג, יצרנית מקררים חדשנית ומובילה מציעה את כל סגנונות המקררים, ממקרר מקפיא עליון קלאסי וזול יותר ועד מקררים מרובי דלתות וגם מקררים חכמים משוכללים עם שילוב של מסך שליטה וחיבור לאינטרנט.

 • מקררים קלאסיים – מקפיא עליון: העיצוב הקלאסי של מקרר. המקפיא נמצא למעלה ותא הקירור למטה, במודל של שתי דלתות. אלו מקררים זולים יותר ולרוב מתאימים לבתים קטנים יחסית.
 • מקרר מקפיא תחתון: דומה במהותו למקרר בעיצוב הקלאסי עם 2 דלתות, אבל משמעותית נוח יותר כאשר המקפיא נמצא למטה ותא הקירור – שותו פותחים יותר – נמצא בחלקו העליון של המקרר.
 • מקררים בסגנון צרפתי / מקררים מרובי דלתות: מקררים גדולים ומרשימים, עם כמה דלתות או תאים. תא הקירור נמצא למעלה ויש לו שתי דלתות והמקפיא נפתח במגירה גדולה בחלק התחתון. יש מקררים בסגנון צרפתי עם מגירת קירור/הקפאה נוספת, בין תא הקירור הגדול למקפיא.
 • מקררי 4 דלתות: המקררים הכי גדולים בנפח אחסון ובעלי מראה רחב ומרשים, תא ההקפאה למטה ועם שתי דלתות, תא הקירור למעלה וגם הוא נפתח עם שתי דלתות זו לצד זו. מקררי 4 דלתות מתאימים למשפחות גדולות ולאחסון כמויות גדולות של מזון ומוצרים קפואים.
 • מקרר בסגנון אמריקאי / דלת ליד דלת: מקררים המגיעים בכמה אפשרויות רוחב. עיצוב שונה הפופולארי בארה"ב אשר בו מצד אחד תא קירור ומהצד השני תא הקפאה, כל תא גבוה ולו דלת נפרדת וגישה זהה למקרר ולמקפיא. לרוב יכלול דיספנסר למים וקרח. שימו לב שהעובדה ששני התאים גבוהים ולא בכל רוחב המקרר, עשויה להשפיע על גודל הכלים שתוכלו לאחסן.
 • מקרר דלת אחת: אלו מקררים ומקפיאים שלהם רק דלת אחת, או מקרר בלבד או מקפיא בלבד. כך אפשר למשל להציב זה לצד זה מקרר עם דלת אחת וליד מקפיא, בעיצוב דומה ובגודל זהה למקרר.

 

בישראל משפחות גדולות וצרכי אחסון מזון גדולים, לכן האפשרויות הפופולאריות ביותר הן של מקררי 4 דלתות גדולים או מקררי 3-4 דלתות בסגנון צרפתי – אלו מקררים עם נפחי אחסון של 650-930 ליטר, מנגנוני קירור חכמים וחסכוניים, מערכות מודולריות להתאמה אישית ונוחות שימוש רבה בכל חלקי ומרכיבי המקרר. למשפחות קטנות יותר או לצרכי אחסון נמוכים יותר, מקרר קלאסי יספק פתרון שימושי ויעיל בהחלט, רצוי עם מקפיא תחתון לשיפור נוחות השימוש.

תכונות של מקרר איכותי – מה רצוי לבחור ולחפש במקרר החדש שלכם

מקררי סמסונג החדשים מציעים כאמור חוויית שימוש מעולה ומקיפה וכמו כן שיפורים טכנולוגיים המאפשרים חיסכון באנרגיה ולצד הגדלת השימושיות של מקררים. כך, יש במקררי הענקית הקוריאנית מגוון תכונות ויכולות שהופכות את מקררי המותג לאיכותיים ומבוקשים כל כך. כמה תכונות שכדאי שיהיו במקרר האיכותי החדש שלכם, בהתאם לצרכים ולהעדפות שלכם כמובן, הן:

 • נעילות ילדים או אבטחה כנגד ביצוע שינויים בהגדרות המקרר ע"י קטנטנים שמשחקים לכם במקרר.
 • כיום זה מובן מאליו, אבל חשוב מאוד לבחור מקרר שבו תא ההקפאה אינו מייצר קרח על הדפנות ושאינו מצריך כל פעולת הפשרה מצידכם – מקרר Frost-Free.
 • מערכות אחסון גמישות ומודולריות – אפשרות לשינויים קלים של המרחב הפנימי של המקרר שלכם – למשל שינוי גובה המדפים ותאי דלת מתכווננים כמו במקררי סמסונג.
 • מגירות שקופות ומדפי זכוכית מחוסמת – כך שקל לראות מה יש במקרר שלכם ואתם גם מוגנים מפני שבר של מדפים.
 • דיספנסר מים וקרח – שדרוג משמעותי למקרר שלכם יהיה דיספנסר מים וקרח, מתקן ייעודי הבנוי במקרר ומאפשר לכם לקבל מים חמים ומטוהרים בקלות וגם קרח בלחיצת כפתור – הסוף לתבניות הקרח המציקות!
 • התרעה על השארת דלת מקרר או פריזר פתוחה לזמן ממושך – מונע בזבוז חשמל ובריחת קור מהמקרר.
 • מערכות קירור חכמה, כפולה או משולשת – כמו מערכת ה-Twin Cooling או ה-Triple Fresh Cooling של סמסונג המסייעת בשמירה על טריות המזון ומספקת סביבה אופטימאלית בכל פינה במקרר שלכם.
 • מדחס מקרר שקט וחסכוני באנרגיה –מדחסי האינוורטר החדישים והחכמים במקררי סמסונג מספקים קירור מושלם ואמין, בשקט מופתי ועם חיסכון ניכר בהוצאות החשמל על המקרר שלכם.
 • דלתות המאפשרות שינוי כיוון פתיחה – בחלק מהמקררים ניתן לשנות את כיוון פתיחת הדלת, זה מאפשר גמישות רבה יותר במיקום המקרר במטבח ומאפשר להמשיך להשתמש בו בצורה נוחה גם אם תעברו בית או תשפצו את המטבח.
 • תכונה לקירור מהיר והקפאה מהירה – כאשר אתם רוצים לקרר מזון במהירות או להקפיא משהו במהירות שיא, יהיה יעיל ונוח מאוד אם במקרר שלכם תהיה אפשרות להפעלת תכונת קירור/הקפאה מהירה – כפי שזמין לכם בדגמי המקררים המתקדמים של סמסונג.
 • תאורת LED פנימית להארה יעילה של כל המקרר והמקפיא, תוך חיסכון ניכר בחשמל ועם חיי נורה ארוכים במיוחד – לעולם לא תצטרכו להחליף נורה במקרר!

בין אם אתם מחפשים מקרר פשוט וקטן יחסית או מקרר ענק, חכם ומתקדם טכנולוגית לחוויית הקירור המושלמת, מקררי סמסונג נמצאים בחזית הטכנולוגיה והשימושיות ומובילים את השוק בישראל ובעולם – בהחלט המלצה!