מדריך בחירת מערכת מיזוג אוויר ביתי

אם אתם כמו חיים בישראל בשנים האחרונות, אתם יודעים שהקיצים הלחים שלנו יכולים להיות קיצוניים. כשמזג האוויר מתחמם ברמות קיצוניות, אתם רוצים לוודא שאתם שומרים על קרירות לאורך היום, וישנים בנוחות בלילה, וזה מתחיל בבחירת מערכת נכונה של מיזוג אוויר ביתי.

 

מערכות מיזוג ביתיות יעילות היום יותר מתמיד בצריכת אנרגיה, ואם אתם מעוניינים לשדרג או להחליף את מערכת הקירור שלכם, האפשרויות הנוכחיות הזמינות יסייעו לכם לשמור על קרירות בבית ולחסוך כסף לשנים הבאות.

אבל מאיפה מתחילים?

בחירת מערכת נכונה של מיזוג אוויר ביתי יכולה להיתפס כמשימה מורכבת. מדריך זה יסייע לכם לנווט בתהליך קבלת ההחלטות המורכב ויספק לכם מידע מועיל שיסייע לכם לבחור את המערכת הנכונה עבורכם ועבור משפחתכם.

קיימים סוגים נהדרים רבים של מזגנים, אבל בחירת האפשרות המתאימה מסתכמת בשיקולים הנוגעים להתאמה המקסימלית לצורכי המשפחה, שטח המגורים והתקציב של המשפחה.

מה זה מיזוג אוויר ביתי מרכזי?

השיטה הנפוצה ביותר לצנן בית היא באמצעות מערכת מיזוג אוויר ביתי מרכזית. המערכת כוללת יחידת עיבוי חיצונית שממוקמת מחוץ לבית ומוציאה חום כמו גם סליל מאייד, אשר בדרך כלל ממוקם מעל הכבשן ומקרר את האוויר בבית. המערכת עובדת עם זרם החילוף באמצעות המאוורר על מנת להפיח את האוויר המצונן דרך התעלות של הבית. מזגן מרכזי מטהר את האוויר בכל הבית.

 

מזגנים מרכזיים מספקים קירור לכל חדרי הבית ולא רק לחדרים נבחרים, ונחשבים לפתרון קירור מעולה ויעיל. יתרונות מיזוג אוויר מרכזי עם שימוש בתרמוסטט חכם כוללים:

  • שליטה במזגן מהמכשיר הנייד.
  • למידת העדפות הקירור ובניית לוח זמנים מותאם אישית להפעלת המזגן.
  • חיסכון אפשרי בחשבונות החשמל החודשיים.

מזגן מרכזי מפוצל

זוהי המערכת הנפוצה ביותר של מיזוג אוויר ביתי, שפועלת באמצעות פיזור אוויר דרך תעלות. מערכת מפוצלת היא העיצוב הנפוץ ביותר בתחום מערכות מיזוג האוויר בישראל. הקירור מסתובב בין היחידה הפנימית, שם נספג החום ליחידה החיצונית, שמגרשת את החום.

לאחר מכן האוויר הקריר מופץ על ידי מפוח הכבשן בכל הבית. הטמפרטורה הרצויה נשמרת על ידי הגדרות התרמוסטט.

מהו מזגן נייד ואיך הוא עובד?

ניתן להעביר מזגן נייד מחדר לחדר, אבל במקרים רבים נדרש מקור אוורור להסרת האוויר החם והלחות הנוצרים על ידי היחידה. יחידות מיזוג אוויר ביתי ניידות אלו מונחות על הרצפה בחדר בו החום הוא בדרך כלל משוחרר דרך ערכת אוורור שמגיעה עם היחידה.

 

אתם עשויים לגלות שיחידות ניידות הן בדרך כלל רעשניות יותר מסוגים אחרים של יחידות מיזוג אוויר ביתי, שכן מאוורר המאייד פועל כל הזמן לאידוי הלחות המעובה שנאספת בתוך היחידה. יחידות מיזוג אוויר ניידות גם אינן אפשרויות הקירור הכי נעימות.

 

היחידות תופסות שטח רצפה באזור אותו הן מקררות, והן עשויות להשפיע על המראה והתפקוד של אחד החלונות עליהן המזגן הנייד מותקן.