מאווררי תקרה

בימים חמים ניתן לקרר ולצנן אוויר בדרכים שונות. שתי המקובלות הן מיזוג אוויר ושימוש במאווררים לסוגיהם. במקרים רבים, מעדיפים את החלופה השנייה בגלל סיבות שונות. מאווררים ניתן להניח גם בחללים פתוחים והם יוצרי משבי רוח המצננים את האזור. כך במרפסות מוצלות, בגגות שמש, בבתי קפה על טיילות ועוד. יש חללים שלא ניתן לאטום אותם לחלוטין. כאלה הם האנגרים, מוסכים, אולמות ייצור ועוד. במקומות רבים עושים שימוש גם במזגנים וגם במאווררים. הדבר מקובל באולמות אירועים, באולמות ריקודים ועוד.

מבחינים במספר סוגי מאווררים. יש המונחים על הרצפה, תלויים על קירות וכאלו המשתלשלים מהתקרות. מאווררי תקרה נפוצים במקומות רבים בגלל היתרונות הרבים שלהם ביחס למאווררים אחרים. הם אינם תופסים מקום יקר, האוויר שהם מפזרים מוזרם כלפי מטה ומצנן ראשית את האיברים העליונים בגוף. הפיזור אחיד ומגיע לטווחים גדולים. הוא נעים ואינו מסיבי כמו אוויר הנושב ממאווררי רצפה. כאשר יושבים קרוב ליד מאוורר רצפה   אזי האוויר חזק ואינו נעים. מצב כזה לא קיים אצל מאווררי תקרה. ניתן לתלות את אלה העמידים ללחות גם מחוץ למבנים, על מרפסות חוץ וכדומה.  

 

מאווררי תקרה נבדלים ביניהם במפרט המייחד אותם, ובין היתר, בגודל, באורך הכנפיים ובעוצמת המנוע. אורך הכנפיים נמדדים באינצ'ים כאשר הגדולים ביותר יכולים להגיע ל 52 אינץ'. נתן למצוא כאלו העשויים מעץ או אלומיניום או שילוב של שניהם. הם מגיעים עם שלטים רחוקים וניתן לשלוט על ההפעלה תוך כדי התרווחות על הכורסאות. בגלל היותם פריטים הנתלים לטווח ארוך מקדישים לעיצובם מחשבה רבה. הם מגיעים עם עיצובים נאים מאוד ובשלל צבעים, כך שכל אחד יכול לבחור את זה שמתאים ביותר לעיצוב כל החלל הקיים.

מנועיהם חשמליים, ומשום כך, הם חרישיים במיוחד.

הם מגיעים עם פונקציות נוספות כמו מערכות תאורת לד, מספר מהירויות לבחירה, גוף קצר המאפשר תלייה גם בתקרות נמוכות. ניתן להתאימם להפעלה עם שעון שבת. יכולים לפעול ברציפות עם צריכת חשמל מועטה ועוד. בימי קיץ לוהטים הם יכולים לעשות את ההבדל בין אחר צהריים מעיק, מחניק וחם ובין אחר, מאוורר ונעים.