בצל הקורונה - זה הזמן לעודד יצירתיות אצלכם ואצל הילדים

 

ימי הקורונה מתאפיינים בסגר, שינה עד שעה מאוחרת ושיבוש כל מה שהיה עד לפני זמן קצר שיגרתי וברור לרובנו. ובכל זאת, אפשר להפוך אותם להזדמנות ולעורר יצירתיות גם אצלכם וגם אצל ילדיכם, הן כדי שלא להשתעמם, והן בשל העובדה שיצירתיות היא חשובה מאין כמוה עבור כולנו.

חשיבות היצירתיות

אז מה היא בעצם יצירתיות? מדובר למעשה בהסתעפות של החשיבה שלנו. היצירתיות מאפשרת לנו להביא לידי ביטוי פתרונות רבים ודרכים שונות כדי להתמודד עם בעיה כלשהי. אם תרצו היא דואגת לשפר את הקיים ולהוסיף לו ערך. יצירתיות ומאפשרת לנו להתמודד עם מטלות מורכבות על ידי הגשמתן של פונקציות שימוש בעבור חפצים שונים.

 

לדעתם של לא מעט חוקרים יצירתיות מהווה אם כן סוג של בריחה כשהיא מאפשרת מפלט מפני קבעון מחשבתי. ואם זה לא שכנע אתכם אז בוודאי תשמחו לדעת שלא מעט מחקרים מראים כי אנשים יצירתיים הם בעלי חוש הומור טוב המאפשר להם להסתדר טוב יותר עם המציאות.

רעיונות יצירתיים לעבודה משותפת מקרטון

אז ממה אפשר ליצור ואת מה. האמת היא שמכל דבר אפשר ליצור משהו שישמש אותנו בעתיד. הדבר נכון במיוחד לימים אלו בהם אנו כלואים במידה רבה בבית, ואין בנמצא כל כך בקלות חומרים ליצירה. אז הנה כמה רעיונות מצויינים שיאפשרו לכם לאתגר את יכולות היצירה הביתיים שלכם.

 

קרטון הוא אמצעי יצירה נוח וזמין מאוד. ניתן להשתמש בו במספר אופנים. כמו לדוגמה להכין תמונות ממכסים. תוכלו לאסוף מכסים של קופסאות בגדלים שונים, בחלקם הפנימי ניתן להדביק נייר צבעוני בגוונים שונים ועל המסגרות ניתן להדביק דמויות או קיפולי נייר, או אפילו את התמונות שלכם אם תירצו ולהרוויח תמונות ממוסגרות.

 

אותו קרטון יכול להפוך לקופסה לאחסון צבעים או דפים שאותה תוכלו לקשט או לצבוע.  קרטון שאליו מוצמד אטב כביסה יכול להפוך למתלה חביב, אותו ניתן לצבוע ולקשט. אם תחברו ביניהם בחבל או חוט תוכלו לקבל שורה של הודעות ומסרים משעשעים.

גם קרטוני הביצים יכולים לשמש אתכם להכנתן של חיות שונות העשויות מקרטון. באמצעות הדבקה וצביעה שלהם תוכלו להכין תנין משעשע. או להפוך את השקעים של התבנית לעלי כותרת שישתלבו בתוך תמונה פרחונית יפיפיה, האבקנים יכולים להיות כפתורים או חוטי צמר שאותם תדביקו במרכז.

 

גלילי נייר טואלט ובקבוקי פלסטיק

הם אולי הזמינים ביותר והפחות רלבנטיים מבחינתנו ביום יום, אבל גלילי נייר טואלט יכולים להפוך למוצרי יצירה מעולים. באמצעותם תוכלו להכין כוסות למסיבת התה בפינת הבובות על ידי גזירה וקיפול שלהם בתחתית. כך תוכלו להכין סט שלם כולל קומקום וקנקן חלב. אפשרות אחרת היא להשתמש בהם לשם הכנת כתר לנסיך או נסיכה. באמצעות וואשי טייפ או נצנצים.

 

גם בקבוקי פלסטיק של שתייה קלה יכולים לשמש אתכם להכנת יצירות מופלאות. כמו לדוגמה להכין באולינג צבעוני וחביב באמצעותם על ידי ציור וצביעה של הבקבוקים הריקים.

 

גם בקבוקי השמפו או הסבון יכולים להצטרף לחגיגה ולהפוך לחיה או מפלצת כיד הדמיון הטובה עליכם. ותמיד תוכלו לחתוך אותם, לצבוע ולהפוך אותם למעמד לעטים או טושים. לחילופין, ניתן להפוך אותם לקופסאות חיסכון למטבעות, על ידי פתיחת חריץ ברור בצידם וצביעה והדבקה עליהם.

 

אפשרות אחרת היא ליצור בובת נוי באמצעות בקבוק שעליו מודבקת פלסטלינה. את הבובה תוכלו לעצב כראות עיניכם, או לחילופין לצייר על הבקבוק  בובה ולהלביש אותה בבגדים שתתפרו עבורה.

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

פתיחת פרסום חינם לעסקים

פרסום עסקים חינם

טיפים לעסקים

המלצות טיולים בארץ

המלצות טיולים בחו"ל

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים