למי כדאי למחזר את המשכנתא?

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​בעבר, כשהייתם עוד צעירים בגפכם ונעזרתם בהון מההורים, לקחתם משכנתא שנחשבה בזמנו לעסקה טובה בשוק. אולם דברים השתנו, השכר שלכם השתנה, יש הוצאות רבות על הילדים, בנוסף, גם המשכנתאות בשוק השתנו, הריבית עולה ויורדת, יש סוגים שונים של משכנתאות וגם כל החוקים והתנאים בתחום השתנו כליל. בתקופה שלקחתם משכנתא התחייבתם לשנים רבות, אך לא סברתם כי מדובר בחתונה קתולית. במקרים מסוימים ולאור השינויים, ניתן היום למחזר את המשכנתא ולהצליח ליהנות מתנאים טובים יותר וגם לשלם פחות, אז למי זה כדאי?

 

למי כדאי למחזר את המשכנתא

מה זה בכלל למחזר משכנתא?

 

הכוונה בלמחזר משכנתא היא לקחת משכנתא שהיא חדשה, במקום הישנה, בתנאים הרבה יותר אטרקטיביים ובמחירים נמוכים, לשלם באמצעותה את החוב שנותר על המשכנתא הקודמת ולשלם כל חודש את ההחזר של החדשה.  לצורך זה, יידרש לערוך סקר שוק שנוגע בכל סוגי המשכנתאות שיש היום ולבחון איך ההצעות השונות יכולות להתאים למצב הקיים ולכל שינוי שאתם צופים בעתידכם.

 

למי זה כדאי?

משכנתא לוקחים לאורך שנים, אבל יש אנשים שאצלם הזמן הוא לא יתרון. מדי מספר שנים מומלץ לוודא שוב מה המצב הפיננסי שלכם ואילו תנאים חדשים מציע שוק המשכנתאות ואז להחליט אם יהיה משתלם למחזר את המשכנתא הקיימת ובמקומה לקחת חדשה.

 

מי שמתקשה לעמוד בהחזרים -  ייתכן שהיום ההוצאות שלכם גדולות הרבה יותר מכפי שהיו בזמן שלקחתם את המשכנתא. כך או כך, במידה ואינכם עומדים בתשלום ההחזר החודשי או שמרגישים שמדי חודש זה לוחץ עליכם, יש לשקול למחזר את המשכנתא ולא חלילה להיקלע למצב בו תפגרו בתשלום, מה שעלול לסבך אתכם בחובות עד לעיקול של הבית עצמו.

למי שיש הון נוסף - או שהשכר שלכם עלה באופן משמעותי, יהיה מומלץ לבדוק אם קיימת אופציה  להקדים את חלק מתשלום החזר המשכנתא ואם היא כוללת עמלת פירעון מוקדם ובדקו אם מחזור המשכנתא משתלם במצב זה ואם הרווח מכך יעלה על העלות של עמלת הפירעון.

 

עוד מצבים בהם מומלץ למחזר

במידה והריבית במשק נמוכה, כנראה שמחיר המשכנתאות החדשות גם ירד ולכן רצוי לוודא אם כדאי למחזר את המשכנתא ולהצליח לזכות בתנאים טובים יותר ובמשכנתא הרבה יותר זולה. גם במקרה שהאינפלציה במשק גבוהה - חלק מהמשכנתאות תהיינה צמודות למדד המחירים לצרכן, כך שבכל אינפלציה - עלייה של יוקר המחייה, יעלה גם ההחזר של המשכנתא, גם אז אולי יהיה כדאי למחזר את המשכנתא שלכם.

 

רוצים לדעת עוד על מחזור משכנתאות?


איך ניתן להחליף מסלול קיים במסלול עם תנאים טובים יותר?


היכנסו לאתר של חברת משכנתא טובה לעמוד הרלוונטי של "
מחזור משכנתא" .