למה כדאי להשקיע בנדל"ן בחו"ל

ישראלים רבים מחפשים אפיקי השקעה לאור חוסר הכדאיות בניהול חסכונות בבנק. חלקם משקיעים בשוק ההון, אחרים רוכשים נכסי נדל"ן ברחבי הארץ.

 

רבים מהם מחפשים השקעה בנכסים מעבר לים, לאור הכדאיות הרבה ברכישת נכס והשכרתו כדי ליהנות לאורך כל השנה מהכנסה פאסיבית.

 

השקעות בנדל"ן בחו"ל

השקעות נדלן בחול הן אפיק השקעה המתרחש כבר למעלה מעשור במקומות שונים בעולם. הבום הגדול היה בברלין בה ישראלים רבים רכשו דירות ומשרדים, חלקם החליטו לשפץ את הנכס ומיד לאחר מכן מכרו את הנכס ברווח גדול. לאחר מכן ביצעו עסקאות דומות בנכס אחר כאשר מכל עסקה נותר להם רווח המאפשר להם להמשיך ולהתגלגל.

 

ישראלים אחרים העדיפו להשכיר את הנכסים הללו באמצעות חברת ניהול אשר טיפלה בהשכרת   הדירות או המשרדים והעבירה את הכספים לבעלי הנכס הגרים בארץ.

 

גם בארצות מזרח אירופה רכשו ישראלים נכסים רבים במדינות כמו הונגריה ורומניה שהיו זקוקות לבעלי הון שיקנו את הנכסים, כדי לעזור לכלכלת המדינה.

 

לביצוע השקעות נדלן בחול יש כמה מטרות:

  • שמירה על ההון הקיים ברשותם של הישראלים.
  • קיים סיכוי סביר שערכם של הנכסים יעלה וכך יגדל הונם.
  • הם נהנים מהכנסה פאסיבית חודשית המסייעת להם בהתנהלות היום יומית ומגדילה את סך ההכנסות החודשיות שלהם.
  • בתכנון מס נכון, אף על פי שישולם מס על ההכנסות בהתאם לאמנה הבין לאומית, עדיין מדובר בעסקה כדאית.

השכרת נכסים בחו"ל

הישראלים מבצעים חקר שוק ונעזרים בחברות ישראליות הפועלות במדינות השונות כדי לרכוש נכסים שמירב הסיכויים שאפשר יהיה להשכיר אותם כך שלא יעמדו ריקות ובעלי הנכס יספגו את עלויות האחזקה השוטפות כמו הארנונה.

 

בשנים האחרונות קיימת מגמה של רכישת דירות המיועדות להשכרה לסטודנטים. הטרנד הזה מתקיים בעיקר בערים הצפוניות באנגליה כמו מנצ'סטר וליברפול ובערים נוספות. משפחות וסטודנטים רבים עוזבים את המטרופולין של לונדון לאור יוקר המחיה ועוברים ללמוד בצפון אנגליה באוניברסיטאות הרבות שנפתחו בערים הללו, היצע גדול של מקומות תעסוקה והכלכלה הזולה יותר.

 

זו הסיבה שישראלים רבים עלו על גל זה ורכשו דירות, בתים, משרדים ואף כמה נכסים כדי ליהנות מההכנסה הפסיבית.

 

במדינה זו די קל לקבל הלוואות בתנאים מועדפים עבור השקעות נדלן בחול  כך שמדובר בהליך פשוט יחסית המאפשר רכישת נכס במינימום בירוקרטיה והנאה מהפירות תוך פרק זמן קצר.

 

חברות הניהול בחו"ל

חברות הניהול אחראיות על כל מה שקורה בנכסים ומדווחות לבעלי הנכס. לכן בעלי הנכס אינם נדרשים לטוס לעיתים תכופות למדינות השונות כדי לפקח על הנעשה בנכסים.

 

החברות הללו מתחזקות את הדירות, מטפלות בכל בעיה כמו בעיית אינסטלציה או חשמל כדי שתנאי המגורים בדירה יהיו ראויים. הם מוצאים שוכרים, מחתימים אותם על חוזה השכירות, מעבירים כספים לבעלים ומשאירים להם עמלה.