להעיר את הגוף בתנועה - לא לרקדנים בלבד

להעיר את הגוף בתנועה עם כל הנשמה

להעיר את הגוף בתנועה

להעיר את הגוף בתנועה הנו שיעור בן שעה ורבע, זמן של התחברות לגופנו, דרך מערכת של תרגילים תנועתיים פשוטים, המבוצעים ללא מאמץ, ברכות, בתנועה חסכונית ומדויקת, העולה מתוך הקשבה למקור התנועה - לנביעתה, לחלקי הגף אתם אנו נעים, ל ולדרך בה היא מתפתחת, ממשיכה ומהדהדת בגוף כולו. איכויות של הקשבה,קלילות, פשטות ורוגע הן מהאיכויות העיקריות אותן נטפח במהלך השיעור. החומר שיבוא בשיעור מושפע מעולם היוגה, הסוטאי - גישה אורתופדית יפנית והפנדלקריז.

התרגילים אתם נעבוד, פוגשים את המתרגל במקום העכשווי שלו ולכן תמיד יתאפשרו התאמות על פי מצבו הנוכחי.

היבט מרכזי נוסף שיהיה נוכח בשיעור להעיר את הגוף בתנועה הנו הביט הנשימה. נעבוד עם תרגילים אשר יאפשרו למתרגל לפתוח ולפתח את נשימתו ולחוות נשימה עמוקה, זורמת וחופשיה. תנאי ראשון לפיתוחה והעמקתה של הנשימה הנו מתן תשומת לב לפלג גופנו העליון - הטורסו. לבחינה של המצב השרירי בו. האם מתוח ומכווץ? לכן נעבוד עם תרגילים שמטרתם לפתוח ולשחרר את שרירי הבטן התחתונה, הסרעפת, מפתח הלב ואזור הראיות בכדי לאפשר למהלך הנשימה להתבצע באופן עמוק, קולח וחסר מאמץ בכך להתנסות בנשימה מלאה , עמוקה ופתוחה, אשר תשפר את תפקודם של האברים הפנימיים והמערכות השונות

מערכות הנתרמות משיעור להעיר את הגוף בתנועה: מערכות הרבייה, העיכול, הלב, הראיות, מערכת העצבים האוטונומית המוח ולהגיע ליתר חיות ובהירות, שהם חלק בלתי נפרד מהווייתנו.

את השיעור נסגור בריכוז מדיטטיבי. נפנה את תשומת לבנו פנימה ובכל פעם נתרכז בעדינות ובערות במה שמתרחש ברגע הווה, כאשר בכל פעם ישתנה העוגן לתשומת הלב. שיטות המדיטציה רבות הן ומגוונות ואלה שנתנסה בהן מגיעות מעולם הבודהיזם והדאו.

שלב מסכם זה של השיעור, נשען על חווית השינוי שהתחוללה במהלכו מבחינת העמקת הקשר וההקשבה שלנו אל גופנו ופתיחתה של הנשימה. אלמנטים אלה יוצרים בסיס וקרקע מיטיבה ומכילה לחוויית ההתבוננות.

להעיר את הגוף בתנועה - מטרות

  • להגמיש, לשחרר, לחזק, להאריך ולהחיות את השרירים, הגידים,הרצועות ומפרקי גופנו.
  • לשפר את טווחי התנועה במפרקים.
  • לחוויה של תנועה המתבצעת ללא מאמץ, בקלילות, דיוק וחופש.
  • לפתיחה והעמקת הנשימה.
  • להכרות קרובה ומחוברת עם גופנו.
  • להשגת בהירות ושקט תודעתי.
  • למי מיועדים מפגשי להעיר את הגוף בתנועה

 

מפגשי הלימוד של להעיר את הגוף בתנועה מיועדים לכל מי שחשקה נפשו בגוף קליל, גמיש וחזק יותר. למי שחשקה נפשו בתחושת החופש והמלאות הנלוות לנשימה עמוקה, קולחת וחופשיה. ולמי שמסתקרן לפגוש את תודעתו, להכיר את מאפיינה ולחוות יותר שקט, צלילות ושמחה.