עזבו אתכם מבוטוקס: קבלו טיפים לבחירת קרם מומלץ נגד קמטים

מתחילים לסבול מסממני הגיל? מבחינים בקמטי צחוק, קמטי דאגה, קמטוטים, הידלדלות ורפיון העור ופנים עייפות ונפולות המשוות לכם מראה בוגר יותר? עזבו אתכם מבוטוקס, מטיפולים אגרסיביים ואו סכין מנתחים, מאחר והפתרון האולטימטיבי כיום הוא קרם מומלץ נגד קמטים! ישנם כאלו שיטענו שהרווחנו כל קמט ביושר, אבל בינינו, כל אחד מאיתנו מעוניין להישאר צעיר ויפה לנצח, ואם בעבר היווה תהליך ההזדקנות כמעין גזירה משמיים ובלתי נמנע, שהרי בעידן העכשווי יש בהחלט אלטרנטיבות להאטת התהליך ולשימור המראה הצעיר, הרענן והקורן. ככל שנוקפות השנים ואנחנו מתבגרים, חלים תהליכי ההזדקנות שמתאפיינים בהידלדלות תאי השומן בעור, תאי האלסטין והקולגן, אחראים לגמישותו של העור ומשמשים כתומכים.

 

מהם הגורמים להזדקנות העור?

תהליך זה הנו הדרגתי ובא לביטוי באיבוד הנפח, התרוקנות של העור ורפיונו. בו זמנית מתרחשים שינויים ברקמה הבסיסית, מה שגורם למראה החיוני הצעיר להיפגם עם הזמן ולהותיר קמטוטים וקמטים באזורי הפנים שבהם מתקיימת תנועת השרירים. קיימים גורמים נוספים שעלולים להאיץ את תהליך הזדקנותו של העור, שחלקם התנהגותיים (כמו קמטי הבעה, נזקי עישון ותזונה לקויה), בעוד אחרים סביבתיים (חשיפה לשמש, זיהום אוויר ועוד). 

מומחים מן התחום מציינים שהשוק רווי כיום במוצרים ותכשירים קוסמטיים המסווגים את עצמם בקטגוריה של קרם מומלץ נגד קמטים ומלווים בהבטחות כאלו ואחרות, לפיכך, כדי להבטיח שמדובר במוצר איכותי ואפקטיבי ולא במוצר עם הבטחות סרק, כדאי לבחון את רכיבי התכשיר ומידת התאמתו אל סוג העור של המשתמש.

קרם מומלץ נגד קמטים

 

התאמת התכשיר לסוג העור של המשתמש

לדוגמה, לאלו שסובלים מתופעה של עור יבש ומחפשים קרם מומלץ נגד קמטים, כדאי להעדיף תכשיר אנטי אייג'ינג המכיל הן מסנן קרינה להגנה מנזקי השמש והן חומרים נוגדי חמצון, בעוד שלעור שמנוני מומלץ להעדיף תכשיר נגד קמטים שתורם לשימור גמישות העור, ובמקביל מונע מראה מבריק ושומני. עם זאת, יש לוודא שתכשיר זה מכיל גם כן מסנן קרינה וחומרים נוגדי חמצון.

ככלל, תכשיר אנטי אייג'ינג איכותי אמור להכיל ויטמין A, נוגדי חמצון, מסנני קרינה, חומצות אלפא וביתא הידרוקסיות, חומצה היאלורונית, פפטידים Matrixyl 3000 וכן הלאה. חומרים נוגדי חמצון מסייעים לשיפור מרקם העור, להחלקת קמטוטים והאטת הזדקנות העור, ואילו החומצה ההיאלורונית תורמת לשמירה על לחות העור ונפחו, לטשטוש ואף תיקון קמטים.