לא מתפשרים על נוחות – טרמפולינה לתינוק


כל הילדים אוהבים טרמפולינות, את התחושה של הריחוף באוויר, היכולת לפרוק אנרגיה בצורה מהנה והשילוב החברתי סביבן. אם בעבר יכולנו לקפץ על הטרמפולינות רק במתחמים מסוימים, כיום, באמצעות הטכנולוגיה והשיפור העצום שנעשה בשוק המשחקים והצעצועים כל אדם מסוגל לרכוש טרמפולינה לילדיו.


עם זאת, טרמפולינה לתינוק שונה לחלוטין מאשר טרמפולינה לילדים מעל גיל 6. לא מדובר על חומר אלסטי מתוח במסגרת מתכת באמצעות קפיצים, אלא על כיסא מיוחד בעל יכולת נדנוד מצד לצד, יכולת רטט נעימה ואפילו מנגינה מלטפת שמייצרת תחושה של שלווה ורוגע.


הטרמפולינות הללו מותאמות לתינוקות מגיל חודשיים ועד 22 ק"ג. ישנם אלמנטים של צעצועים שונים אשר מורכבים על הטרמפולינה, צבעים מיוחדים וססגוניים ואורות מתחלפים אשר מטרתם לייצר גירוי נעים מבחינה וויזואלית לפעוט וכמובן לתת לו רגע מנוחה אמיתי.


האם הטרמפולינה תורמת להתפתחות של התינוק?

כידוע, לתינוקות ישנן המון בעיות שהם לא מסוגלים להביע באמצעות דיבור. החל מבעיות גזים, צמיחת שיניים ואפילו סתם עייפות רגעית. לפעמים, בדיוק כמונו, כל מה שהתינוק רוצה וזקוק לו זה רגע של מנוחה ושלווה והטרמפולינה מאפשרת לו לשבת או לשכב אך באותו הזמן לחקור את הסביבה.
תינוקות הם יצורים סקרנים ביותר ולכן מעבר לנמנום שעת צהריים, הטמפולינה מאפשרת להם לבחון את הסביבה שבה הם נמצאים, להתעסק עם הצעצועים הצבעוניים שתלויים מעל ראשיהם ואף ניתן להאכיל אותם בגיל יותר מתקדם.

טרמפולינה לתינוק
בטיחות לפני הכל

חשוב לוודא שהטרמפולינה יציבה ואינה רעועה או מתנדנדת. תמיד כדאי להניח את המתקן מול מזרנים רכים כך שישנה תמיכה איכותית שבולמת נפילות. בגילאים הצעירים אין צורך לחשוש מפני שהתנועה המוטורית של התינוקות דלה אך בגילאים 4 חודשים ומעלה כדאי להיות במלוא תשומת הלב כאשר אתם שמים את התינוק על הטרמפולינה.


באיזה שלב לא ניתן להשתמש בטרמפולינה?

טרמפולינה לתינוק שמישה עד גיל שנה או לפי המשקל אשר מצוין על גבי המוצר. כמובן שאין להושיב תינוקות על המתקן ללא קשירה ראויה.
אם גתם מעוניינים במתקן שישמש את תינוקכם במשך תקופה ארוכה ויתרום להתפתחותו, בקרו באתר "בייבי מישל" והתרשמו ממגוון דגמים של טרמפולינות איכותיות.