כמה עולה מוהל?

מה כוללים הסידורים של ברית המילה

לידה של תינוק חדש נחשבת למאורע מרגש במיוחד, אך חשוב גם לדאוג למאורע המרגש הבא- ברית המילה. ארגון טקס ברית המילה כולל סידורים רבים בין היתר הזמנת אולם, הזמנת קייטרינג וכמובן הזמנה של מוהל. אחת השאלות המעסיקות את ההורים הטריים היא שאלת התשלום. רבים מעוניינים לדעת כיצד עליהם להיערך וכמה יהיה עליהם לשלם עבור ההליך. 

 

יש תעריף קבוע על ידי הרבנות 

גם אם בוחרים לקיים טקס צנוע, עדיין כדאי לדעת כמה עולה מוהל. בשל אי הסדר בתחום הרבנות הראשית מצאה לנכון לפרט לגבי הנושא של שכר מוהלים. נדגיש כי השכרה של מוהל עד לקבלת הרישיון מטעם ועדה בין משרדית מטעם משרד הבריאות והרבנות הראשית עורכת זמן רב וכוללת הוצאות רבות.  במסגרת ההכשרה הוא לומד כירוגיה וכן לימודים עיוניים בתחום ההלכה ועובר תקופת התמחות. עוד נציין כי יש לשלם לו עבור נסיעות אל האירוע וחזרה, כאשר התשלום עבור רופא גבוה יותר בשל ביצוע הפעולה בקליניקה רפואית ושימוש בחומרי הרדמה. 

 

הסכום עשוי להיות מושפע ממספר גורמים 

יש לזכור כי התעריפים השונים אשר מתפרסמים מעת לעת עשויים להיות שונים ויש להביא בחשבון את הגורמים השונים כמו מועד ומקום הטקס וכן זמינות. מוהל עשוי לקבוע את התשלום בהתאם ליכולת הכלכלית של ההורים ולכן השאלה מהי העלות עשויה להשתנות ולא מדובר במחיר קבוע.  

שימו לב כי רופאים מוהלים הינם בעלי הכשרה מקיפה יותר וכן האחריות שלהם גדולה יותר ולפיכך גם התשלום שלהם גבוה יותר. רופאים מוהלים מגיעים עם ידע נרחב יותר וראייה כוללת של ההליך הכירוגי, זאת בהשוואה למוהלים מסורתיים אשר הידע שלהם עשוי להיות נמוך ולכן נהוג לשלם לרופאים יותר. 

 

לסיכום

אין ספק כי מדובר באחד הרגעים המרגשים ביותר בחייהם של הורים טריים ולכן יש להביא בחשבון את סוגיית התשלום ולדעת כי אין מדובר בתשלום קבוע אלא משתנה בהתאם להכשרה ופרמטרים נוספים אשר משפיעים על המחיר. מכאן, יש לערוך סקר מקיף על מנת לבחור את האיש המתאים ביותר.