כמה עולה להזמין אמבולנס?

מקרים שבהם אנו זקוקים לשירותי אמבולנס הם לא תמיד נעימים. הם מסייעים לנו במקרים של הסעות לבית החולים במקרה של חולי, תאונת דרכים, מוגבלים, נפטרים ועוד.

 

העלויות של שירותי האמבולנס נמדדים על פי כמה פרמטרים וביניהם מרחק הנסיעה שעל האמבולנס לנסוע מנקודה לנקודה לדוגמה מביתו של החולה עד לחדר המיון בבית החולים הקרוב. בעיר המרחק קצר יחסית ובפריפריה המרחקים הם ארוכים יותר ולכן משך זמן הנסיעה הוא ארוך הרבה יותר.

 

נסיעות בשעות הבוקר הן זולות יותר מאשר נסיעות זהות אשר מתקיימות בשעות הערב או במהלך הלילה. סדרי הגודל של העלויות נעים בין 300 ₪ ל-2,000 ₪.

 

בהתאם לנהלים של קופות החולים השונות בישראל, בחלק מהמקרים קופת החולים מממנת את העלויות הללו ובמקרים אחרים על מזמין האמבולנס לשאת בהוצאות הללו.

סוגי השירות המוענקים על ידי האמבולנסים

השירות של האמבולנס פועל במקרים כמו הסעת מוגבלי תנועה וחולי דיאליזה ממקום מגוריהם למכון הרפואי, אנשים שהם סיעודיים אינם מסוגלים להגיע לבדיקות בבתי החולים או לביצוע שוטף של דיאליזה אחת ליומיים אלא באמצעות אמבולנס המסיע אותם הלוך ושוב.

 

ניידת טיפול נמרץ כוללת רופא, פרמדיק וחובש רפואת חירום. הם מגיעים בהתאם לקריאה לעזרה למיקום שבו נמצא האדם שאינו חש בטוב. מעניקים לו טיפול ראשוני בשטח ומפנים אותו במהירות לבית החולים הקרוב.

טיפול בנפטרים

שירותי אמבולנס כוללים פינוי של האדם הנפטר מביתו או מהדיור המוגן לחדר הקירור הסמוך עד מועד הקבורה. בנוסף לכך הצוות מטפל בכל הנושאים האדמיניסטרטיביים הכרוכים בהוצאת רישיון קבורה, הדפסת מודעות אבל והדבקתם במיקומים שונים, מודעות בעיתונים, טהרה והסעת הנפטר לבית העלמין על פי מועד ההלוויה שנקבר.

 

כמו כן, האמבולנס מטפל בקבלת נפטרים אשר הלכו לעולמם בחו"ל והם מועברים ארצה בטיסה. משדה התעופה הם מועברים לבית העלמין בהתאם למועד ההלוויה שנקבע.

אבטחה במוקדים שונים

לשירותי אבטחה קיימים תעריפים אחרים והם נקבעים על פי מרחק הנסיעה ומשך הזמן שהאמבולנס אמור להישאר בשטח, מתחילת האירוע ועד סופו.

 

השירות כולל את הימצאותו של אמבולנס וצוות חירום באירועים שונים ברחבי הארץ כמו לדוגמה אירועי ספורט, מרתונים וריצות ארוכות אחרות בערים שונות, תחרויות אופניים כמו סובב כנרת, ספורט מוטורי משחקי כדורגל ומשחקי כדורסל בעלי קהל צופים גדול.

 

כמו כן, בפסטיבלים הנערכים במיקומים שונים אשר מגיעים אליהם הרבה מאד חוגגים לפעילויות השונות.

 

מופעים גדולים במקומות הומי אדם כמו באמפיתיאטרון בקיסריה אשר מגיע לשם קהל רב וקיים חשש שמישהו יחוש לא בטוב, או ייפצע עקב הנהירה פנימה והחוצה במקום בו קיימים יחד אנשים כה רבים.

 

בנוסף לכך מאבטחים חתונות אשר מוזמנים אליהן הרבה מאד אנשים או נערכים במקומות מיוחדים או מרוחקים בטבע.