המדריך: כך תשמרי על עור הפנים מפני לכלוך וחילופי עונות

שמירה על עור פנים מאוזן ובריא בכל גיל תלויה בהרגלי הטיפוח, האיפור וההיגיינה שלך. אם גם את רוצה להשיג מראה זוהר וחיוני, יש כמה טיפים שכדאי לך לאמץ

חילופי עונות ורעלים שמסתובבים סביבנו פוגעים בעור הפנים. למרות שלרוב אנחנו לא מרגישים את הפגיעה הזו בטווח הקצר ובצורה מהותית, יש לה משמעות אדירה בטווח הארוך. כתוצאה מכך, נשים בכל גיל צריכות להציב לעצמן כמטרה את הניסיון לשמור על עור פנים בריא ומאוזן. מצד שני, הבעיה היא שרק מעטות יודעות כיצד לעשות את זה.

הנה למשל 5 פעולות שכדאי לך לבצע על מנת לשמור על עור הפנים מפני ההשלכות של לכלוך וחילופי עונות:

  1. נקי את הפנים עם מים מיסלריים

מים מיסלריים הם ככל הנראה מה שחיכית לו על מנת לשדרג את שגרת הטיפוח. בפועל, מדובר על מים רכים שמכילים בתוכם מולקולות שמן זעירות. על אף שמולקולות השמן – שמכונים "מיסלריים" – אינן נראות לעין, פגישה שלהן עם העור מושכת את השומן, את הלכלוך ואת שאריות האיפור שהצטברו על הפנים. מבחינתך, המשמעות היא ניקיון יסודי ללא צורך בשפשוף העור וללא תחושת השמנוניות המטרידה.

  1. השקיעי בסבון פנים

סבון פנים שאתו תשטפי את הפנים על בסיס יום יומי יכול להפוך לחבר הכי טוב שלך. הוא יגן על עורך מפני הצטברות לכלוך וזיהומים, יכין אותך בכל בוקר מחדש לשכבת איפור נוספת ואף יעכב את קצב ההזדקנות הטבעי של העור. הטיפ היחיד הוא להשקיע בסבון פנים טוב ולקחת בחשבון את היתרונות שלו לאורך זמן.

  1. מרחי קרם לחות בלילה וביום

אקלים ים תיכוני כמו בישראל מחייב אותך למרוח קרם לחות בלילה וביום. מומלץ למרוח את קרם הלחות פעמיים ביום ולהתאים אותו לסוג ומרקם העור. בהקשר הזה, מהר מאוד תגלי שיש הבדל בין קרם לחות לעור פנים שמנוני או יבש. מצאי את קרם הלחות שמחמיא לך ובדקי את אופן הפעולה שלו. במידה והפעולה לא תהיה מספיק אפקטיבית, שקלי להחליף את הקרם בסוג אחר.

  1. הגני על העור מפני השמש

אין דרך לשמור על עור הפנים בלי להגן עליו מפני נזקי השמש. זכרי שחשיפה ארוכה לקרינה על סגולה גורמת לנזקים בעור, לקמטים ולכתמי גיל ומרחי קרם הגנה בעל ספקטרום הגנה כמה שיותר רחב – 15 לפחות. בנוסף, חבשי כובע רחב שוליים כאשר את יוצאת החוצה בשעות החמות ונסי להימנע מזה בין 10:00-16:00.

  1. שתי הרבה מים

כמות מספקת של 10-15 כוסות מים ביום תרווה את עור הפנים שלך ותמנע יובש והופעת פצעי אקנה. היות ואחוז ניכר מהמים נמצא בתאי העור, שתיית מים היא פעולה חיונית שמומלצת בתדירות גבוהה למניעת התייבשות והתקמטות.