כיצד לבחור את הביטוח המקיף המתאים לכם ביותר?

התחרות בישראל בין חברות הביטוח השונות מציגה בפני הצרכן מגוון אפשרויות משתלמות במיוחד בשוק הביטוחים לרכבים. כדאי לבצע השוואת מחירים לפני חידוש הפוליסה שלכם ולגלות האם יש דרך שתוכלו לקבל יותר – בפחות כסף. היום, כאשר חלק מהחברות מפתות את הצרכנים באמצעות כיסוי לשבר שמשה, כיסוי למראות הצד ואפילו כיסוי ביטוחי למקרה ששכחתם את המפתח בפנים – אין סיבה להתפשר. אז כצד תבחרו את הביטוח המקיף המתאים לכם ביותר?

הוסיפו כיסויים נוספים בהתאם לצורך

הביטוח המקיף הבסיסי כולל נזקים בשל פגעי טבע שונים, גניבה או פריצה לרכב וכמובן תאונה. הוא מכסה את נזקי הרכוש הן לרכב שלכם והן לרכבים האחרים הנפגעים בתאונה באשמתכם. חשוב לדעת, כי במידה ואינכם אשמים בתאונה יהיה זה הביטוח המקיף של הרכב השני שיכסה את העלות. אך, מה אם לנהג הפוגע בכם אין ביטוח מקיף? תוכלו לתבוע את הפוליסה שלכם ולקבל את הפיצוי לתיקון הרכב.

לכן, חשוב לוודא כי החברה המציעה לכם את הביטוח תעניק לכם גם את הכיסויים הנלווים לביטוח המקיף הבסיסי. כמו – רכב חלופי במקרה של תאונה, שבר שמשה, ביטול השתתפות עצמית, שירותי גרירה ואף אפשרות להגיש תביעת ביטוח באמצעות אפליקציה ייעודית או באינטרנט וכן שירות לקוחות אישי הפועל במשך כל היום.

האם נכון לעשות ביטוח מקיף עם נהג נקוב?

חלק מהפוליסות מציעות מחיר אטרקטיבי יותר לבעלי פוליסת ביטוח רכב מקיף המגדירים במפורש את שמות הנהגים הרשאים לנהוג ברכב. אם יש לכם כמה רכבים במשפחה מומלץ להגדיר מי ינהג בכל אחד מהם. את הנהגים הצעירים מומלץ להכניס לפוליסות נהג צעיר רק לרכבים בהם ינהגו בפועל ואת שמות הנהגים הוותיקים והזהירים במשפחה כדאי לנקוב במפורש בכל פוליסה. אם יש לכם עבר של מספר תאונות בשנים האחרונות – ייתכן ויהיה נכון יותר שלא לנקוב בשמות ולעשות ביטוח רכב המכסה כל נהג.

האם חייבים לעבוד עם סוכן ביטוח?

בעבר, ההורים שלכם היו משתמשים בסוכן הביטוח על מנת להזמין את פוליסת ביטוח הרכב. היום, שני עשורים לאחר מכן, כמעט כל הביטוחים מבוצעים על ידי חברות המציעות שירות ישיר. כך, אינכם צריכים לשלם עלות גבוהה יותר וחברות הביטוח החוסכות את עלות הסוכן יכולות להציע לכם ביטוחי רכב דיגיטליים במחיר משתלם. צריכים להפעיל את הפוליסה? כאשר אתם מתקשרים לסוכן הביטוח לאחר תאונה אתם תלויים בשעות בהן המשרד עובד. בביטוחים הישירים אתם נהנים משעות גמישות יותר מסוגלים לקבל יעוץ מידי על ידי צוות שירות הלקוחות הטלפוני כמעט בכל שעה.

מה עם ההשתתפות העצמית שלכם?

כאשר אתם תובעים את חברת הביטוח במקרה של פגיעה, גניבה או תאונה תצטרכו לשלם השתתפות עצמית. סכום זה ינוכה מסכום הפיצוי שתקבלו. חלק מהפוליסות היום מציעות סעיף הרחבה המבטל או מצמצם את הסכום של ההשתתפות העצמית. כמובן שאם תבחרו לצרף סעיף זה לפוליסה – מחיר הפרמיה השנתית יהיה יותר גבוה מזה של פוליסה הכוללת השתתפות עצמית בסכום המלא.

ההשתתפות העצמית ברב המקרים מהווה רק חלק מתיקון הנזק של הרכב. לדוגמה, אם עברתם תאונה ופח הרכב התכופף בכל הצד הימני של הרכב תגלו כי אתם נאלצים להיפרד ממספר אלפים. תיקון הרכב בעזרת הפוליסה – עם או ללא הפחתת ההשתתפות העצמית הופך את התשלומים השנתיים של הפוליסה למשתלמים במיוחד.

לכן, כאשר אתם משווים בין מחירי פוליסות ביטוח רכב מקיף וודאו מה סכום ההשתתפות העצמית שעליכם לשלם במקרה שאתם מפעילים את הפוליסה ומה ההבדל בעלותה השנתית אם אתם מוסיפים סעיף ביטול השתתפות עצמית.

תנאי התשלום

בתקופה שבה רובנו משלמים את הפוליסה השנתית בכרטיס אשראי קל יותר לחלק את העלות לשנים עשר חודשים. עם זאת, יתכן וישתלם לכם יותר לרכוש את הפוליסה בתשלום אחד או שניים וליהנות מהנחה משמעותית על מחירה. לכן, כאשר אתם משווים בין עלויות שונות של פוליסות בחברות מתחרות שאלו האם יש הנחה על תשלום אחד במזומן של הפוליסה. יתכן ותחסכו סכום כסף אותו תוכלו להשקיע בקניית מיכל הדלק הבא שלכם לרכב.

לסיכום, בחירת ביטוח מקיף לרכב מצריכה מכם מספר דקות נוספות לקבלת הצעות מחיר מחברות שונות. עתה, כאשר אתם יודעים לשאול את השאלות הנכונות תוכלו לבחור בפוליסה המושלמת עבורכם.