היתרונות הבולטים בליסינג רכבים

היתרונות הבולטים בליסינג רכביםישנן כיום שיטות שונות ומוצלחות למדי להחזיק ברכב צמוד. השיטה הידועה והברורה ביותר היא לרכוש את הרכב ישירות מהיבואן, אולם בישראל בת ימינו קשה להשיג את הסכום המלא לקניית רכב חדש ונוצץ; על כן רבים מגלים ומתחילים לעשות שימוש בשיטה חדשה יותר: ליסינג. ליסינג רכבים זוהי שיטה לחכירה של רכב. שיטה זו מאפשרת לשלם על הזכות להשתמש ברכב לזמן קצוב. ישנם מספר סוגי ליסינג, כאשר לכל אחד מהם יתרונות והטבות משלו.

 

בין אם אתם אדם פרטי או עסק, שיטת הליסינג תעניק לכם מרווח נשימה כלכלי ותסייע לכם ליהנות מרכב חדיש ומטופל כראוי ולנהוג בלב שקט עם תנאי מימון די נוחים, בלא צורך בהלוואות מגורמים שונים. הדבר דומה להלוואת משכנתא לרכישת דירה, אולם כל שיש לעשות כאן הוא לתדלק את הרכב ולהתחיל לנסוע למחוז חפצכם. חברת הליסינג בעצם מסייעת לכל לקוח לשלם באופן חודשי עבור השימוש ברכב, בלא צורך בתשלום מלא ומיידי של סכום עלות הרכב.

 

בישראל נפוצים שלושה סוגי ליסינג: תפעולי, מימוני ופרטי.

ליסינג תפעולי הוא סוג הליסינג הנפוץ בארץ. לא נדיר לראות בכבישי הארץ רכבים רבים מליסינג, בעיקר כאשר מדובר בחברות הייטק, אך לא רק. במסלול ליסינג תפעולי, מפעילות חברות הליסינג צי רכב עבור עובדי החברה ודואגת לטיפולים שוטפים ברכבים אלו. כך החברה אינה צריכה לדאוג לתפעול הרכבים ויכולה להשקיע את משאביה בעסקים בהם היא עוסקת, ולא בעניינים טכניים כגון טיפול ותחזוקת רכבי עובדים.

 

ליסינג מימוני מאפשר עזרה ראשונה ללקוח, כאשר לרוב מדובר בלקוח פרטי – לטובת רכישה של רכב. עסקת ליסינג מימוני מאפשרת ללקוח לפרוס בנוחות את הסכום לתשלומים, בהחזר חודשי קבוע. אפשר לומר שמדובר בסוג של הלוואה – אך למעשה, הרכוב עומד לרשותו של הלקוח רק בזמן תקופת התשלום. יצוין כי הרכב רשום על שמה של חברת הליסינג הנותנת את השירות, ולא על שמו של הלקוח. לרוב, בתום התקופה, ניתנת ללקוח אפשרות לקנות את הרכב ביתרת התשלום; הוא יכול גם להמשיך את העסקה עם רכב חדש. כך או אחרת, בתום התקופה, הלקוח אינו מחויב להמשיך.

 

ליסינג פרטי מאפשר ללקוח לרכוש רכב חדש ולשלם בתשלומים חודשיים, כהלוואה, עם אפשרות לשדרוג לרכב חדש בסוף התקופה, או לחילופין, למכור את הרכב שקיבל בעסקה המקורית. זהו סוג של ליסינג במסגרתו הלקוח יצטרך לשאת בתשלומים שוטפים של הרכב, כמו גם לדאוג לטיפולים שוטפים לרכב – כאב ראש שלא כל אחד מעוניין לסבול.

 

חברת ליסינג נוהגת בתקופת ההחכרה ממש כמו חברה להשכרת רכב: היא דואגת לכלל הטיפולים השוטפים להם זקוק הרכב, לרבות: אחזקה, תיקונים ותשלום אגרות ביטוח ורישוי. המשכיר פטור מלשלם על אילו ויכול ליהנות מיתרונות הרכב. כאשר עולה תקלה או בעיה כלשהו, מביא הלקוח את הרכב לחברת הליסינג, על מנת שתטפל ותתקן את הבעיה.

 

יתרונות בולטים של שיטת הליסינג התפעולי:

  • במשך תקופה ההחכרה, יכול הלקוח להחליף את הרכב באחר.
  • חלק מחברות הליסינג מאפשרות להחליף רכב מדי שנה – מהלך מעולה עבר חברות המעוניינות בחידוש הרכב כל שנה.
  • שיטה זו של ליסינג תפעולי היא בעלת יתרונות מעולים עבור עסקים קטנים ובינוניים ועבור עסקים חדשים, שאינם מעוניינים להתחייב לרכישה של רכבים.

על אף שבשיטת הליסינג התפעולי אי אפשר לרכוש את הרכב בסוף התקופה ויש להשיבו לחברת הליסינג, הרי שישנם מסלולים אחרים, שהוזכרו לעיל, כגון ליסינג מימוני וליסינג תפעולי, המאפשרים דרכי רכישה גמישות יותר, הנוחות הן ללקוח והן לחברה.

לפני שאתם מקבלים החלטה, בחנו לעומק את צרכיכם, כך שתוכלו לעשות את הבחירה הנכונה ביותר עבורכם.