בריכות ביתיות - יתרונות וחסרונות

בריכות בבתים פרטיים מעניקות לבעל הבית ולבני משפחתו הזדמנות ליהנות מפעילות מים מהנה – וזאת ללא צורך לכתת רגליהם עד לבריכה הציבורית הקרובה למקום מגוריהם. אלו בריכות קטנות מימדים אמנם, אך מספקות את כל מה שצריך עבור משפחה. ישנן בריכות המותקנות מתחת פני הקרקע על-ידי באמצעות חפירת בור בגינה; בריכות אחרות נבנות דווקא מעל פני הקרקע – ואליהן יש להיכנס על-ידי טיפוס לפני הבריכה.

כמה טוב שאנו חיים בעידן בו לא רק עשירים בלבד יכולים להרשות לעצמם את התענוג הנהדר של בריכה ביתית, שכן בשנים האחרונות בריכות ביתיות הופכות להיות גם נחלתו של מעמד הביניים.

בריכות שחיה פרטיות – לא רק בוילות בלבד

בימים עברו, היתה הבריכה הפרטית סמל סטאטוס בווילות גרנדיוזיות של שועי עולם ואנשים אמידים במיוחד. כיום ניתן לראות יותר ויותר בתים פרטיים קטנים הכוללים גם בריכה – על חשבון הגינה הביתית.

 

ישנם כאלו הבוחרים לבנות בריכה פרטית ביתית על חשבון המרתף במטרה להרוויח מקום וליהנות מקירוי חורפי. לא רק העובדה שמדובר בסמל סטאטוס נחשק במיוחד גורמת למספר הולך וגדל של אנשים לבחור לבנות בריכה כזו בביתם, אלא גם העובדה שעלויות אחזקה והקמה של בריכה נמוכות מכפי שניתן לצפות. בנוסף, גם עלות הבנייה של בריכה כזו אינה גבוהה מאוד – כ-70-120 אלף שקלים, לרבות פיתוח מינימאלי.

 

בנוסף, בעקבות הביקוש הגובר והולך, יותר יצרנים נכנסים לענף זה, תוך שהמחירים ממשיכים לרדת. יתרה מכך, בריכה פרטית משדרגת את ערך הנכס ומשביחה אותו. בית עם בריכת שחייה יימכר מהר יותר ביחס לבית ללא בריכה ובמחיר גבוה יותר. ישנן הערכות שערך בית שנבנתה בו בריכה יהיה גבוה בכ-10% ממחירו ללא בריכה.

 

כאמור לעיל, עלויות אחזקת בריכה ביתית גם הן זניחות יחסית. בריכות מודרניות כוללות מערכות סינון שמאפשר מחזור וניקוי של המים – ללא בזבוז מים גדול, תוך שעלויות הבעלים כוללות הוצאות חשמל ורכישת חומרי חיטוי ומלחים מתאימים, אותם ניתן לפזר עצמאית, ללא הסתייעות בשירותים מקצועיים של חברת אחזקה. מדובר במערכות סינון שפטרו בעיה קשה של בזבוז מים (מה שבעבר הביא לאיסורים של מילוי חוזר ונשנה של בריכות במים). מערכות מתקדמות אלו מייתרות כיום כמעט לחלוטין את הצורך להחליף מים במשך שנים ארוכות, מה שמביא לחיסכון במים ובכסף.

בריכות שחייה עשויות בטון

בריכות שחייה מבטון נחשבות ליקרות למדי, עם רמת גימור בעלות גבוהה מאוד, שלבנייתן נדרש זמן ארוך. בריכות אלו אינן כוללות מגבלות גודל ואפשר לצפותן בקראמיקה או בפסיפס. בנוסף, בריכות שחייה מבטון מאפשרות לבנות תעלת גלישה סביבם, המאפשרות להגיע עם המים עד לפני הבריכה העליונים. ישנם יתרונות לבריכה כזו – כמו גם חסרונות; מהם היתרונות? אפשר לחפות בריכת בטון בפסיפס, יש להן מראה אלגנטי הנשמר למשך שנים רבות ועלויות התחזוקה שלהן די נמוכות. חסרונות? מחיר הקמה של בריכת בטון יקר ביחס לבריכות אחרות, ישנו צורך בתכנון קונסטרוקטיבי רציני למדי ומשך ההתקנה ארוך (לפחות חודש, אם לא יותר).


בריכות מתועשות

אלו הן בריכות מוכנות עם רכיבים המיוצרים במפעל, שמידותיהן מדויקות ומשתנות. בריכות אלו נבנות מפאנלים עשויי פלדה מגולוונת עם ציפוי PVC או יריעת ויניל. יתרונות של בריכה מתועשת? מחיר נמוך משמעותית לעומת בריכת בטון, זמן התקנה מהיר, מבחר יפה של הדפסים וצבעים. חסרונות: מראה פחות אלגנטי לעומת זה של בריכת בטון. ציפוי הויניל דורש החלפה מדי כמה שנים וכמו כן – נדרשת גם תחזוקה גבוהה מזו של בריכת בטון.

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

פתיחת פרסום חינם לעסקים

פרסום עסקים חינם

טיפים לעסקים

המלצות טיולים בארץ

המלצות טיולים בחו"ל

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים