ימי הולדת שהילד יזכור

ימי הולדת שהילד יזכורמבוגרים רבים מספרים ביגון כי הוריהם לא הקפידו על מסורת חגיגת ימי ההולדת שלהם, אם בשל מגבלה כלכלית או אם משום שלא שייכו לחגיגת ימי הולדת משמעות מיוחדת. מרבית המבוגרים שלא חוו חגיגת ימי הולדת מספרים גם שנהגו לחוש תחושות של קנאה כלפי ילדים אחרים שכן חגגו את המאורע. אם תמשיכו לקרוא את המאמר, תוכלו להבין טוב יותר מדוע חשוב לחגוג יום מיוחד זה עם המשפחה הקרובה, כמו גם עם החברים בבית והחברים בכיתה, ואת הערכים שהיא מקנה לילד.

יום הולדת לילד – במה מדובר?

יום הולדת הוא היום בשנה בו נולד אדם. דתיים חוגגים את יום ההולדת על פי התאריך העברי, בעוד שחילוניים חוגגים אותו על פי לוח השנה הלועזי. ההחלטה לגבי אופי יום ההולדת והפעילויות שיכללו בו תיקבע תמיד בהתאם לגיל הילד, מינו, אופיו וסביבתו. לעתים קרובות, ההפעלה בגן, שתיבחר על ידי הגננת, תהיה שונה בתכלי מזו הנחרת על ידי ההורים עבור המאורע שייחגג בבית או במקום אחר מחוץ למסגרת הגן.

יום הולדת לילד - המשמעות

יום מיוחד זה נושא משמעות רגשית וחברתית. הילד אינו חי בבידוד; הוא מגיע לגן או לבית הספר מדי יום ביומו, שם הוא נחשף לעניין ימי ההולדת ועל כן ההחלטה לחגוג גם לו את יום הולדתו תעניק לו תחושת שייכות – שהוא חלק מקבוצה ובעל משמעות. יום ההולדת הוא יום מיוחד של הילד. חבל יהיה להתעלם מיום זה ולא לחגוג אותו, שכן מצב זה יגרום לילד להרגיש חריג או בלתי רצוי. מרבית המשפחות חוגגות ימי הולדת לילדיהם כבר מגיל שנה, בבית, באירוע אליו מוזמנים בני משפחה יקרים, כולל סבים וסבתות, דודים ודודות, אחיינים ואחייניות – כל משפחה על פי אופייה ויכולותיה, אולם המשמעות נותרת בעינה. חגיגת יום הולדת לילד מחזקת את בטחונו העצמי, מעמידה אותו במרכז העניינים של האירוע ויוצרת עבורו זיכרון חיובי שילווה אותו למשך שנים רבות.

הפעלה ליום הולדת לילד

ישנה חשיבות בחגיגת יום ההולדת לילד, הן בגן והן בחיק משפחתו. בכל אירוע – התחושה, הגישה, החברה והפעילויות יהיו שונות, וגם הילד יהיה מודע לכך שאלו שני אירועים שונים הנוגעים בחגיגת יום הולדתו. חשוב לספר לילד מדוע חוגגים לו את יום ההולדת גם בבית וגם בגן. ניתן להסתייע בשירותיו של מפעיל מקצועי שיציע הפעלת יום הולדת המתאימה לסביבה הביתית.

 

חגיגת יום הולדת בגן

בגן, הגננת היא, כמובן, האחראית העיקרית על האירוע. היא תפעיל את הילדים ותחליט לגבי ההפעלה המתאימה לכל ילדי הגן. מתכונת החגיגה בגן תהיה זהה עבור כל אחד מהילדים. חגיגת יום ההולדת בגן תכלול פעילויות חינוכיות, בעוד שהילד החוגג את יום זה יהיה תמיד חתן המאורע. החגיגה בגן תהיה בדרך כלל צנועה יותר, ותיערך על ידי צוות הגן בכדי לא להשרות תחושה שילד מסוים "שווה" יותר מילד אחר כיוון שהחגיגה שלו מפוארת יותר וכוללות פעילויות ואלמנטים "יוקרתיים" יותר. הסטנדרט האחיד הקובע את חגיגות ימי ההולדת גורם לכך שהילדים חווים הרגשה דומה, ללא שוני באווירה עבור ילדים שונים.

 

חגיגת יום הולדת בבית

לחגיגה בבית מוזנים בני משפחה וחברים קרובים. החגיגה יכולה לכלול הפעלה אטרקטיבית, שולחן כיבוד וחטיפים מכל טוב, קישוטים ובלונים ועוד. חגיגת יום ההולדת עם המשפחה הקרובה מטמיעה בילד, עוד בצעירותו, את הקרבה המשפחתית והחשיבות שבחגיגה משותפת יחדיו – הן של ימי ההולדת של בני המשפחה והן של ימים חשובים אחרים – בין אם שמחים ובין אם עצובים.

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

פתיחת פרסום חינם לעסקים

 

 

פרסום עסקים חינם

 

טיפים לעסקים

 

המלצות טיולים בארץ

 

המלצות טיולים בחו"ל

 

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים