טיפים למשלוחים בעסק שכדאי להכיר

עידן הקורונה תפס אותנו לא מוכנים, כאשר עסקים רבים נסגרו, וחלקם עברו לאונליין. המומחים מספרים שתהליך הדיגיטציה היה בלתי נמנע, ושהקורונה אילצה אותנו להקדים את המאוחר, ולבצע מעבר כמעט מלא לדיגיטל. היום ניתן ללמוד, לעשות קניות, ולהיפגש עם חברים, והכול דרך האונליין. אתרי האיקומרס התפתחו, ויחד איתם התפתח גם ענף המשלוחים עד כדי כך שכדי לספק שירות הולם, לא די באתם מתקדם וצריך להקדיש לנושא המשלוחים והלוגיסטיקה את החשיבות המתבקשת.

ענף המשלוחים בעידן הקורונה

היום ניתן להזמין הביתה כמעט כל דבר, מתכשיטים, אוכל, מוצרי אלקטרוניקה, ריהוט, ובגדים. לא פלא שענף המשלוחים התרומם, ואנשי מקצוע רבים עשו הסבת מקצוע לשליחויות, ולמקצועות בענף הלוגיסטיקה. במצבים כאלה, חשוב להתאים את עצמנו למה שקורה בלי להישאר מאחור. כדי לשמור על המשלוחים שלנו ברמה גבוהה, יש כמה טיפים שכדאי לעקוב אחריהם.

המשלוחים הם פני העסק

דמיינו שאתם יושבים במסעדה. המנה נהדרת, אבל המלצר לא נותן לכם שירות כראוי, האם תחזרו למסעדה? ניתן להקביל את הסיטואציה לעולם השליחויות. אמנם המנה (המוצר) נהדרת, אבל המלצר הוא ה"שליח" שלנו בהקשר הזה, ואנחנו לא מרוצים ממנו. חלק בלתי נפרד מחוויית השירות הוא השילוח, כלומר הפיניש של ההזמנה. עסק שעבד מצוין במתכונת פיזית, עלול ליפול בגלל המשלוחים. למשל, חנות אלקטרוניקה נהדרת, בה הלקוחות מרוצים וחוזרים אליה שוב ושוב, יכולה ליפול על נושא המשלוחים, להתעכב ולמסור את הסחורה בצורה לא מקצועית ומוקפדת, מה שיכול לגרום ללקוחות לקבל רושם שלילי על העסק.

הזמנת קרטונים למשלוחים אונליין

האריזות הן חלק בלתי נפרד מהמשלוחים, ומשפיעים על הנראות של המשלוח. כאשר הקרטון הוא איכותי, הסחורה נשמרת כמו שצריך, ומגיע אל הלקוח בצורה הטובה ביותר. על מנת לקבל את הקרטונים באיכות הגבוהה ביותר, מומלץ לרכוש קרטונים למשלוחים אונליין, שיגיעו עד אליכם, או באיסוף עצמי. כך תוכלו להיות בטוחים שהקרטונים והאריזות באיכות גבוהה, ושאתם מבטיחים ללקוח שלכם רמה גבוהה של שירות.

יתרון נוסף להזמנת קרטונים למשלוחים אונליין, הוא שאתם לא צריכים ללכת בעצמכם לרכוש את הקרטונים ויכולים להזמין כמויות גדולות שיגיעו עד אליכם, בלי בעיה.

 

מי שלא עושה משלוחים – לא קיים

בתקופת הקורונה בכלל, ובתקופת הסגר בפרט, מי שלא עושה משלוחים פשוט לא קיים. ברגע שהחנויות סגורות, אין אפשרות לרכוש בדרך שאינה משלוח, למעט איסוף עצמי. בן אדם שמעוניין לרכוש דבר מה, יבדוק מספר אופציות באינטרנט, כאשר הוא יראה שחברה אחת מציעה איסוף עצמי ואילו השנייה מציעה משלוחים, במה הוא יבחר? אפשר להבין מכך שכל עסק שרוצה להמשיך להתפרנס בתקופת הקורונה מחויב לדאוג למערך משלוחים מקיף ונוח.

 

מערך המשלוחים של החברה – איך לבחור חברת שילוח?

כדי להקל על החיים שלכם, בררו מה אפשרויות המעקב של המשלוח, חלק מהחברות מציעות מעקב באפליקציה, מה שיכול לייעל את המשלוחים, ולמשוך את הלקוחות. ובצעו סקר שוק בין חברות השילוח השונות על מנת לקבל את ההצעה המשתלמת ביותר.

 

כדאי לבחור בחברת שילוח שנמצאת קרוב לסניף של העסק, או במידה וברשותכם עסק בפריסה ארצית בחרו בחברת שילוח עם פריסה ארצית, כדי לאפשר קשר נוח מולם, כאשר ניתן להקפיץ סחורה בקלות. נקודה נוספת ששווה לבדוק היא מה הם השעות והימים שהחברה עובדת. אם אתם זקוקים למשלוחים בשבתות או בשעות הלילה, כדאי לבחור חברה שעושה זאת בתעריף כמה שיותר זול.

 

לסיכום, כדאי להקפיד על חומרי אריזה באיכות גבוהה על מנת לאפשר ללקוחות את התנאים הטובים ביותר, ולאפשר לעסק להמשיך לעבוד גם בנסיבות המשתנות. הזמנת קרטונים למשלוחים אונליין היא המפתח למערך משלוחים איכותי.

 

תמונה מאתר pixabay
רישום המלצה חדשה
תכשיטים נגד עין הרע
פרסום עסקים באינטרנט - צימפי
המלצות טיולים בחול
קרקע באנר פנימי