טיפים למסחר בזהב

יש הטוענים כי הזהב הוא אחד השווקים הקשים ביותר לסחר ויש אמת כלשהי בכך. מחירי הזהב אינם משתנים כמו שווקים אחרים, ואם המשקיעים רוצים להתנהל היטב במסחר (וזה יכול להיות מתגמל מאוד), הם צריכים להקפיד על כמה כללים. במהלך השנים של ניטור וניתוח של שוק הזהב, התבססו בזירות המסחר מספר כללים ודפוסים שמסייעים להתנהלות.

משקיעים רבים משתמשים בטיפים אלו כשהם סוחרים במתכות יקרות, והם מוגשים במאמר זה. הם מבוססים על שנים של ניתוח, בדיקה ושימוש בהון על מנת לוודא כי אלו הם באמת טיפים שימושיים שמאפשרים מסחר בזהב בצורה קלה הרבה יותר.

להתחיל את המסחר בעמדות קטנות

ככל שהסיכון גבוה יותר, כך העמדה גדולה יותר, לכן גדלים של השקעות לטווח ארוך עלולים להשפיע על תנודות קיצוניות בהשוואה לביצוע עסקאות מסחר בזהב לטווח הקצר.

תשומת לב למחזורים ולנקודות מפנה

לשווקים רבים יש אופי מחזורי, ומחזורים יכולים להיות לעזר רב במקרים של עסקאות קצרות וארוכות טווח.

בדיקת יעילות המסחר

מומלץ לבדוק את היעילות של כל אינדיקטור שאתם רוצים להשתמש בשוק הזהב, או בשווקים אחרים, לפני התחלת אותו המסחר בהון אמיתי על בסיס זה.

מעקב אחר תנודות המחירים

יש לעקוב מקרוב אחר תנודות מחירי המסחר בזהב ולהשתמש נכון בנתונים, שכן התפוגה של נגזרים יכולה להשפיע באופן חשוב על מחירי הזהב, אבל אם אתם לא יכולים לקבל גישה לנתונים, עדיף להשתמש במסחר רגיל מאשר בכלל לא.

שימוש בקווי המגמה ובערוצי המגמה

הם הוכיחו לעתים קרובות את יעילותם כמו תמיכה בקווי התנגדות או רמות במקרה של זהב, כסף וכריית מניות. השפל או השיאים המשמעותיים יותר משמשים ליצירת קו מגמה או ערוץ נתון, כך שהתמיכה או ההתנגדות חזקים יותר.

תשומת לב למאפייני השווקים

העליות והירידות זהות, מה שאומר שדפוסי מחירים שראינו בקנה מידה גדול יותר, צפויים להיראות בקנה מידה קטן יותר, באופן יחסי. תצפית זו יכולה להיות לעזר רב כאשר קובעים כמה נמוך או כמה גבוה יהיה המסחר בזהב.

ניתן להשתמש בכלים המוצעים על ידי זירות מסחר, שיכולים לעזור לקבוע את המפגשים הזהים במצב המתקדם שלהם. הקפידו להיות על המשמר גם לגבי דפוסי המסחר האישיים שלכם על מנת לוודא שאתם סוחרים בהתאם ליכולותיכם הכלכליות.

המתנה לאישור

בדרך כלל הכי טוב לחכות לאישור על העדר תקלות לפני נקיטת פעולה. במקרה של שוק המסחר בזהב, כדאי לחכות לשלוש רמות סגירה רצופות מתחת או מעל רמת המחירים הקריטית, לפני הצגת הפריצה ולוודא שהאישור הוא משמעותי. אי התאמה של פריצה עשויה להעיד על סימן להתמוטטות עתידית.

נתח יחסים

כמובן, לא רק יחסים כלשהם. היחסים אשר הוכחו כמספקים איתותים חשובים למסחר בזהב, כי הם חשובים בשל גורמים בסיסיים, או כי הם נדונו לעתים קרובות. לפעמים ניתן להשתמש ביחסים על מנת לראות משהו מנקודת מבט שאינה דולר. זוהי המיומנות אותה ניתן להשיג בשוק ההון רק לאחר שנים של ניסיון בתחום.

אז מה למדנו על כללי הזהב למסחר בזהב?

השיטות והדפוסים משתכללים ככל שאתם מתמידים במסחר. אך כלל הזהב למסחר בזהב הוא תמיד אחד: אם אינכם בטוחים במהלך כלשהו, הקשיבו לתחושת הבטן שלכם והקפידו לבצע מסחר חכם.