טיפים לבחירת תקליטן לאירוע

בחירת תקליטן לאירוע שלךתקליטנים רבים נמצאים בשוק ונראה שלמצוא תקליטן לכל אירוע זו אינה משימה קשה. אולם האם קל באותה מידה למצוא תקליטן טוב, שידע להתחבר לרוח האירוע ולנגן את המוסיקה המתאימה במהלכו? כאשר אנו מחפשים תקליטן לאירוע, יש לשאול האם הוא יוכל לבצע את המשימה בצורה הטובה ביותר.

 

ניתן למצוא בימינו תקליטנים המתמחים בסוגי מוסיקה שונים. תקליטנים אחדים מופיעים רק בליינים מסוימים ובסוגים ספציפיים של אירועים (תקליטנים לבר מצווה, חתונות, אירועים דתיים, לקהילות ספציפיות בהן מעדיפים מוסיקה קלאסית או מזרחית – ועוד).

 

בחירת תקליטן לאירוע שלך

בבואנו לבחור תקליטן לאירוע, רצוי בחום להגיע לאירוע כלשהו בו התקליטן "נותן עבודה", בדומה לצורך המהותי להגיע לאולם אירועים על-מנת לטעום מהמנות המוצעות ולהתרשם מהן, טרם מבצעים הזמנה סופית. ראוי לשים לב לסגנון המוסיקה של התקליטן, אולם גם לכימיה ביניכם ולחיבור בין התקליטן לבין אופי האירוע.

 

תוכלו לבדוק פרמטרים רבים באמצעות שיחת הטלפון הראשונה, ואולי אף לקבוע באמצעותה האם יש טעם לפגישה; לעתים קרובות, ניתן לבחון את הרמה האנרגטית של התקליטן העוברת בקולו במהלך שיחת הטלפון – אם אינכם מתחברים לאנרגיות, אולי כדאי לוותר מראש על פגישה, כי כנראה לא מדובר באיש שלכם.

 

זכרו לבדוק את רשימת השירים של התקליטן ולבדוק האם דרישותיכם נענות. אם מדובר בחתונה, בדקו האם התקליטן מבצע התאמת שירים להתרחשויות האירוע (כניסה לחופה, שבירת הכוס – לפני / אחרי וכו'). רצוי גם להיוועץ עם חברים או קרובים שארגנו אירוע והשתמשו בשירותיו של תקליטן, על מנת ללמוד מהם הדברים שכדאי לדעת ועל מה לשים דגש במהלך בחירת תקליטן.

 

בבואכם לבחור תקליטן לבת מצווה או בר מצווה, למשל, כדאי להיוועץ עם הורי ילדים שכבר עברו אירוע דומה. קחו בחשבון שנערים בני 13-12 עשויים להיות בוגרים מספיק על-מנת לפתח טעם משלהם, כולל טעם מוסיקלי שיכול להשתלב באירוע המרגש שהם עתידים לחגוג. על מנת לאפשר לאירוע לעבור כיאות ועל הצד הטוב ביותר, רצוי לבדוק גם את הכימיה בין התקליטן לבן חתן/כלת האירוע.

 

לא משנה איך נסובב את זה – מוסיקה יוצרת את ההבדל בין אירוע טוב לאירוע מעולה. כאשר מדובר באירוע המאורגן במגזר ספציפי, רצוי להסתייע בשירותיו של תקליטן עם התמחות מוסיקלית ותרבותית באותו מגזר. לדוגמא – אירוע הנערך עבור קהילת יוצאי הונגריה בישראל בוודאי יהיה בעל דרישות מוסיקליות שונות מאירוע הנערך עבור בוגרי בית ספר לוידיאו-ארט בתל אביב.

 

למזלכם, אתם חיים בתקופה בה ציוד תקליטנים הצטמצם לכדי מספר מכשירים וכלים שאינם דורשים נפח רב. בעבר על כל תקליטן היה לשאת ציוד רב, שלעתים היה כולל גם רמקולים אימתניים; בימינו משתמשים במספר תוכנות DJ ובכמה מכשירים לניגון המוסיקה, כמו גם מחשב נייד משוכלל הכולל תוכנות ואפליקציות חשובות לעבודתו של התקליטן.

 

מלבד תקליטנים עצמאיים, ניתן להתעניין גם בחברות תקליטנים. חברה כזו מורכבת מלמעלה משני תקליטנים, כאשר כל תקליטן מתמחה בז'אנרים ובסוגים שונים סל מוסיקה. החברה תאפשר לכם גם לבחור בתקליטן אליו אתם הכי מתחברים. חברת תקליטנים עשויה להציע תנאים מקלים גם מבחינת מיקום גיאוגרפי. כאשר מדובר באירוע העתיד להתקיים בדרום הארץ, הרי שטוב תעשו אם תחפשו תקליטן העובד בדרום הארץ על-מנת שתוכלו לבקר אותו באירועים בסביבה ולהתרשם מעבודתו.

 

יתרון נוסף שיש לעבודה עם תקליטנים היא העובדה שבתור אנשי מקצוע מתחום האירועים, הם יוכלו להפנות אתכם לאנשים מקצוע אחרים (כגון צלמים, קבוצות מוסיקליות המגיעות להופיע ועוד) וכך לעזור לכם להפוך את האירוע המרגש שלכם לבלתי נשכח כלל.