פותחים משרד? קבלו כמה טיפים לבחירת ריהוט משרדי!

פותחים משרד חדש? משרד עורכי דין? משרד פרסום? משרד בענף ההייטק? מחפשים ריהוט משרדי סולידי ומהוקצע? ממותג וחדשני? זול או במבצע? מחקרים רבים שנעשו בתחום הוכיחו זה מכבר שיישנה זיקה ישירה בין סביבת העבודה לבין מידת הפרודוקטיביות של העובדים ושביעות רצונם.

לפיכך, במהלך תכנון סביבות עבודה, מוטב להסתייע בחברה מקצועית המתמחה בתחום עיצוב פנים מסחרי, על מנת להבטיח שהריהוט שנבחר יכלול בתוכו שלל פתרונות איכותיים ומתקדמים, לרבות ריהוט ארגונומי מאיכות גבוהה, פתרונות אחסון חכמים וכן הלאה.

השלב ההתחלתי בתכנון משרדים מורכב מאפיון מדויק של מאפייני הלקוח וצרכיו הפרטניים. שלב האפיון כרוך בהתייחסות למגוון גדול של פרמטרים, בהם אופיו של בית העסק, הרגלי העבודה ואופן ההתנהלות השוטפת במשרד.

 

 ריהוט משרדי

 

בחירת הסגנון העיצובי

מבית חברת סופר דסק מסבירים ששלב האפיון לוקח בחשבון גם את גודל החלל וחלוקתו הפנימית, מספר העובדים, תנועת הלקוחות הצפויה, כמו גם מיתוג, תאורה, צורכי אחסון וכיוצא בזה. לאחר הבנת מאפייניו של הלקוח וצרכיו האינדיבידואליים, ניתן לעבור לשלב הבא של בחירת הקו העיצובי ובחירת ריהוט משרדי התואם את הקונספט הכללי ובו זמנית משדר את המסרים השיווקיים ומקרין את האווירה הספציפית שמעוניינים להשרות בסביבות עבודה.

בהיבט הפונקציונלי חשוב לשים דגש על הארגונומיה, האיכות והעמידות לאורך זמן, כמו גם התאמה מלאה לצורכי בית העסק והרגלי העבודה הנהוגים במשרד (כמו לדוגמה אופן ספייס לעומת משרד לעומת חלל המחולק לחדרים), בעוד שההיבט העיצובי דורש התאמה לגווניי הקירות, גווניי האריחים או הפרקט, לתאורה נכונה ועוד.

 

התאמה מלאה לצרכים הספציפיים ולאופי השירות

בשנים האחרונות הולך ומתפתח תחום עיצוב המשרדים, תוך הקצאת משאבים רבים ביצירת סביבות עבודה ארגונומיות, חכמות ומתקדמות בהתאמה מלאה לצרכים הספציפיים ולאופי השירות, להעברת מסרים שיווקיים ולחיזוק המותג.

לדוגמה, עיצוב משרד עורכי דין יעשה שימוש בריהוט משרדי יוקרתי וסולידי המקרין סמכותיות והצלחה, ייצוגיות ואלגנטיות, ויתאפיין בדלפק קבלה מכובד, חללי אחסון חכמים ותאורה רכה להקניית אווירה חמימה ולשבירת הדיסטנס בין עורך הדין והלקוח.

עיצוב משרד של רואי חשבון מתאפיין אף הוא בריהוט משרדי יוקרתי ומוקפד במטרה לשדר מקצועיות ואחריות ולאפשר ללקוחות לתת בהם את אמונם, אך עליו לכלול גם פתרונות הולמים כמו ארונות ומדפים לאחסון ותיוק כל המסמכים החשבונאיים, הקלסרים, הניירות וכיוצא באלו.