טיפים לאגירת מזון

 

טיפים לאגירת מזוןבשעה קשה זו שבה הקורונה תוקפת את העולם והגיעה אלינו גם כאן לישראל. כולם נערכים למצב שבו יצטרכו לשבת בבית בבידוד מספר שבועות. בשל עובדה זו והפחד ממה שיהיה אנשים קונים מזון רב, הרבה מעבר לכמויות הרגילות, כדי להצטייד מה שנקרא לשעת חירום. בין אם מדובר בהפרחה מוגזמת ובין אם לא – זו עובדה שמרבית המשפחות בישראל כבר הצטיידו במזון רב ושיגעון הקניות בסופר רק הולך וגדל מיום ליום לפחות עד שימצא פתרון לקורונה. הנה כמה טיפים לאגירת מזון שיעזרו לכם לחסוך מקום, לנצל טוב יותר את השטח הקיים ובכלל לדעת מה כדאי לקנות כדי לשמור גם על הכסף שלכם.

איזה מזון כדאי לקנות בתקופה זו של המשבר?

חשוב להבין כי כל מה שאתם קונים עשוי להיות לו תאריך תפוגה וכן הוא מצריך שטח אחסון כלשהו. חלק מהדברים יידרשו מקרר, חלק מקום במקפיא ואחרים יוכלו להיות גם בארוניות ובמדפים שבמטבח ובמזווה. אם אתם כבר קונים כמות גדולה של אוכל ומצרכים, קנו מצרכים שיש להם תוקף ארוך, שאינם מצריכים שטח אחסון מיוחד (כמו קירור או הקפאה). לדוגמה: פסטה, אורז, קופסאות שימורים, שעועית, עדשים וסוגי קטניות שונים. ירקות טוב לקנות בכמות הגיונית לשבוע קדימה כיוון שחלקם עשויים להירקב. כמו כן לגבי מוצרים חלביים ובשריים בעלי תוקף מסוים (גבינות, קוטג', חלב, נקניק וכו'). טוב לקנות מרגרינה וכן מוצרים עם תוקף ארוך שהמקום במקרר יהיה מיועד בעיקר להם. אם יש לכם מקום במקפיא תוכלו לקנות גם ירקות או בשרים קפואים לצורך גיוון והכנת מזון למהלך השבוע וכן לארוחות שבת. הלחם גם כן עשוי להתיישב בתוך מספר ימים ולכן מומלץ לקנות לטווח של כמה ימים או להקפיא.

כך תאחסנו יותר מוצרים במטבח ובמזווה:

אם עברתם על הפסקה הקודמת והבנתם כי רכישת מוצרים יבשים תהיה החכמה ביותר עבורכם מבחינת השימור והמקום – הרי שגם מבחינת התפריטים והגיוון מוצרים אלו כדאיים. אורז, פסטה, קופסאות שימורים, שעועית יבשה ומוצרים נוספים בסגנון הזה יכולים להיות מסודרים אחד על השני במזווה ובארנונות במטבח בכמויות גדולות. היצירתיים מבניכם יכולים גם להכין או לקנות מידוף נוסף, אולי אפילו כזה שאפשר לחבר אל הקירות במטבח ובמזווה ובכך להשיג שטח אחסון נוסף.

נגמר המקום על הקירות?

תוכלו לעשות שימוש בקופסאות פלסטיק או ארגזים למיניהם. אחסנו בתוכם את שקיות המזון והמצרכים ותוכלו להשתמש גם בשטח שעל הרצפה ואפילו לשים קופסא על קופסא ובכך לבנות שטח אחסון נייד מאולתר שאינו מצריך קיבוע אל הקיר או קביעות מסוימת.

מה לגבי מזון הדורש קירור?

גבינות, ביצים ומצרכים אחרים הדורשים קירור או הקפאה טוב לקנות רק בכמות שיכולה להיכנס אליכם למקרר. מדובר במשבר בינלאומי שנוחת עלינו גם בישראל אבל אין צורך להיכנס לפניקה. לא ייחסר לכם מזון והממשלה לא תסגור את האפשרות לקנות מזון ושתייה. אנשים קונים מזון בכמויות לא מחשש שייחסר מזון אלא מחשש להידבקות ולהפחית את היציאות מהבית. אנו מבינים זאת ולכן ממליצים לצאת רק כשצריך. לשמור על המקום במקרר למצרכים עם תוקף ארוך. אם אתם קונים גבינה תקנו גבינה ל3-4 שבועות קדימה. אם אתם קונים חומוס – שיהיה ל3-4 שבועות קדימה ולא לשבוע קדימה וכן הלאה. בשל ריבוי הקניות בסופרים המוצרים גם עוברים תחלופה מהירה יחסית וזה אומר שמוצרים חדשים וטריים מגיעים אל המדפים מדי יום.

 

טיפ אחרון שכדאי שנחלוק עמכם בנושא בשר. כדאי להצטייד בבשר טחון שיכול לשמש למגוון מאכלים ולא טופס הרבה מקום במקפיא וכן יש לו תוקף ארוך יחסית. כמו כן כדאי להצטייד גם בנקניקים וקבנוסים עם תוקף ארוך יחסית גם כן היכולים להישמר גם מחוץ למקרר.