פתחתם עסק חדש - טיפים חשובים להמשך

פתחתם עסק חדש - טיפים חשובים להמשךהחלטתם שזה הזמן המתאים ביותר לפתוח עסק עצמאי? המשיכו לקרוא כדי ללמוד יותר איך לצאת לדרככם ולהגיע למטרה בהצלחה מרובה, כולל על החשיבות של פרסום עסקים.

בנו תכנית עסקית או תכנית עבודה + השגיחו על עלויות

מטרה זה דבר חשוב, אולם יש להגדיר גם יעדים שאפשר להשיג – יעדים מוחשיים. העניין חיוני להגדרת מסגרת העבודה כדי לדעת להיכן לתעל אנרגיות ומאמץ. בנוסף, יש לשמור על עלויות נמוכות ככל האפשר. בדוק הוצאות וודאו שהיא חיונית והאם אין חלופה זולה יותר במקומה. חשבו היטב על כל הוצאה.

היו ענייניים וללא אגו

שימו את האגו בצד כדי שלא ישלוט בכם. פתיחת עסק חדש דורשת הליכה בדרך ארוכה. הבינו ולימדו את הגבולות שלכם ופעלו במסגרתם. התמקדו בעשייה באמצעות החזקות שלכם ועשו מאמץ להותיר את האגו והרגשות בחוץ.

 

מיקום

במידה שהסטודיו שלכם מחייב חלל עבודה שאינו ביתי, אתרו את חלל העבודה המתאים וודאו שיהיה נגיש ללקוחות, אך במסגרת התקציב. דאגו לעצב את החלל הפנימי על פי צרכיכם. וודאו שהחלל מופרד מהשגרה הביתית – במטרה למקסם את הפעילות העסקית ולצמצם הפרעות אפשריות.

 

רישוי

וודאו כי אתם מחזיקים ברישיונות המתאימים להפעלת העסק החדש שלכם. גם אם מדובר רק בתיק שיש לפתוח במס הכנסה, טפלו בפרוצדורות ובבירוקרטיות טרם תחילת העבודה, כדי למנוע אי נעימויות. במידת הצורך וודאו כי לעסק שלכם יש ביטוח להגנה בפני תביעות אפשרויות של לקוחות.

 

עבודה קשה היא (לעתים) המפתח

פתיחת עסק היא עבודה קשה, כמובן, שעשויה לדרוש שעות רבות של השקעה ומאמצים. קחו זאת בחשבון וודאו שאתם עושים זאת מתוך אהבה אמיתית לעניין; אחרת יהיה לכם קשה מאוד לצלוח אתגרים שבוודאי יגיעו.

 

עדכנו כישורים רלוונטיים ונדרשים

וודאו שביכולתכם לבצע את מה שאתם מעוניינים לעשות – תוך עמידה בזמנים ובמקצועיות מרבית, שכן אחרת לא תקבלו את הכסף המיוחל מהלקוחות וגם הפרסום יהיה די גרוע. ייתכן שזה הזמן המתאים לקחת קורס, השתלמות או חוג כלשהו או אולי לתרגל עצמאית כלים שיסייעו לכם בהשגת לקוחות מרוצים. ייתכן גם שתידרשו לרכישת ידע בסיסי בתחומים שאינם קשורים ישירות לתחומי עבודתכם, אך מהווים חלק משמעותי מהעסק החדש (ניהול כספים, הובלת פרויקטים ועוד).

 

רומא לא נבנתה ביום אחד

אפשר גם להתחיל בקטן, ולא ב-100 לקוחות על היום הראשון. מספר קטן של פרויקטים יאפשר לכם צמיחה מדודה ואחראית. בנו את עצמכם בתבונה ולאורך בזמן. באופן זה הלחץ הכלכלי וההוצאות האפשריות יפחתו.

 

דרכים מקוריות ליצירת הכנסה

צרו קשר עם לקוחות ושותפים פוטנציאליים; הוכיחו את יכולתכם בעזרת עסקאות חליפין שתציעו (למשל – בניית תיק ובניית מוניטין לעצמכם בשוק). פרסמו עצמכם ברשתות חבריות, ספרו לבני משפחה, חברים ומכרים ובקשו מהם להפיץ את הדברים הלאה. ערכו מבצעי פתיחה לעידוד לקוחות ליצור קשר.

 

זכרו שזה לוקח זמן

לא כולם ולא תמיד מצליחים על ההתחלה. מדובר במסע עם עליות וירידות. בוודאי שכישלון אינו דבר שנעים לחוות, אולם זהו "תמרור" המסמן מה לא לעשות ושאולי כדאי לחשוב אחרת. חשפו את הדרך שלכם להתעודד ולהמשיך הלאה כדי לצלוח אתגרים.

 

אל תבטיחו דברים שלא תוכלו לעמוד בהם

עשו את שביכולתכם כדי לא לאכזב את הלקוחות; הרי אלו אינם רק לקוחות, אלא גם דרך פרסום והגעה ללקוחות חדשים. הבטיחו רק מה שתוכלו לקיים. זכרו לעמוד במילה שלכם, אם נתתם אותה.

 

נושאים נוספים באתר "המלצה" שאולי יעניינו אתכם:

 

פתיחת פרסום חינם לעסקים

 

פרסום עסקים חינם

 

טיפים לעסקים

 

המלצות טיולים בארץ

 

המלצות טיולים בחו"ל

 

בלוג - כתבות מאמרים וטיפים בתחומים שונים